www.sudzibas.lv Konig Distribution Darba Intervija, ja to tā var saukt.

Konig Distribution - Darba Intervija, ja to tā var saukt.

Apēram pirms mēneša devos uz parrunām šajā uzņēmumā. Likās forši, jo internetā izrakņāju visu pieejamo informāiju, bet...
1. Zvanīja darbinieks no šī uzņēmuma un runāja tikai un vienīgi krievu valodā. Pat neatceros vai vispār stādījās priekšā (ja pat stādījās, tad firmas nosaukumu un kas man zvana nesapratu) . Atdzīšos, ka krievu valoda nav mana stiprākā valoda un uztraukumā varbūt nesadzirdēju, jo mēģināju saprat ko viņš saka.
2. Norunājam kad jādodas uz interviju. Domāju varbūt zvans bija tikai neveiksmīgs un varbūt aizejot tur viss būs labi.
3. Nonācu šajā uzņēmumā. Sagaidīja man un sasveicinājāmies latviešu valodā un tad tikai viss sākās... Iegājām pārunu tepā un šis civēks man pat nejautājot un nepabrīdinot sāka runāt krievu valodā. Biju šokēta un centos saņemt sevi rokās, lai saprastu pašu galveno.
Kauns bija teikt - vai varam runāt latviski? Domāju, ja ko tādu pateikšu mani palūgs aiziet, bet darbs man taču ir vajazīgs. Vai vispār intervijā drīkst pateikt, ka vēlies runāt dzimajā valodā nevis krievu? Man ir maza pieredze ar šādām lietām un šī bija pirmā reiza, ka tā sanāca.
4. Šis cilvēks pilnīgi neko nepastāstīja par uzņēmumu, tā mērķiem un vīzijām. Visu šo informāciju man nācās no viņa izvilkt ar varu. Liekas, ka parasti labos uzņēmumos izstāsta gan par to kas ir šis uzņēmums un ko tas pilda un kādi ir tā mērķi.
5. Alga... Redzēju sudinājumā, ko piedāvā bruto algā... Prasu viņam cik liels atalgojums mani sagaida un ko viņš nespēja atbildēt. Wtf? Pēc neveiklas pauzes nosauca summu un smiekli nāca par to, ka pēc pārbaudes laika pielikumu solīja pāris euro vairāk un tā pat negribīgi. Visticamāk nosauca, jo redzēja manu sejas izteiksmi.
6. Katra teikuma galā viens vienīgs jautājums - vai parakstīsim līgumu? Strādāsiet pie mums.?
Ziniet pēc tik briesmīgas intervijas no šādiem uzņēmumiem ir jābēg.
7. Ieejot šajā ēkā skatījos uz citiem darbiniekiem. Uzskatu, ka ir svarīgi redzēt to, kas notiek apkārt un kādi ir cilvēki šeit. Neviens tur neizskatījās priecīgs. Dāmas, kas atradās pie datora izskatījās ļoti nogurušas un nelaimīgas. Pat nesasveicinājās, radīja ļoti sliktu iespaidu.

Jautājums jums vai latvijā ejot uz darba pārunām, drīkst bez brīdināšanas runāt krieviski? Es protams atbildēju tikai un vienīgi latviski un liekas, ka šis cilvēks nesaprata manus jautājumus un man tas radīja nepatīkamas sajūtas... Un tad mani pārņem sajūtas, ka liela iespēja ir tāda, ka viens otru nesapratām.
Gaidīšu jūsu viedokļus un ieteikumus, kā rīkoties nākamajā reizē, ja nākas saskarties ar līdzīgu situāciju. :/

S serzaans 20.05.2019

Sakiet, lūdzu, uz kādu amatu Jūs kandidējāt?

Saivii 20.05.2019

Pavisam noteikti jebkuraa uznjeemumaa intervijaam ir jaabuut dzimtajaa valodaa,Japan vien cilveeks pats nav pieteicies amatam ar konkreetu prasiibu attieciibaa pret valodu.

Un pakljaujoties runaat krievu valodaa juus pazemojat sevi un savu vlasti.

T TavaMamma 20.05.2019

Gribēja ņemt darbā bez krievu valodas zināšanas? Jūs esat droša? Bez krievu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī neņem pat apkopējas bieži vien.Darba devējs var bez jebkāda brīdinājuma runāt kaut vai itāļu valodā , tas nav pārkāpums.