KomLain, Anatolijs - datora remonts

Portatīvajam datoram nobruka cietais disks, ilgi nedomādama aiznesu visu datoru datorspeciālistam - pēc ieteikuma - KomLain darbiniekam Anatolijam. Pēc apmēram 2 dienām viņs paziņoja, ka cietajam diskam ir bojātas magnētiskās galviņas, kas nolasa informāciju - ka neko labot tur viņš nevar, bet viņs var ielikt jaunu vai lietotu disku. Nu ko - labi, lai liek - ja jau nav citu variantu! Bet cerību par informācijas atjaunošanu no vecā diska neatmetu (kā nekā tur iekšā bija mans haltūras darbs un cita svariga informācija). Pēc nedēļas un 2 dienām!!! beidzot sagaidīju no Anatolija zvanu - ir nomainīts cietais disks un varu nākt pakaļ datoram! Zibenīgi aiznesos tam pakaļ, jo solīts tika ka būs gatavs mazāk kā pēc nedēļas! Tikai tur 'surprice' - uz diska ir uzinstalēts Windows, bet nav uzinstalēts Office! Es neesot parīsjusi! Bet tādā gadījumā es jau arī neprasīju lai uzinstalē Windowsu?!?!? Varbūt es Linuxu gribu!?!??! (Lieki piebilst, ka pirms apm. gada šis pats cilvēks šim pašam datoram visu pārinstalēja (lai kompjuteris "nevilktos") un portatīvā datora apakšā ir visu programmju licenču zīmes (t.sk. MS Office!) ... bet nu labi - samierinājos ar to - gan jau pašu spēkiem to izdarišu...
Saņēmu no viņa atpakaļ arī veco (bojāto) cieto disku - ja gribu, varu nest citiem meistariem - tā arī izdariju! Šis meistars pateica, ka tā jau viņs varētu atjaunot informāciju, ja vien cietais disks jau nebutu vērts valā un galvenais - cietajā diskā esošais disks (no kura tiek nolasita informācija) nebūtu ar pleķiem!!! un ari magnētiskā galviņa, kas nolasa informāciju nebūtu nolauzta! (nevis vnk. bojāta, bet nolauzta!!!) Es tiešām esmu šokā!!!
Principā pēdējo 2 gadu fotogrāfijas (kuras nebiju paspējusi ierakstīt diskā), haltūru dati (esmu grāmatvede - pārvadot datus no jauna no gada sākuma - darbs apm. reāli 2 mēnešiem dien dienā strādājot no rīta lidz vakaram) - viss vējā!!! un tikai tāpēc, ka sākotnēji izvēlējos "isto" datormeistaru!!!
Pārdomājiet labi, kam uzticat salabot savu datoru!!!

I

J Juris 17.12.2010

Nu, vispirms - pati esi zoss, ja neglabā informaciju savlaicīgi!!! Es, kopš reizes, kad man nācās universitātē ņemt akadēmisko, jo visi darbi bija uz HDD kas nobeidzas (naudas man nebija tik daudz, lai datus no beigta diska izvilktu) - tagad mani visi vajadzīgie dati tiek dublēti 1x kopija netā, un 1x kopija uz ārējā diska!

Kas attiecas par meistaru... es pats personīgi neuzticos šādām kompānijām. Nu ne pa kapeiku! Man pašam gan nav bijusi pieredze ar šo konkrēto, bet bija ļoti negatīva pieredze ar JetComputers - sviestains iestādījums!!! Brrrrr!!!

I Imants 17.12.2010

Esmu firmas Komline komercklients vismaz 6-7 gadi. Viss tiek darīts ļoti profesionāli, sākot no konsultācijām, tehnikas piedāvājumiem, pārdošanām, remontiem un instalēšanām. Es iesaku šo uzņēmumu citiem !
Es nezvanīšu firmas menedžeram, lai sev papildus noskaidrotu šo situāciju, jo tā ir privātlieta...
Savukārt, var būt cits meistars vienkārši atrūnās, jo nespēj izvilkt no diska Jūsu informāciju un stāsta par "disku vaļā", pleķiem utt. Kurš tieši izlauza šo galviņu ? Anatolijs vai Jūsu meistars ? Es nezinu...
Par instalēšanu : ja tika pasūtīta diska nomaiņa, tad Jarī ums bija jādomā par to, kas ir jāinstalē un to jāpasūtā. Var būt Win bija vajadzīgs kādām diska pārbaudēm nevis domats Jums :)
Par informācijas kopēšanu - piekrītu "Jūrim".

MacBeton 06.02.2011

Nu nesmuki no datorkantoru puses. Par tādu kantori vajag PTAC paziņot.
Bet nu grāmatvedēm dārgas ir tās mācības kad ciemos atnāk mazā nāvīte. Taču kad stāsta laicīgi par backup tad viņas neliekas ne zinis. Te nu rezultāts. Tie 30Ls par jaunu disku un 10Ls kādam kas iemācijis datus kopēt būtu sīkums, bet tagad vajag gan disku gan datus. Jādomā ar galvu.