www.sudzibas.lv Ķeguma HES- nāves nometne bebriem Ķeguma HES- nāves nometne bebriem

Ķeguma HES- nāves nometne bebriem - Ķeguma HES- nāves nometne bebriem

Es šodien, pārskatot jaunākās ziņas portālā Ogrenet, uzdūros vienam rakstam, kas bija publicēts avīzē Diena, bet, kas mani pilnībā šokēja! Nu kā tādi cilvēki var ieņemt tik augstu amatu! Man pilnībā trūkst vārdu!!! Citēšu daļu no raksta:
"Ceturtdien sazvanīts, Ķeguma HES vadītājs Aigars Rozentāls Dienai sacīja — krijtecē nokļuvušie bebri "piesakoties" ik pavasari. Šogad problēma jau esot novērsta, HES darbinieki esot jau pirms laika uzlikuši konstrukciju no dēļiem, lai bebri izkļūtu ārā, otrpus barjerai. Uzzinājis, ka šādu konstrukciju tur nav, A.Rozentāls samulst — pats to neesot savām acīm redzējis. Tomēr viņš ir pārliecināts: "Krijtecē ir silts ūdens, bebri tur jūtas komfortabli. Pa restēm cauri iet zivis, tiem ir ko ēst." Tiesa, bebri zivis neēd, tie ir pārliecināti veģetārieši, kas barojas ar zariem un citiem augu valsts produktiem. Pēcāk A.Rozentāls teic, ka bebri jau kaut kā visdrīzāk tiekot ārā no krātuves, jo neviens tur nepaliekot. Kā tieši, viņš nezinot. A.Rozentāls norāda — iepriekš HES vadība esot centusies risināt problēmu — pat uzpludinājusi ūdeni, lai bebri tiekot ārā, bet bebri nelīduši. Par tehniskiem risinājumiem, kā padarīt krātuvi bebriem nepieejamu, HES vadība pagaidām vēl nedomā. Krātuvē iekļuvušos bebrus glābējiem nebūs iespējams izglābt, saka A.Rozentāls." (http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/6694/)