www.sudzibas.lv Jūrmalas Sociālās Aprūpes Centrs Attieksme pret centra iedzīvotājiem

Jūrmalas Sociālās Aprūpes Centrs - Attieksme pret centra iedzīvotājiem

Izlasot informāciju sociālā centra mājaslapā rodās iespaids, ka šī varētu būt laba vieta, kur cilvēki tiek kopti un aprūpēti, kur viņiem sniegs palīdzību. Taču nonākot šajā iestādē ļoti ātri var sajust, ka pret cilvēkiem, kuriem ir vajadzīga īpaša uzmanība, pret tiem, kuri ir ierobežoti kustībās vai kā citādi, izturās necienīgi. Visu pirms, ir jāatzīmē, ka tas, ko sociālās centrs deklamē savā mājaslapā - "nodrošinām personām medicīnisko aprūpi( reģistrāciju ģimenes ārsta praksē un neatliekamo palīdzību)" - nebūt tā nav. Pirmkārt, vienīgais ārsts, kas "strādā" šajā Centrā - Dr.Rimša - atrodas tajā divas stundas visā nedēļā. Tas pats fakts ir prātam neaptverams! Senioriem, kuriem tā ir dzīvesvieta, noteikti ir jābūt iespējai nokļūt pie ārsta un saņemt palīdzību, bet šajā iestādē pat nevar sagaidīt, lai māsa nomērītu asins spiedienu. Ko nu vēl teikt par ārsta apskati? Otrkārt, par ģimenes ārstu, kas pieņem tikai divas stundas nedēļā ir jārunā atsevišķi. Kā arī atsevišķi ir jāvērtē viņas kompetence. Vai tad ārsts, kurš pats nav spējīgs nodrošināt ārstēšanu, var gaidīt, ka cilvēks zaudē samaņu, tāpēc lai izsauktu ātro palīdzību? Diemžēl, šajā vietā ir gatavi izsaukt ātro, tikai lai konstatētu cilvēka nāvi.Runājot par aprūpes kvalitāti, man arī ir ko piebilst. Es novēroju, ka cilvēks atrodas vienas un tajās pašās drēbēs divas nedēļas pēc kārtas. Kad drēbes tika pārviltas, netīrās drēbes tā arī palika visu nedēļu pie grīdas. Trakākais bija tas, ka cilvēkam neļāva iziet no savas istabas koridorī, viņu vienkarši turēja istabā kā cietumā un aizslēdza durvis no ārpuses!! Šo te faktu mēģinot izskaidrot ar to, ka viņš nav mierīgs un nekādi nereaģējot uz radinieku lūgumu neaizslēgt durvis.Es sirsnīgi rekomendēju neatstāt savus radiniekus tādā "aprūpes" centrā kā šīs! Jo te nesniegs nedz medicīnisko palīdzību, nedz vienkārši cilvēcisku aprūpi.

D