LV RU

Jaunsjumts SIA - NE-meistars

Tika pasūtīts jumts nelielai ēkai ~5m2 platībā. Sākotnēji šis meistars Roberts solīja visu ātri un kvalitatīvi uzstādīt ar labiem materiāliem un precizitāti. Sastādīja tāmi, kurā bija visas atrunātās kategorijas un solījās tuvākajā laikā sākt darbu.
Darbi tika sākti. Bet, manuprāt, pilnīgi no otra gala. Respektīvi - ceturtdienā tika norauts esošais jumts un tikai tad pasūtīts jaunais jumta seguma materiāls no ražotāja, kas to solīja saražot uz otrdienu. Tajā pat dienā Roberts ar savu palīgu stiprināja uz jumta plēvi un lāgas. Strādāja visu dienu un sastrādāja to, ka ēkas vienā daļā pazuda elektrība, jo bija sabojājuši kabeli. To konstatēju tikai vakarā, kad viņi jau bija prom. Kaut ko labot solīja tikai pirmdienā!!
Nepietiek jau ar to, ka vairākas dienas ēkai nav normāla jumta, nav elektrības, bet vēl arī brīvdienās bija lietus. Roberts gan apgalvoja, ka jumts nekādi nesamirkšot, jo zem lāgām ir speciālā plēve, bet vai tad pašas lāgas nesamirkst? Nācās kāpt uz jumta un to visu apsegt ar plēvēm. Uzkāpjot uz jumta atklājās interesanta aina - lāgas sanaglotas ar ļoti mainīgu intervālu - sākumā materiāls pietika, tad nagloja biežāk, bet uz beigām laikam aptrūkās. Papildus pienaglots arī viens salauzts dēlis.
Pienākot pirmdienai labojumus veikt atsūtīts Roberta palīgs. Viņš ķeras klāt darbiem un tikai pēc skaidrošanas arī piekrīt, ka lāgas tiešām jāpārnaglo. Un re, materiāls pēkšņi aptrūkstas un nākas izmantot papildus dēļus... Bet gala rezultāts viņam pašam arī patīk. Jāpiebilst, ka elektrības kabeli nācās salabot pašu spēkiem, jo palīgam nebija vajadzīgo instrumentu un zināšanu. Par to viņš pa telefonu informēja arī Robertu, kurš sarunā ar mani bija diezgan rupjš un pārgudrs, liekot noprast, ka es redz neesmu nekas un neko nesaprotu no jumtiem.
Otrdienā beidzot ir gatavs ilgi gaidītais jumta segums, par kura piegādi arī vijas vesels stāsts. Izrādās, ka materiāla piegāde no Rīgas tālākā gala nemaz nav iekļauta tāmē un par to būšot jāmaksā papildus 45 Eur. Hmm, var jau prasīt naudu par piegādi, bet vai tas nav tā kā par daudz? Nācās ņemt piekabi un pašiem braukt pakaļ.
Gala rezultātā reāli jumta uzlikšana sākās tikai trešdienā... Uzliekot jumta segumu, Roberts konstatēja, ka pēkšņi pietrūkst viens līkums, lai uzliktu ūdens notekas cauruli. Tātad, atkal jāgaida... Svētdienā ir klāt arī tas. Tad nu sākotnēji solītais 40 minūšu darbs pārvērtās par vairāku stundu darbu, kura laikā tika labotas visādas kļūdas un nieki, ko šis meistars ar 18 gadu pieredzi laikam izlikās neredzam...
Beidzot viss bija pabeigts. Un sākās maksāšanas posms. Tā kā iepriekš jau bija samaksāts avanss, to atrēķināju, kā arī atrēķināju papildus izdevumus par dēļiem. Tad vēl Roberts pieprasīja papildus samaksāt 40 Eur par siltinājuma vates klāšanu (kuru pēc tam plēsa vaļā un meklēja bojāto elektrības kabeli). Vēl viņš bija neizpratnē, kur palikuši 70 Eur par transporta pakalpojumiem. Es arī biju neizpratnē, jo neuzskatu, ka man būtu jāmaksā tāda nauda par to, ka viņš ar savu palīgu pie manis uz objektu brauca AR VILCIENU.
Beigās ir diezgan liela vilšanās gan par viņu paveikto darbu, gan meistara attieksmi. Neuzskatu, ka normālam meistaram, kurš zina ko dara būtu jāstāv visu dienu blakus un jāskatās, lai viss būtu pareizi. Šajā gadījumā bez tā iztikt nevarēja, jo katrs sīkums jābaksta acī, lai izdara. Rezultātā pāris kvadrātmetru jumta uzlikšana, ko varēja veikt 2 dienās, izvērtās teju 2 nedēļās. Turklāt, darbu beidzot, viņš vēl bija neapmierināts, ka nevarēja izspiest vēl vairāk naudas.
Nevienam neiesaku sapīties ar šo cilvēku, ja vien jums nav bezizmēra pacietība, brīvais laiks un lieka nauda.

M

Komentāri (2)

L Labo Paul 13.01.2019

Так оно и есть, судя по всему. Чётко, внятно и обстоятельно расписано. Могу добавить, что этот (не хочу произносить даже имя этого, о котором выше расписано) с одним начальным и одним специальным образованием - никакой не специалист, а мошенник, каких в Латвии много (доказать это в суде нельзя, так как деловые отношения с ним не скреплены формальностью, но на бытовой почве в разных жизненных ситуациях у него по-разному проявляется). Как можно вообще было с таким пойти на сотрудничество? (С таким отношением к людям и к делу его вообще нельзя допускать ни к какой социальной активности.)

A Awmul 02.07.2020

Имя не Raivis? Пухлый такой , лет 35-40?

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes