www.sudzibas.lv Interneta radio Nepieņemams raidījums

Interneta radio - Nepieņemams raidījums

Sveiki! Sestdienas vakarā mana 18 gadīgā meita internetā klausījās radio un pasauca mani, jo uzskatīja, ka tas, kas tur tika runāts bija smieklīgi. Es, noklausoties šī raidījuma dažas minūtes, biju šokā! Kaut ko tādu savā dzīvē es nebiju dzirdējusi un nekad nebūtu domājusi, ka mana meita ko tādu varētu dzirdēt Latvijas internetā.
Raidījuma nosaukums ir Blov Šovs un tas par ko runā šī raidījuma vadītāji ir nepieņemami! Viss sākās ar to, ka vadītāji dalīja kaut kādas 2011.gada notikumu nomināciju balvas. Viss jau bija jauki līdz viens no raidījuma vadītājiem par 2011.gada labāko cilvēku nosauca bijušo Lībijas vadoni Moamaru Kadafī! Es saprotu, ka tas ir humoristisks raidījums un tam ir daudzi klausītāji, kuriem patīk tas, kas tiek runāts ēterā. Man pašai ir laba humora izjūta, taču Kadafī bija slikts cilvēks, kurš slepkavoja cilvēkus sava režīma laikā! Un es nedomāju, ka tas ir labi, ja šāds raidījums, kuru klausās arī pusaudži, izsludina tādu cilvēku vārdus. Es domāju, ka tas ir labi, ka Kadafī tika nolinčots, jo par tādiem cilvēkiem mūsu bērniem nav jāzin!
Turpinājumā sekoja vēl šokējošāki teksti. Kad viens no vadītājiem piedāvāja izrunāt Gada Nāvi Latvijā, es gandrīz nokritu no krēsla. Vai tas ir tas līdz kam Latvijas radio ir nonācis? Vai tas ir tas, ko mana meita, kuru es 18 gadus audzināju ar vispareizākajiem uzskatiem un metodēm, var brīvi dzirdēt uzspiežot jebkuru pogu internetā? Viens no raidījuma vadītājiem pateica, ka Gada Nāve Latvijā viņaprāt ir Kārļa Skrastiņa nāve, kam sekoja diezgan interesanta un nopietna diskusija. Taču tad tas pats vadītājs pateica šādu frāzi: "kāpēc Skrastiņš... varēja taču būt Cipulis, " - izdzirdot ko tādu, es biju šokēta! Tas ir pilnīgi un galīgi nepieņemami! Kā mūsu bērnu prāti tiek izvandāti internetā un kāpēc tam neviens nepievērš uzmanību?
Saprotams, ka humors ir laba lieta un jauniešiem tas patīk, bet sestdien Blov Šovā tika aprunātas tādas tēmas, kuras manuprāt (un es domāju, ka ļoti daudzi vecāki man piekritīs) nevajadzētu aprunāt un ap kurām nevajadzētu jokot.
Raidījuma noslēguma daļā vadītāji ēterā spēlēja kristiešu organizācijas repa mūzikas festivāla ierakstus, kuros dziedāja kristieši un vadītāji atklāti smējās un necili aprunāja to, kas tika dzirdēts. Man, kā kristietei un mātei, bija ļoti nepatīkami klausīties to, kā vadītāji jokoja par Kristietību, ja to vispār var nosaukt par jokošanos! Es gribu, lai mana meita, tā pat kā es, būtu ticīga un dzīvotu pareizi - pēc Dieva noteikumiem. Bet, ja ieejot Latvijas internetā mana meita saskarās ar kaut ko tādu kā Blov Šovs, tad kas notiks ar bērniem, kuri ar to saskarsies vēl pat agrākā vecumā?
Es aicinu visus vecākus padomāt par to, ko skatās, klausās un dara internetā mūsu bērni, jo tas, kas tur tiek izlikts ir nekontrolēts pasākums! Es uzskatu, ka mums ir jābūt lielākai teikšanai un ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, ko mūsdienās cilvēki liek internetā, jo to lieto arī bērni.

D

M mja 18.12.2011

viena rokas kustiba un tas supermegauberlaunais radio tiks izslegts. nevar jau bernu muca audzinat. vajag tomer paskaidrot, ka pasaule nav tikai sliktie gadafi, huseini utt. ir jau vel draugi amerikosi, kuri painta uzzime vilcienus ar kimiskajiem ierociem un pasludina to par pietiekamu iemeslu, lai uzbruktu citam tautam un iznicinatu veselas valstis.
pati muca audzeta un pa spundi barota un vel meitu grib par tadu pataisit. kauns.

A Aivars Dergačs 18.12.2011

Nu, tipisks kristiešu divkosības piemērs! Šo var kaut mācību grāmatās iespiest.

Es domāju, ka tas ir labi, ka Kadafī tika nolinčots,

Šai kristietei, kurai vispieņememākā kandidatūra nominācijā "Gada Nāve" ir Muamars Kaddafi, runas par hokejistu nāvēm izraisa sašutumu, kamēr cita cilvēka nāve, kurš, starp citu, tika nomušīts, pat nepieminot to, ka demokrātijas apstākļos taču katra cilvēka vainu vienmēr nosakot tikai un vienīgi tiesa, rosina tikai un vienīgi apmierinājumu un sajūsmu. Pagānus īsteniem kristiešiem taču no senseniem laikiem ir pieņemts nevis pārliecināt ar runām, ka "Džīzas loves you", bet gan - ar zobenu, uguni un citiem efektīvākiem paņēmieniem par tukšu parunāšanu!
Un zaimošana, protams, arī nav pieņemama! ja varētu, arī raidījuma vadītājus - uz sārta!
Un meita, protams, arī lai dzīvo pēc kristiešu noteikumiem. Lai tāpat kā vairums mūsdienu kristiešu uzskata, ka nabaga Jēzus ir izpircis visus Dagnes un viņas meitas grēkus, tāpēc pašas tagad var darīt visu, kas vien ienāk prātā. Lai meita tāpat kā lielākā daļa mūsdienu kristiešu izaug un rīkojas ar apziņu, ka pret savu galveno pravieti un Dievu vienā personā var izturēties kā pret pameslu, kura pienākums ir dot un piedot ikreiz, kad tādai kristietei kaut kas ir vajadzīgs vai ir morālas paģiras sakarā ar to, ka ir pamodusies nevēlamā kaimiņiene vārdā Sirdsapziņa.

D Dagnei 19.12.2011

Dagne, man Tev jautājums tāds - kāpēc veltīji tik daudz laika, lai visu raidījumu noklausītos un vēl sarakstītu tik garu murgu, ja tā laikā būtu varējusi vienkārši izslēgt to raidījumu un pastāstīt bērnam, lai to nekad vairs neklausās?

Bet nu tā jau man patīk šitas kristiešu mazohisms - pašai nepatīk, bet radio ārā neslēgs un pēc tam vēl ilgi un dikti draudēs ar savu iedomu draugu. Ja Tu tiesām būtu tik ''cēli'' savu bērnu audzinājusi, kā pati tagad te apgalvo, tad dzirdot to raidījumu viņa nebūtu smējusies līdz normālajiem cilvēkiem, bet gan uzreiz aizskrietu pie Tevis un sūdzētos par to, ka atkal ļaunā pasaule nabaga kristiešu iedomu drauga dzīvesveidu nesaprot!