Inguss Viestins - Krāpšana

Mēģinājums krāpnieciski iegūt telefonu.
Apmēram pirms mēneša, man ieliku sludinājumu par mobilo telefonu pārdošanai serviss ss.lv. Vakar saņemu zvanu un cilvēks stāsta sentimentāla stāsts, ka viņš ir no Vācijas, un viņa ģimene dzīvo Rīgā. Māsasmeita noslīka tālruni tualeti, un steidzami to jānomaina. Steidzami! Steidzami ir galvenais motīvs. Un pirmā lieta, kas ir satraucoši. Tātad steidzami, ka kaut kādu iemeslu dēļ, Rīgā, tālrunis neatrod, kaut gan to tur ir tumsa. Otrs iemesls apdomāt. Steidzami piedāvā sūtīt man naudu bankas kontā. Es esmu aicinot viņu nosūtītu tālruna fotogrāfijas. Atsakās saka uzticas un jautā, vai vins var uzticēties man, vai es esmu godīgs cilvēks? Steidzami pieprasījumi ziņojumu nosūtīt savu bankas konta numuru un e-pasta adresi, viņs saka, ka nosūta maksājuma rīkojumu. Viss notiek ļoti ātri. Bieži zvana un grib uzzināt, vai atnācis ir vēstījums no maksājumu sistēmas uz pastu vai ne. Pēc lūdzot ar pirmo autobusu, tuvāko atsutit tālruni, lai nosūtītu uz rīgu. Kad viņš uzzina, ka vakara to vairs navar izdarit, satraucas, un prasa pirmajam rīta autobusa reisam nosūtit. Es cenšos būt mierīgs. Rīta zvans, jautā, vai nosūtīja, teicu viņam, ka tik ilgi, kamēr banka nedos zināt, ka nauda kontā netiks sūtīts ne ko, un tad viņš zvana un saka, ka, savienojās ar banku un atcēla maksājumu.
Esiet modri. Viņš runā krievu valodā. Zvanītājs teica telefons 37125338946. Rīgā tiks izpildītas ar šo numuru - 28856075. Rēķinus nosūtīti uz šo e-pastu - [slēpt]@gmail. Ком.
Esiet modri!