Ginekoloģe N.Lietuviete - Attieksme

Vēlējos padalīties ar rūgto pieredzi, ar ko saskāros pierakstoties uz vizīti pie ginekologa. Nedaudz priekšvēsture - nesen pārcietu smagu ginekoloģisku operāciju, tāpēc šobrīd meklēju kādu kompitentu ginekologu, lai apspriestu dažus svarīgus veselības jautājumus, vienā populārā Latvijas žurnālā uzgāju rakstu par ginegoloģi N.Lietuvieti, tāpēc biju nolēmusi doties uz vizīti. Mēnesi iepriekš pieteicos uz vizīti, kā arī ārstam precizēju savu kontaktālruni, kā arī to, ka neesmu no Rīgas - dzīvoju apmēram 240 km no Rīgas. tāpēc pats par sevi saprotams, ka ceļš tomēr man aizņem zināmu laiku un Rīgā man palikt nav kur. Pienāca ilgi gaidītā vizītes diena - sēdos vilcienā un braucu uz galvaspilsētu. Vizīte bija pieteikta uz sešiem vakarā - veiksmīgi nogaidījusi visu dienu devis pie ārstes uz Kr. Valdemāra ielu 77.
Pienākot pie mājas, sapratu, ka tikt iekšā varēšu tikai ar kodu - zvanīju dakterei, lai painteresētos, kā tad man tikt iekšā. Žēl, bet klausuli man neviens nepacēla. Ņemot vērā dakteres aizņemtību -uzgaidīju 30 min un zvanīju atkal - beidzot man atbildēja... Un prieks, kur tu rodies! Izrādās daktere esot aizbraukusi komandējumā un pie savām durvīm esot zīmīti atstājusi... Tas vispār ir normāli? Kur galu galā ir kaut kāda atbildība vai vienkārši cieņa pret cilvēkiem? Tagad nosūtīt īsziņu no interneta nav nekāds dārgais prieks... Godīgi, es biju vienkārši šokā par tādu attieksmi. Es ļoti ceru, ka tāda attieksme ir tikai dažiem ārstiem, jo pat par medicīnu šajā valstī vairs neko labu pateikt nevar...
Ļoti ceru, ka N.Lietuviete pārdomās savu attieksmi pret pacientiem, jo galu galā es negāju pie viņas par brīvu, bet ģan par pieņemšanu ir jāmaksā diezgan paprāva summa...

R Raitis 06.12.2009

Lielais FUI dakterei...

M meitene 06.12.2009

Hmm, interesanti. Pie šīs ārstes mani nosūtīja no ARS. Sarunāju konsultāciju no rīta - bija ātra apskate (laikam daktere kā jau nodaļas vadītāja steidzās). Bet operāciju nez kāpēc veica cita ārste - Dr. Pukste, kas man patika.

S SSS 06.12.2009

Pacienti nav priekš dakteriem, bet dakteri ir priekš pacientiem! Mīliet un cieniet viņus!

M Marina 07.12.2009

Ko tu puksti, tu taču vēl nesamaksāji dakterei

L laurore 08.12.2009

tādai dakterei arī nesamāks neviens...

A Agnese 10.12.2009

Ieteicu griezties pie Dr.Minuhinas no Lags centra(Dzemdibu nama ieksa)-loti laba specialiste.

N nadežda 25.01.2010

S uvaženijem otnošusj k vašemu ogorčeniju, no po svoemu opitu mogu skazatj cto Dr. Nellija Lietuviete odin iz lučshih specialistov v Latviji. I esli u vas dejstvitelno serjoznaja problema ona vam pomozet.

O Optimiste 03.02.2010

Varbūt kā speciālists dr.Lietuviete arī nav slikta, taču ārstam jābūt ne tikai speciālistam, arī cilvēkam. Mani nosūtīja uz Biķernieku slimnīcu operēties mana ginekoloģe. Ierados sarunāt uz nodaļu operācijas dienu, bet man ieteica zvanīt uz mobilo dr.Lietuvietei. Daktere teica, ka nav laika runāt un palūdza "pieskriet" uz viņas privātpraksi Kr.Valdemāra 77 un sarunāt operācijas dienu. Visus papīrus jau bija noformējusi mana ārste un papildus konsultācija nebija nepieciešama. Operācijas dienas noteikšana papildināja dr.Lietuvietes privātprakses ienākumus par 25 ls. Gribu piebilst, ka pirms trim gadiem veicu operāciju šajā slimnīcas nodaļā un operācijas dienas noteikšana pie dr.Lietuvietes nodaļā man neko nemaksāja. Kaut kas ir mainījies. Interesanti, ka par valsts apmaksātas operācijas nozīmēšanu jāmaksā nodaļas vadītājas privātpraksei. Runājot par dakteres attieksmi - viņas vienkārši vispār nav. Apskate bija tikai pirms operācijas, tad pārbaude vai esmu atmodusies un vēlreiz man pievērsa uzmanību, kad apskatīja palātā kaimiņieni un es uzbāzos pati jautājot par izrakstīšanu. Piektajā dienā neviens par mani neinteresējās, tikai māsa izsniedza rēķinu un slimības lapu. Dakteri nesagaidīju, konsultāciju nebija. Vēl interesants fakts, ka šajā nodaļā nav vairāk par +15 grādiem un tikai viena māsiņa apžēlojās un iedeva savu sildītāju uz brīdi. Neticēsiet - maksāju diennaktī LVL9, 50 par to, ka bija jāguļ cimdos. Kā man pateica personāls - tāda situācija turpinās 6 gadu, jo slikti logi ielikti. Vai nav forša saimniecība??? Biju šokā un nozvērējos nekad vairs ...

M Madara 22.10.2010

Daktere N.Lietuviete ir ir viens no trim labākajiem ginekologiem Latvijā! Zinot dakteres lielo slodzi un aizņemto darba ritmu, tad nedomāju, ka viņai ir laiks noņemties ar sīkumiem. Pats galvenais - lai viņa savu darbu izdara lieliski - ko viņa vienmēr arī dara! Pārējie sīkumi saistībā ar palātām uc, nav viņas kompetencē! Tāpēc dārgās sievietes, neaprunājiet viņu, kas var zināt, vai pēc kāda laika viņa tieši jums neglābs dzīvību! Nedod Dievs

K kokakola262 09.08.2016

Ziniet jokaini,ka cilvēki sūdzas par dakteres attieksmi pret pacientiem,bet Jūs sakāt nav laikā dakterei noņemties ar sīkumiem,nedomaju,ka cilvēki var būt sīkums!Neviens neapšauba var viņas profesionalitāti savā darba operācijas vai apskates laikā, bet tas nenozīmē, ka viņa visiem būs debešķīgs cilvēks,ja jau sudzibas tomēr ir tad jau nav vasaras tik ideāli. Man arī DR Lietuviete iepērkas viss jau būtu nekas,ja nebūtu nekorekta attieksme,atcereties pat negribas.

J Jevgeniie 12.07.2017

Jā protams viņai nav laika uz sīkumiem, kā savā privatpraksē apskatīt pacientu par naudu. Tajā laikā kad es sežu viņai pretī vinā skatās tennisu. Tā ir labāka ārste? :D

A Aija 17.12.2011

Lietuviete briesmīgs ārts.Nenormāli pretīga atieksme pret pacientu pat neiedziļinoties situācijā, kas tai brīdī ir.Pieauguši cilvēki pieņem atiecīgo lēmumu un ārstam ir pienākums to pildīt un vel jo vairāk ja viņam par to maksā algu un pacients šķiras no lielas summas.Viņa atļaujas pacientu, viņa grūtākajā brīdī, pazemot, apsaukāt visu slimnieku klātbūtnē, izbļaustīties un beigās piedraudēt dzemdi izgriest. Beigās izsviest no slimnīcas.Idiotisms pilnīgais.Vai tādai ir jābūt ārsta attieksmei???Personīgais viedoklis ir jāpatur pie sevis un jādara savs darbs pēc labākās sirdsapziņas.Šis konkrētais speciālists ir jāatlaiž no darba.

M memmesmeitiņa 30.11.2012

Piekrītu, ka aprakstītais gadījums ir maigi sakot ļoti nekorekta rīcība no ārstes puses un, ja jau uzņemies veidot privātpraksi, parūpējies, lai ir kāds administrācijas darbinieks, kas nokārto pacientu reģistrācijas lietas utt, jo domāju, ka ārstam jāārstē nevis jānodarbojas ar to, ko var darīt administrators un tad darbs būs daudz kvalitatīvāks, bet...nepiekrītu tiem, kas "noliek" ārstus un medicīnu mūsu valstī kopumā. Jā, pati esmu no tā lauciņa, jā ir gana daudz (diemžēl) ārstu, kas izraisa vēdergraizes vien dzirdot viņu vārdu, jo redzu un zinu viņu darba stiliņu, bet tie nav visi un veselības sistēma sastāv ne tikai no ārstiem. Un piekrītu Optimiste, ka "ārstam jābūt ne tikai speciālistam, arī cilvēkam", bet ļoti daudzi grib, lai ārsts ir Dievs un ideāla mašīna. Es ļoti ceru, ka sūdzības autorei izdevās veiksmīgi atrisināt savu problēmu, jo, arī kā paciente, ļoti saprotu, cik grūti atrast visādā ziņā sev piemērotu ginekologu.

D Dince 07.02.2014

Sandra, Tev ļoti paveicās, ka pie dr. Lietuvietes netiki. Man nepaveicās, mana veselība ir neatgriezeniski sabojāta pēc neveiksmīgas operācijas.

D Dince 25.12.2014

Lietuviete ir šausmīga ārste, nekādā gadījumā neejiet pie viņas!!!

S snovite 09.04.2015

Arī es griezos pie dr.Lietuvietes ar domu, ka savu veselību uzticu vienam no labakajiem un atbildīgakajiem speciālistiem valstī, tomēr mani sagaidīja liela vilšanas, jo tur pat slimnīca gandrīz " aizgaju pie dieviem" no iekšējās asiņošanas, kuru man konstateja tikai 6. dienā pēc operācijas, jo, nesaprotamu iemeslu dēļ, pec operācijas asins analīzes neviens neņēma, lai gan uz vedera bija pamatīga hematoma un izskatijos pec līķa(bez meliem un piepušķojuma). Pēc analīzēm mani aizveda uz usg, kur konstatēja, ka iegurnī un ap rētu ir uzkrājušās asinis(nezināju, cik daudz, jo neviens jau neko konkrēti neteica, bet nopratu, ka ir slikti), sacīja, ka tālāko ārstēšanos noteikšot ārsts. Pēc tam mani uzveda augšā uz nodaļu un veica hemotransfūziju(asins pārliešanu, 2x250ml eritrocitu masu un 2x250ml plazmu). Tālākā ārstēšana? Nākamaja dienā mani izrakstija. Lieki būtu piebilst, ka pēc pāris dienām atgriezos slimnīcā vēl uz 10 dienām, jo tāds asiņu daudzums pats nebūtu spējīgs uzsūkties un bija nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Nu jau ir pagājis kāds laiks, tomēr par šo visu ik dienu un nakti atgadina sāpošs cirksnis un kāja, (uzsūkušos asiņu galaprodukti kairina nervu), nebeidzamas pretsāpju injekcijas un tabletes, ilgas pēc normālas dzīves, darba, pilnvērtīga miega. Velns, man pat nav 30, bet jūtos uz visiem 70. Kad gāju uz operāciju, zināju, ka iespējamas komplikācijas, tomēr šis viss man būtu izpalicis, ja pēc operācijas laicīgi būtu pārbaudīta asins aina un asiņosana novērsta laicīgi. Tā kā domājiet pašas, vai tas, ko mēdiji slavina un reklamē kā labāko, vienmēr ir tas labākais.

P paciente 15.01.2019

Šogad iepazinos ar tik slaveno dr.Lietuvieti. Iestājos ar asiņošanu un viņai bija pirmā darba diena šinī gadā, vēlējos noskaidrot daudzus jautājumus
Viņa atbildēja, lai tos meklēju ambulatori pie ginekologa. Nogāju lejā no nodaļas uz ambulatoro pieņemšanu, bet man atbildēja, ja esmu slimnīca tāds pakalpojums man nepienākas, tad es sapratu man vajadzības palikt slimnīcā, ja nevaru uz vietas saņemt atbildes un to paziņoju dakterei, ak un dr.Lietuviete sadusmojās, un tas izskatījās neparasti, tā kā vulkāns verdošs, viņa pacēla balsi un izrādīja savu varu, arī aizliedzot man runāt ar citiem ginekalogiem. bija iespaids, ka viņai sagādātas ciešanas ieradoties uz darbu
nez vai ārstam jādusmojas, un nevajadzētu domāt, ka visas pacientes viņai pakļausies ...
cik zinu ārstam jāstrādā ar vārdiem, pēc tam zāles un pēc tam skalpelis, bet viņai tika spēj ar skalpeli, ko man arī piedāvāja
nez vai tāda attieksme kā viņai kādu pacienti ārstē