www.sudzibas.lv Ginekoloģe Aija Tula Rijkure Slikta attieksme, bizness uz sievešu veselības

Ginekoloģe Aija Tula Rijkure - Slikta attieksme, bizness uz sievešu veselības

Neiesaku iet pie dakteres Aija Tula Rijkure. Mums ar vīru bija ilgstošas problēmas ar grūtniecību, nekā nevarēju iznesāt auglīti. Problēmu nav atradusi, pārbaudīja tikai ar standarta analīzēm - uz sts un citologija no dzemdes kakla, visas sūdzības par sāpēm urinācijas laikā ignorēja vai ieteica katru dienu dzert antibiotikas. Katru apmeklējumu dzirdēju no dakteres, ka jāpaliek stāvoklī un droši vien, ka viss izdosies. Pēc kāda laiciņa ieraudzījam atkal divas svītriņas un es pierakstījos pie šīs dakteres. Kad iegāju kabinetā, uzreiz mani palūdza apmaksāt apmeklējumu un iedot polisi. Neviens nepainetesējas kāpēc atnācu, daktere vnk lasīja manu kartiņu. Ok, es apmaksāju rēķinu, tad daktere pateica - Jums būs jālieto šīs svēcītes jo jums ir infekcija. Es biju šokā, pateicu, ka pirms atnākt uzcurāju uz testu un tur bija divas svītras, līdz ar to vai es varēšu lietot tādas svēcītes, viņa atbildēja, ka jā, lai bērns nedzīvo infekcijā un viņa uzskata, ka būs labāk lai šī grūtniecība pārtrauktos. Gribēju raudāt, jo es jau zaudēju bērnus. Rezultātā svēcītes es neesmu pirkusi, jo aptiekā noskaidroju, ka pirmajā trimestrī aizliegts lietot šīs svēcītes. Droši vien gribēja nogalināt manu bebīti. Labi svēcītes, bet man netika sniegtas nekādas rekomendācijas par grūtniecību ne par vitamīniem, ne par ko citu, ne par to, ka man tālāk rīkoties, kad atnākt atkārtoti sakarā ar grūtniecību. Daktere atbildēja caur zobiem, negribēja atbildēt uz jautājumiem par infekcijas bistamību grūtniecības laikā. Vēlāk noskaidrots, ka tā bija bakteriālā vaginoze, kas netiek ārstēta grūtniecības laikā, it īpaši pirmajā trimestrī. Tiem, kas grib iet pie šis dakteres atgadinu, ka viņai būs galvena nauda, galvenais uzreiz samaksāt tos 30 euro par konsultāciju, kuras laikā viņa smiesies par uzdotājiem jautājumiem. Šausmas. Viņa strādā veselības centrā Vita Možumsā, Bruņinieku ielā 8 un vēl Mežciemā mfd. Tur tīri bizness notiek. Žēl, ka neviens viņu nekontrolē.Iztērēju daudz naudas, bet slimība netika izarstēta, plus novēlēja pazaudēt bērnu.

Papildināts Viktorija21 04.07.2018

Papildus, tā kā bija grūtniecības sākums (1 mēnesis), daktere teica, ka tas ir muļķības (Šajā brīdī daktere smejās balsī, it kā es pateicu anekdoti), ka tests droši vien kļūdījies un uzrādīja grūtniecību, ka tas nav iespējams, ka pēc nedēļas tas svītras nebūs. Pieļauju, ka pēc svēcītēm tas viss tiešām notiktu, ja es kārtīgi neapdomātu dakteres adekvātumu un nepakonsultētos ar farmaceiti. Bet man bija taisnība. Rezultātā, es pierakstījos pie citas ginekoloģes un gaidīju rindu diezgan ilgi, visu šo laiku es nezināju vai es pareizi dzeru vitaminus un vispar kādi jādzer. Reģistējos vienā grūtniecu forumā un lūdzu palīdzību, kā arī draudzenes palīdzēja. Vai tas ir normāli priekš ginekologa par maksu?! Visu šo periodu dzīvoju bailēs nezināju vai viss kārtībā ar augli un vai es daru visu pareizi.

V

A AdnaZ 29.01.2019

Tieši tā. Arī es pie viņas esmu bijusi. Ne grūtniecības jautājumos, bet pat parastās ginekologa vizītes izvēršas nepatīkamas - attieksme izsmejoša.

Nebiju izlasījusi atsauksmes par ginekoloği Aiju Tulu Rijkuri. Mana pieredze-apskates laikā vairākkārt pārjautāja, vai man ir apdrošināšana. Beigās maniem apdrošinātājiem tika piestādīts rēķins 93 eiro apmērā. Pavisam godīgi. Uz vietas nepamanīju,ka tur ierakstītas manipulācijas,kuras nav veiktas. Tikai mājās, iegooglējot, sapratu, ka nekas tāds man nav darīts.

O olaaa 20.10.2021

nevajag nekādas manipulācijas apmeklejums un usg cedna ir 108, tatad abrošinātiem iesniegs rēkins ar atlaidi

C come_on 02.07.2021

Pirmo reizi rakstu atsauksmi, šeit :(
Šādai personai nedrīkst strādāt ar klientiem, attieksme ir nepieļaujama jo personas neatbilstošas sarunas vadīšanas stils neatbilst nedz ētikas, nedz citām komunikācijas normām. Kā ārsts nekomentēšu jo aizgāju prom, nevēlos lai šāds neadekvāts ‘’speciālists’’ mani izmeklē. Visu cieņu, bet ja ārstei nav jāizgāž savs negatīvais rīta noskaņojums uz pacientiem- par ko viņai maksā!

A AliiBii 08.09.2022

Arī man bija tāda pati pieredze. Atnācu pie dakteres 2017. gadā ar grūtniecības testu, pirmais jautājums vispār nebija par grūtniecību, bet vai esmu informēta, ka šis ir maksas pakalpojums. Noskaidroja, vai esmu spējīga maksāt un sāka uzdot jautājumus, kāpec domāju, ka esmu stāvoklī. Testā mana otrā svītriņa bija iekrāsojusies pavisam blāva, neskaidra.. Daktere uzreiz sāka teikt, ka man nav grūtniecības vai augli zaudēšu, lai esmu gatava visam sliktajam utt. Izsmēja mani par manu menustruālo ciklu, es nemācēju pierādīt, ka man ir īss cikls, lika parādīt telefonā kalendāru, bet es teicu ka man tāda nav. Daktere turpināja apgalvot, ka tāds cikls nav iespējams un ka es bezmazvai esmu muļķe, kura neprot saskaitīt cikla dienas. Tad devāmies veikt ginekoloģisko usg, tur tā kā viss bija ok. Daktere atrada augļa oliņu, bet teica ka tā esot laikam bojāta un lai gatavojos spontānajam abortam tuvāko nedēļu laikā. Principā mūsu visas vizītes saruna vijās ap to lai es gatavojos, bērna man nebūs! Paldies Dievam, ka viņa izdomāja mani nosūtīt uz asins analīzēm, lai paskatītos tur hcg rādītājus, protams sūtot uz analīzēm atkal sekoja atgādinājums, lai nesaceros un ka zaudēt bērniņu mūsdienās ir pavisam ok. Samaksāju par vizīti un devos prom ar tādu kamolu kaklā, visu vakaru raudāju par šo dīvaino attieksmi, jutos nekam nederīga, mana pirmā vizīte saistībā ar grūtniecību un iespējams man nekad nebūs bērnu. Tieši tā es jutos līdz saņēmu asins analīžu rezultātus, tur hcg man bija kosmosā, viss liecināja ka man rit lieliska grūtniecība. Nomainīju ginekoloģi un jā, varēju neuztraukties par bērniņa zaudēšanu, man bija perfekta grūtniecība, bez jebkādām problēmām. Rijkere man un vīram vienmēr asociēsies kā naudas kāsēja, nievājošu attieksmi un dīvainiem uzskatiem par to ka jaunais pacients jāsagatavo iespējamam abortam. Man tobrīd likās, ka viņa ir jauka tikai pret saviem ikdienas pacientiem, jo internetā lasīju daudz jaukas atsauksmes par viņu. Bet Es pie viņas jutos kā kārtējā muļķe, kura domā ka ir stāvoklī.

M ME1991 14.07.2023

Ir ļoti pretrunīga, grūtniecības laikā vienā vizītē, saka svars pa lielu, otrā - pa mazu, visu laiku ir nepārliecināta un raisa trauksmi, liek veikt miljons izmeklējumus aizdomīgi bieži liek nākt uz novērošanu. Pēc dzemdībām apskatē saka, ka pati vainīga, ka dzemdību procesā bija sarežģījumi. Šausmīgi nervoza paranoistiska. Dažreiz pat nepaskaidro par ko ir dusmīga skatoties uz analīzēm. Noteikti vairs neiešu pie šīs speciālistes. Noniecinošu attieksmi var pārdzīvot, bet arī profesionalitāti un zināšanas nesajutu.