www.sudzibas.lv Finanšu ministrija Nekustamā īpašuma nodoklis

Finanšu ministrija - Nekustamā īpašuma nodoklis

No finanšu ministrijas saņēmu interesantu skaidrojumu, kāpēc man par savu privāto īpašumu ir jāmaksā nodoklis, ja šo īpašumu man pašam ir jāuztur+vēl pašvaldības noteikumi nosaka, ko es varu un ko nevaru darīt savā īpašumā.
Atbilde ir sekojoša "nekustamā īpašuma nodoklim ir divas galvenās funkcijas: fiskālā un regulējošā. Fiskālā funkcija ir monetāri mērāms publisks labums sabiedrībai. Savukārt, regulējošā funkcija norāda, kāda rīcība no pašvaldības puses tiek atbalstīta. Jāatzīmē, ka Satversmes 105. pantā noteiktās pamattiesības nav aplūkojamas atrauti no personas konstitucionālā pienākuma maksāt pienācīgā kārtībā noteiktos nodokļus, kas norāda uz to, ka īpašuma tiesības nav absolūtas (sk., piemēram, Satversmes tiesas 2010.gada 6.decembra sprieduma lietā Nr. 2010-25-01 10. punktu)."

J