www.sudzibas.lv FHM Vai man ir tiesības?

FHM - Vai man ir tiesības?

Labdien,

Situācija sekojoša:

pirms pāris mēnešiem atradu žurnāla FHM mājas lapā iespēju piedalīties uz Vāka modeles konkursa vietu. Man tika piezvanīts, ka esmu iekļuvusi atlasē un PĒC LĪGUMA PARAKSTĪŠANAS manas iesūtītās bildes TIKS IEVIETOTAS žurnālā FHM.

Līgums tiešām atnāca, bet es netiku viņu parakstījusi (minēšu, ka līgumā tika uzrādīts termiņš līdz kuram līgums jāiesūta, citādāk bildes netiks publicētas), es līgumu neparakstīju, jo visu apdomājot sapratu, ka šādu foto parādīšanās atklātībā varētu kaitēt manai uzsāktajai karjerai.

Liels bija mans pārsteigums, kad saņēmu sms no drauga, kurš šo žurnālu abonē- mana bilde ir ievietota PRET manu gribu un BEZ manas PIEKRIŠANAS.

Es vēlos žurnālu iesūdzēt par morālu kaitējumu, bet īsti nezinu, kas man ir jādara un kur jāgriežas.

Vai kāds nevarētu man sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem? Un- vai es pati esmu vainīga, jo izrādīju injicatīvu ( kaut bildes tiešām aizsūtīju sen) un aizsūtīju savas bildes?

Ļoti gaidīšu kādu ziņu!

Ar cieņu-
Ilze

I

A Alise 06.01.2008

Tev ir vajadzīgs žurnāls, kurā ir tavas bildes, un bildes oriģināli un vēl līgums, kuru neparakstīji, un tad ar to visu uz policiju! Cita varianta nav.

M mi 27.02.2008

Moj drug kupil odin raz fhm toljko rosijskij i kogda ja posmotrela bila o4enj udivlena uvidiv devu6ku s modeljnogo agenstva vacatio, kotoroe naxoditsja u nas v latvii, toljko v fhm oni napisali 4to viditeli on iz turciji!!!

P Pele 28.02.2008

Nesmuki, juridiski var iet kasīties.

H hhx 26.04.2009

A ko tad sūti savus pupus kur nevajag.
Gribēji pama***ies, lūdzu tagad kādi pārsimt vīrišķi tevi tur toletē un drči.
Jā vārda nav tad nav jāuztraucas.
Neviens neatcerēsies tāpat.

š šeherezade 26.04.2009

Hmm, interesanti, kāpēc vispār piedalijāties konkursā, ja jau zinājāt, ka nevēlaties, lai jūsu foto tiktu publicēts?

L li 22.05.2009

meitenīte salasījusies ārzemju presi, kur slavenības tiesājās :):):):)
Juridiski grūti būs ko pierādīt. Bildes konkursam aizsūtīji- aizsūtīji, tātad tā bija piekrišana no tavas puses. Ja viņi būtu izzaguši bildes no seifa (bet tas tad būtu jāpierāda, tad tā cita lieta. )Līgums līdz ar to ir sekundāra lieta.
max, ko vari panākt, ka viņi ieliek tavas bildes atsaukumu. nedomāju, ka tas ir tiesu darbu vērts

L LīSvets 20.11.2009

Tev nesūtīja nekādu līgumu, bet bildes izmantošanas atļauju, kurā pati neparakstījies ne par kādām tiesībām, tikai par punktiem, kur Tavu foto drīkst izmantot. Žurnāliem dienu dienā iesūta visvisādas fotogrāfijas, un nekādi līgumi ne ar ko netiek parakstīti. Savu izvēli izdarīji, aizsūtot savas fotogrāfijas. Piedevām, lai pārliecinātos, ka esi piekritusi, Tev noteikti piezvanīja (zinu, ka tā tai konkursā ir), un ja sūtīja to papīru, acīm redzot, esi piekritusi. Galu galā līgumu sūtīšana pa pastu vispār nav ne cik uzticams piegādes veids. Tas papīrs taču ir tikai formalitāte. Negribi sevi redzēt kaut kur, nav ko pieteikties visam, kas spīd. Arī par publicēšanu visādās dzeltenajās presēs taču neviens neparaksta līgumus., Turklāt, te pati pat iesūtīji fotogrāfiju.