www.sudzibas.lv Euroshop.lv Slikta klientu apkalpošana, čakarē patērētājus

Euroshop.lv - Slikta klientu apkalpošana, čakarē patērētājus

Ļoti nepatīkamu pārsteigumu un vilšanos man sagādāja un joprojām sagādā viens no populārākajiem interneta veikaliem Latvijā - Euroshop.

Kā jau vēl studējošs, bet nu jau nopietni strādājošs cilvēks, lai atvieglotu gan studiju, gan darba dzīvi, kā arī ikdienas atpūtu, nolēmu beidzot saņemties un iegādāties portatīvo datoru. Protams, ar ieceri iegādāties labu datoru, par to maksājot līzingu. Tā kā no datoru lietām esmu grupā "jūzeri", tad palīdzību, kādu, ar kādiem parametriem utml iegādāties jautāju labam draugam, kurš ieteica patiešām labu portatīvo datoru.

Protams, nākamā izvēle, kurā veikalā šo sapņu datoru iegādāties. Izskatot vairākas iespējas, uzdūros uz akcijas cenām (laikam vēl Jaunā gada ietekmē, jo pasūtījumu izdarīju Janvāra sākumā) ne vien citur kā it kā vienā no labākajiem interneta veikaliem (pārdevēju) Euroshop Rīgā (www.euroshop.lv). Pasūtījums notika veiksmīgi bez nekādiem starpgadījumiem, veiksmīgi sadarbojoties gan ar pašu pārdevēju, gan nomaksas kompāniju – nopirku datoru Lenovo-IBM.

Nepatīkamie brīži sākās pēc datora atvešanas. Protams, to saņēmu, vizuāli viss kārtībā, pieņemu, samaksāju pirmo iemaksu. Aiznesu uz mājām, izpakoju un, diemžēl, izmetu iepakojumu. Bet, ieslēdzot saņemto datoru un pārbaudot "kas lācītim vēderā", secināju, ka dīvaini, nav operatīvā sistēma uzinstalēta. Tomēr par to neuztraucos, nesu pie drauga, lai sainstalē visu, ko vajag. Man darbs, sesija, viņam darbs, sesija, pie instalācijas tika pēc nedēļas, divām, kad radās lielākie brīnumu. Izrādās, ka atgādāts pirkuma līgumiem neatbilstošs dators (starpība cenā ~ 160-200 Ls). Nepatīkami, kam negadās, tomēr ar optimisma pilnu sejas izteiksmi gāju uz Euroshop biroju (Elizabetes 2, Pasaules tirdzniecības centrā), sarunāt par datoru apmaiņu. Un tad tik sākās .. vārdos nesaukšu, bet viens no darbiniekiem, padzirdējis, ka iepakojums izmests, skaļā balsī paziņoja, ka aiz manis ir durvis, pa kurām es varu iziet tāpat, kā ienācu. Esmu savaldīgs, neņēmu galvā. Konsultējos ar otru pārdošanas speciālistu, kurš konstatēja kļūdu, panācām vienošanos par to, ka datoru apmainīs pret to, ko pasūtīju.

Pēc pāris darba dienā interesējos, cik tālu risināts jautājums, atbildes bija vairāk kā nepatīkami pārsteidzošas: "jūsu pasūtīto datoru piegādāt mēs nevaram (tad nezin kāda velna pēc Euroshop mājas lapā bija info, ka šādu datoru pārdod); naudu mēs jums atpakaļ nedosim (neesot iepakojums); mēs jums varam piedāvāt līdzvērtīgāku tās pašas firmas datoru (to ko viņi piedāvāja - daudzi parametri sliktāki, attiecīgi dārgāks, cenu nesamazina); vai arī atmaksāt starpību (samazināt cenu)." Protams, man tas nepatika. Man vajadzēja vai nu tieši to datoru, ko pasūtīju un par ko maksāju vai arī, lai dod atpakaļ naudu. Prasot atpakaļ samaksāto naudu, nevaru un arī neizmantoju atteikuma tiesības, bet gan Patērētāju aizsardzības likuma 28.pantu.

Izstudējot likumus, normatīvos aktus (iekš Patērētāju tiesību aizsardzības centra, www.ptac.gov.lv; centos konsultēties ar šo iestādi, diemžēl, k-kā tomēr mani ignorēja), ņēmu un rakstīju rakstisku iesniegumu, lai pārdevējs līguma noteikumiem neatbilstošu preci apmainītu pret atbilstošu. Tā kā normatīvos rakstīts, ka 10 dienu laikā jāsniedz rakstiska atbilde uz iesniegumu, tad arī to pacietīgi gaidīju. Ik pa laikam rakstot e-pastus un zvanot, lai painteresētos, kas un kā .. lieki piebilst, ka ignorēja mani.

10 dienas kopš uzrakstīju rakstisku šo iesniegumu, tā arī atbildi neesmu sagaidījis. Līdz ar to, es uzskatu, ka pārdevējs (Euroshop interneta veikals) pārkāpj ne tikai manas, kā patērētāja tiesības, bet arī nu jau likumdošanu. Saprotu, ka pārdevējs manas prasības turpinās ignorēt, vērsīšos ar pamatotām sūdzībām Patērētāju tiesību aizsardzības centrā, līzinga kompānijā, kā arī apsvēršu iespēju par šiem pārkāpumiem ziņot attiecīgai policijas iestādei, VID utt.
Ja ar šo veikalu nevarēšu vienoties pa labam, tad arī pastāv citi veidi kā to izdarīt. Diemžēl (k-gan, kāds tur diemžēl, vairāk tas mani neuztrauc) šis gadījums grauj veikala popularitāti. Un es darīšu visu, lai par Euroshop interneta veikala attieksmi pret klientiem, kuri izmanto savas patērētāju tiesības, uzzinātu pēc iespējas vairāk cilvēku.
Tāpēc cilvēki, pirms k-ko iegādājieties interneta veikalā Euroshopā, silti iesaku paskatīties vai citi interneta veikali tomēr nepiedāvā to pašu preci par tādu pašu naudu. Ieejiet portālā www.cenugids.lv pameklēt citus interneta veikalus. Ceru, ka mans gadījums liks patērētājiem būt prātīgākiem un prasīgākiem pret pārdevējiem. Ceru, ka patērētāji sāks apzināt savas tiesības! Ceru, ka pārdevēji beigs tautas valodā sakot „čakarēt” patērētājus.

Visu cieņu – Jānis.

J

R Raiko 28.02.2008

Man arī bija problēmas ar Euroshop, bet ar lielu piepūli izdevās samainīt bojāto veļas mašīnu pret tādu pašu jaunu-nebojātu modeli. Lieki piebilst, ka tas viss ilga un vilkās pāris mēnešus, ar "sačakarētiem" nerviem un iztērētu laiku... Protams, ka tagad nav vēlmes tur kaut ko vēl iegādāties, citiem arī neiesaku "sasmērēties"...

V Vet 28.02.2008

Labākās cenas meklējumos iesaku: salidzini.lv

Patiešām vērtīgs ieteikums. Pirms pasūtat kaut ko internet-veikalos, sameklējiet informāciju internetā par preci, ko vēlaties iegādāties. Veikalu lapās bieži ir neprecizitātes un kļūdas preču aprakstos, pie tam šīs kļūdas mēdz būt sistemātiskas. Ražotāju mājaslapās un lapās, kas domātas preču kvlitātes salīdzināšanai un parametru aprakstīšanai nevis preču pārdošanai, būs visprecīzāka informācija. Visi māk lietot Google.

Runājot par preču kvalitāti, ko piedāvā i-net veikali. Kvalitāte ir tāda pati kā precēm, kas nopērkamas parastajos veikalos, jo visi ņem preces no vienām un tām pašām noliktavām. Tāpēc Jānim arī bija problēmas ar iepakojumu - internet-veikals nepatur preci sev, bet tam ir jāatgriež prece noliktavai, kas arī ir ļoti sarežģīts process... Saglabājiet iepakojumus vismaz vienu mēnesi pēc preces iegādes!

P Peteris 17.03.2008

Pirceejs bez mazaakiem sirdsapzinjas paarmetumiem ir izlidinajais miskastee dalju no preces (iepakojums) un censhas veel kachaat savas pravas.....
Iepakojumu izmest aatraak kaa peec meenesha ir stulbums pilniigaakais. tas ljoti noder briidii kad dators jaanodod remontaa, jo tur parasti apskraapeejas un tamliidziigi, ja ir iepakojums nav krenkja. Arii tagad buutu iepakojums nav probleemu visu saliec smuki kastiitee un nes atpakalj.....

Mirusha monitora gadiijumaa ja konstatee 1 meenesha laikaa peec iegaades ka tas ir beigts var sapakot nest atpakalj un uz reiz dabuut jaunu bez kaadaam remonta proceduuraam, bet ja nav iepakojuma tad piedziivojumi ar servisa centriem, kam nav veel janajiem modeljiem detaljas utt...

Cenu saliidzinaashana ar veikaliem viendieniishiem un dempingotaajiem ir ok..... 3 reizes paveiksies tad uzmetiis taa ka maz neliksies...

L liene 18.03.2008

Loti labi saprotu Jana izmisumu.. jo ari man gandriz gadijas iekrist uz krapsanu no šī veikala piegādātju puses(tiem kas preci pieved klat uz majam). Bijam ar viru pasutijusi printeri, kopetaju.. ka protams ari ar pashiem labakajiem parametriem, tomer kad tika veikta piegade kurjers centas viram iedot pavisam citu perci(protams loti lidziga, tikai sliktaki parametri). Ta ka mans virs ir loti pedantisks attieciba uz shim lietam, vins jau bija pamanijis, ka pedejie ciparini printera nosaukuma uz kastes atskiras no tiem, kurus pasutijam interneta.. tad nu vins ta ari tam kurjeram tiesi acis pateica ka tas nav tas pasutitais printeris. Kurjers taisnojas ka neko nezina, itka tur kadam zvanija.. bet nu pec visas tas sarunas virs saprata ka vinš blefo.. un beigas jau atradas vajadzigais printeris.. tik bija jauzstaj.. vot tads murgs!

A Artis 17.09.2008

Euroshop nu gan nav lētākais. Var kurpirkt.lv apskatīties.

Bet nu jebkurā gadījumā, pērkot preci ir NOTEIKTI jāseko līdzi tam, kādu preci jūs saņemat, kā arī NEKAD nemest priekšlaicīgi ārā iepakojumu.

S Sergejs 21.11.2008

Manuprat Euroshop vislabakais internetveikals Latvija, labi organizets serviss un erti lietojams veikals. Ari cenas uz precem konkurentspējigas. Iepirksos vel gan darbam, gan sevim.

I Inga 21.11.2008

Man ir pozitīvs viedoklis. Es no sirds biju patīkami pārsteigta par jūsu atsaucību un laipno apkalpošanu, kā arī palīdzību iepirkšanās laikā.

Z Zigmārs 11.12.2008

Man arī ir tikai pozitīvs viedoklis par šo veikalu.
Ir, protams, savas nianses, piemēram, ir gadījumi, kad īpaši jāpalūdz atbilde uz kādu kontaktformā uzdoto jautājumu, tomēr visumā viss ir OK. Esmu pasūtījis kādas 3-4 reizes un pagaidām vilties nav sanācis. Manuprāt, viens no jēdzīgākajiem veikaliem Latvijā.

A atrisini 11.12.2008

ienaac www.atrisini.lv un iegaadaajies taas pashas lietas, kas euroshop un citos interneta veikalos par veel zemaakaam cenaam.
www.atrisini.lv

B BaibaK. 25.01.2009

Anna, tik nejēdzīgi izvedotu mājas lapu līdz šim nebiju redzējusi. Drausmas!

I Ivo 02.04.2009

J Jones 31.08.2009

Tieši tāpat kā pārējie rakstītāji vēlējos ietaupīt laiku un naudu, internetā atrodot sev krēslu. Izvēlējos ļoti simpātisko krēslu http://www.euroshop.lv/mebeles/chair/_prima_b15/ Protams, ka gaidīt nācās vairāk nekā nedēļu, un atveda man pilnīgi savādāka izskata krēslu, ar cieto atzveltni mīkstās atzveltnes vietā, bez uzstādīšanas instrukcijas.

Secinājumi: 1) NEPĒRCIET MĒBELES INTERNETĀ;

2) NEKAD NEKO NEPĒRCIET EUROSHOP VEIKALĀ.

S Salavecis 06.06.2018

Ak, eiroshop, pirku tur pašu pirmo sava mūža datoru. Tas bija 2007 gads. Tikko kā paradijās pirmie Intel divkodolnieki, izdariju pilnīgi pareizu izvēli, pagaidot, jo čomam bija P4 un neiepriecināja viņš.
Kurjers piegādāja laikā, bet ieslēdzot nekas nenotika xD
Dabuju atpakaļ vest un gaidīt kad barokli nomainīs, nu kā var jaunam PC beigtu uzlikt, pie tam nepārbaudot, speci eptvai. Tad itkā viss bija ok, kamēr neuzliku Vistu kura nez kāpēc rādija man tikai vienu kodolu, forumā iepriecināja ka MB ar šo CPU nemaz nav saderīgi, vo tas bij numurs. Beigās pats tiku galā, daži sprediķo, citi dara. Noformatēju cietni ar full wipe un otrais kodols uzradās. Vot tādi laiki bija. ) Sorry par nekropostingu, bet redzu ka šim veikalam ir cits saits neostore, diezvai ieteiktu tur pirkt.