www.sudzibas.lv ELKOR Dalītas izjūtas

ELKOR - Dalītas izjūtas

Pamēģināju te pameklēt, kas sūdzas par Elkoru. Veselas 17 (!) lapas par šo veikalu. Galvenā čīkstēšana bija par to: 1) kāpēc nav pārdevēju, kas skaidri runātu latviešu valodā, 2) kāpēc pārdevēji nenāk klāt, slapstās, stāv baros, bļauj, 3) lēns serviss (remonts), 4) nekvalitatīva elektrotehnika, galvenokārt kompji.
Tad mans viedoklis par to ir tāds: 1) es ticu, ka pārdevējs var normāli latviski izskaidrot minimumu info par preci, vienkārši ir vairāki krievi, kuriem tur riebjas, kas neko negrib. Apnicīga, gara diena, nav vēlmes katram pieglaimoties un riktīgi stāstīt par preci, ja cilvēks pats nezin ko grib. Tas gan nav attaisnojums atbildēt, ka neko nezin - ja nezin, lai pasauc zinošāku kolēģi, no problemos.
2) Tā kā Elkorā bieži mainās pārdevēji, tad daudzi ir jauni, nesen strādāt sākuši darbinieki, kuri ar laiku iemācīsies vajadzīgo. Kāda jēga viņiem pienākt klāt un mēģināt izskaidrot to, ko paši vēl nesaprot? Nevar vienā dienā iemācīties no A-Z par visu nodaļu. Baros stāvēšana vairs nav atļauta. Saprotu, darbs smags, bet jābūt pieklājībai nezviegt kā ķēvei stāvot pie kases (Elkor Home šito ten novēroju rotaļlietu nodaļā - nekā personīga, bet vienmēr bija viena meitene, kas smējās kā zirgs, neatkarīgi vai iet garām potenciālais klients vai nē)
3) no daudzmaz ticama avota, cik saprotu, tad serviss ir lēns, jo Latvijā jau nav to vajadzīgo detaļu, lai sataisītu attiecīgās ierīces. Tāpēc tas remonts arī velkas mēnesi vai vairāk
4) nav ko vainot pārdevēju - ne jau viņš ražoja to fotoaparātu vai datoru. Pārdevējs tikai iesaka, pastāsta un pārdod. Ja jau kā, var vērsties pie augstākstāvošajiem nodaļu vadītājiem.

Secinājumi man tad tādi - agrāk Elkor man bija veikals, kuram gāju garām ar līkumu. Tagad - var iegādāties labus velosipēdus un citas preces uz nomaksu. Pārdevēji ir korekti, normālā līmenī laipni - nav kā te daudzi atstāsta, ka "voņī jau pa 100 metriem blaugznaini veči". LAI GAN - cik vēl ko pieredzēju, augsti stāvošā persona vārdā Inese (no Plazas) saka, ka nākamajiem darbiniekiem ir jābūt zinošiem, kompetentiem, jāapgūst padziļinātas zināšanas par savu nodaļu. Ka Elkor pārdevējiem pārdošanas un apkalpošanas ziņā ir jābūt perfektiem un jāapkalpo cilvēks ideāli. Realitātē tā nav. Realitātē arī pārdevējs var būt neomā pēc kašķīga klienta, kurš iedomājas sevi par sazin ko esam.
Un es piedodu skatīšanos telefonā - arī pārdevējs ir tikai cilvēks, gribas sazināties ar savējiem arī ne-pusdienu laikā. Bet kā no malas novēroju, ka viens vīrietis velo nodaļā (īsiem matiem) pie kases ap 3 min. nostāvēja "dzenot bazāru" pa telefonu ar "Janku", ka būs konča, kaut kāds pasāciens gaidāms, kur tad skatās tā vadība? Vai arī pārdevējam vismaz pie kases nav iemācīts - apkalpo cilvēku, parunāsi pēc tam, kad neviena nav?
Šā vai tā - Elkor cenas bieži ir pārspīlētas. Zinātu, cik var dabūt ar darbinieka karti atlaides, paši ietu strādāt tur un tad pirktu nepieciešamo, atmaksājas.
Pārdevējiem vajadzētu saprast, kā apieties ar klientu, pieklājīgi, cilvēcīgi paskaidrojot. Ko nezin, lai pajautā kolēģiem.
Klientiem - visi ir tikai cilvēki un nevar būt cilvēks smaidīgs 11 stundas dienā, ja vien nav sanarkojies. Tā ka - nopietna balss intonācija nav jāuztver kā negribīga runāšana. Jā, ir pārdevēji kuri skatās "ko tu te atkal piep*sies???....", bet ja cilvēkam ir nopietna seja, tad tā vienkārši ir. Neies tagad jau sūdzēties, ka pārdevējam bija tāda vai tāda sejas izteiksme.

BondsBonds 19.07.2014

Tie nav pārdevēji. Tie ir zāles darbinieki - ja kaut ko vajag, prasi, mēģinās palīdzēt. Neviens sevis cienīgs pārdevējs tur neies strādāt. Reality check! :) Apstākļi, alga, attieksme - ****. Viņiem vienagla vai tu nopirksi kaut ko pa 2000€ vai neko, viņu alga un apstākļi no tā nemainās. Tādi, nu, mums tie darba devēji!

BondsBonds 19.07.2014

Varbūt, ja viņi samazinatu zāles darbinieku skaitu un palielinātu algas, ieliktu glītu % no pārdota darbiniekiem, tad iespējams tu uzrastos īsti pārdevēji, gan ar latviešu (un citu) valodas zināšanām, pieredzi un attieksmi...

ilmaars 19.07.2014

Bet vai tad tagad vasarā (labi pacenšoties, ja labi pērk dārgākās lietas - atkarībā kas par nodaļu) pelnot 600-700 eiro algu uz rokām, ne vārdiņa nevar izboksterēt latviski? :D
neviens sevi cienošs pārdevējs neietu strādāt ne Rimi, ne Maximās, bet rēķini jau kaut kā ir jāmaksā, ne no tukša gaisa.
Es, teiksim savā vecajā darbā par 8 h darba dienu saņēmu latos labi ja 240. Kādam tas varbūt liktos par maz. Tā kā pats domāju strādāt drīz Elkorā, tad arī kādi 500 eiriki būtu apsveicami. Nav jau tomēr minimālā.
Es domāju, ka tur viss labāk sakārtotos, ja priekšnieki (visos veikalos šķiet, ka tā ir) neturētu sevi par augstākstāvošiem kaut kādiem eņģeļiem - pārdevēji, vadītāji vai menedžeri, visi ir un paliek tikai darbinieki. Kādam ir kādi padotie, bet bieži daudzi aizmirst, ka viņi paši ir darbinieki, nevis visvarenie vadoņi, kuriem nepietiek prāta par kļūdām pamācīt un korekti aizrādīt, nevis nolamāt tad, kad tur klients stāv un to "bezpridzelu" klausās.

ilmaars 19.07.2014

Ā, tad vēl - man liekas, Elkor ar tur, kur es strādāju agrāk salīdzināt nevar tajā ziņā, kāds ir pusdienlaiks un slodze. Sestdienās un svētdienās mēdz būt vairāk cilvēku, bet pusdienu pārtraukums ir cilvēcīgs - vesela 1h, nevis kā vienā būvmateriālu veikalā (kur strādāju, bet nav jēgas atklāt kur) pusdienām uz 12 darba stundu fona atvēlētas bija 20 minūtes (3 lai uzietu augšā, 2 pasēdēt uz poda, 1 uzsildīt ēdamo, kas paliek? kaut kādas 10 min. bez iešanas atpakaļ - paēst pat normāli nevarēja).
Elkor tā ka nebūt nav sliktākais veikals. Elkor tiek uzskatīts par šiku veikalu bagātniekiem, bet pārdevēji ir tādi paši kā gandrīz visos veikalos - visos ir lohi un visos ir arī lietpratēji un dienaszagļi :) ne tikai Elkorā.

ilmaars 19.07.2014

Atkal aizmirsu visu ierakstīt vienā atkāpē - alga jau mainās. Jo vairāk pārdod, jo vairāk procenti pašam. Stundu likme kā nekā. Un procenti par pārdoto.

Z zlmaster 03.10.2014

Es pats esmu srtadajis Elkor Home kas jau kopsh 2013 gada decembra ir vala. Attieksme no augstak stavoshiem ir o.k.
Vienigi 1: svetkos jastrada Ziemassvetkos un jaunaja gada ari bet katram iedot par 1 dienu brivu pec pasha izveles z-svetkos vai j-gada. Jano 24 junija bija brivs.
2: taka man bija attieciga izglitiba par nodalo ko stradaju no manis negribeja tikt vala bet taka pardevejs vajsh tad uz to spieda biezi parbaudija un mekleja pie ka piekasities par preces zinashanu. es neiztureju un padomaju kad jaiet projam.
3: nauda bija ar nodokliem uz papira 2.50 eiro pa stundu + % (televizori, planshetes, iebivejama tehnika ar 0.1% no kopejas cenas un viss parejais ar 1$ no pardota). Ja strada 168 stundas diena videji 350 Eiro menesi Decembri pat virs 400 Eiro.
4: kolegi loti labi un izpalidzigi, draudzigi. Nebija valodu barjeras. krievi runaja Latviski un Latvieshi ari Krieviski. bija Kolegi kas krieviski vispar neprata runat, neviens par to nebrauca virsu. Protams kad vadibai tas nepatiktu tad gan saktu braukt virsu. Vairakas reizes gajam paliga citu nodalu darbiniekiem iepakot preci vai vel ko citu. Veras vala 2. stava mebeles taja diena neviena pirceja nebija, garlaicigi nu neko gajam puishiem palidzet. Normali pastradajam.
5: Grafikus daudz maz vareja taisit pashi. Bija reizes kad galvenais taisija bija reizes kad pashu 100% savas stundas likam.

Rezumejot Nekur citur lidz shim tik labu un saliedetu kolektivu nebija redzejis. Elkor Home (Krasta) parspej Pat Elkor Plazu un citus kur ne ar tevim rekinas ne tada demekratija un vienotiba. Home visi bija ka komanda. Paldies Janim Skrabam un Ivaram Adminiem, dzirdeju kad pat reizem uztaisa kolektivo pasakumu (bopilings un shasliki). Ja Ejiet uz Elkor noteikti prasiet uz Elkor Home no 10 - 21 strada.