ELEMENTHUS, ELEMENT HUS SIA, WOODLAFT SIA, / Raitis Macāns/, /Ivars Kalnups/ - Nemaksā algu, uzmetēji.

Piedāvā darbu celtniekiem Skandināvija - Zviedrija, Norvēģijā, koka karkasa ēku būvniecībā.

TAUTAS VAROŅI
Darboņi - Raitis Macāns un Ivars Kalnups, abiem no mutes medus plūst ar solījumiem par darba algu un darba apstākļiem, bet realitātē pavisam cita aina - uzmetēji, krāpnieki un nemaksātāji!

Lielāka daļa objektiem ir iekavēti nodošanas termiņi, jo abi darboņi no celtniecības sajēdz ļoti maz, kur nu vēl projekta plānošanās. Iepriekšējie strādnieki, kas ar naudu, kas bez - bēguši prom no turienes.
Mēs tikam sagaidīti ar lielām ovacijām, jo cik uzzinājam kadru maiņa notiek ļoti bieži, pēc pārrunām ar esošiem strādniekiem, esam tikai sapratuši, kur esam iekļuvuši!
Šie objektā strādā neviss 8, bet 14-16 stundas dienā, dažādi meistari - reģipšnieki, namdari, krāsotāji utt.
Protams arī viņi solīto atalgojumu nav vēl saņēmuši, viens pat 2 mēnešus strādājis bez brīvdienām, lai pabeigtu objektu, bet izņēmot pāris desmit latu avansu vēl neko nebija saņēmis, šaubos kā ari kādreiz saņēma.
Materiāli uz objektiem atnāk ar 1-2 nedēļu nokavējumu, bet kad atnāk, tad arī ļoti daudz kas pietrūkst lai varētu laicīgi pabeigt iepriekš norunātus darbus par kuriem bijam vienojušies Latvijā.
Tāpēc arī iepriekš norunātie darbi ievelkas uz 1-2 nedēļām, bet pa šo laiku gandrīz jāsež vai jāmeklē sev nodarbe, jo reāli darba bez materiāliem nav un par šo laiku tev neviens arī nemaksā. Dabūjam gandrīz 1.5 nedēļu atpūsties par saviem līdzekļiem.
Kad jautājam, kāpēc vispār vajadzēja braukt, ja reāli darba nav, sekoja vienkārša atbilde - neviens nedomāja, ka aizkavēsies krava. Bet vecie kadri apstiprināja, ka viņiem bija jau vairākkārt līdzīgi.
Kad atnāca beidzot krava, izrādās, ka viņiem nemaz nav pasūtīta tehnika izkraušanai - super!
Dabūjām kārtīgi pasvīst, lai izkrautu fūru - bet protams par to neviens nemaksā, jo tu saņem tikai par faktiski izpildīto darbu!
Pēc saņemtajiem materiāliem - pēķšni jaunumi, mūsu darbu nodošanas termiņš pienāks 1 nedēļu ātrāk :)
Nekas čaļi - pastrādājiet virsstundas :) Tagad tikai pa īstam esam sapratuši, kados m...slos esam iebraukuši!
Kamēr veicam norunātos darbus 12-14 stundas dienā, pa šo laiku viens no strādniekiem vairs nevarēja izturēt šo slodzi un pieprasīja gala aprēķinu par paveiktajiem darbiem.
Un kā Jums šķiet, ko viņš saņēma par 2.mēnešiem - Neko!
Mēs vēl cerējam, ka ar mums viss būs kā norunājam.
Mēs pabeidzam savus darbus un tikam atpakaļ Latvijā, bet kad gribējam saņemt samaksu par padarīto darbu, tad arī sākās īsts cirks.
Pēkšņi tika atrasti defekti, darbs izdarīts nekvalitatīvi utt., kaut, kad braucam prom viss bija Ok.
Tā ari līdz šai dienai ne kapeiku par padarīto darbu neesam saņēmuši.

Tāpēc iesaku uzmanīties no šiem darboņiem un firmām, kur viņi darbojas- ELEMENTHUS, ELEMENT HUS SIA, WOODLAFT SIA u.c.
Bet ja ir velme pastrādāt 12 stundas dienā par brīvu, tad gan jau viņiem būs brīvas vakances.

Cik ir zināms pēc līdzīgas shēmas viņi uzmetuši daudz celtniekus un arī savus apakšuzņēmējus.

Šajā lietā tiek piesaistīts arī VID un VDI, ja esat apkrāpti/cietuši no šiem darboņiem droši rakstiet, beidzot jāpieliek punkts šiem krāpniekiem.

Zemāk pievienoju nedaudz informācijas par viņiem:

ELEMENT HUS SIA

Reģistrācijas numurs 40103291423

Nosaukums Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "ELEMENT HUS"

Tiesiskā forma Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

Reģistrācijas datums 13.05.2010

Reģistrs Komercreģistrs

Pamatkapitāls LVL 2 000 pilnībā apmaksāts

PVN LV40103291423 Uzņēmums ir reģistrēts PVN maksātāju reģistrā: 26.02.2013

Juridiskā adrese

Faktiskā adrese
Kadiķu 10, Jaunmārupe, Mārupes nov. LV-2166

Raitis Macāns - valdes loceklis (no 13.05.2010)

WOODLAFT SIA, 40003775766

Mārupes nov., Jaunmārupe, Kadiķu iela 10 LV-2166

Raitis Macāns, valdes priekšsēdētājs (no 17.09.2009)

Ivars Kalnups, valdes loceklis (no 17.09.2009)

FIRMAS KURAS DARBOJAS

ELEMENT BYGG SIA, 40103295590
Mārupes nov., Jaunmārupe, Meža iela 9 LV-2166

ELEMENTHUS SCANDINAVIA SIA, 40103618190

ELEMENTHUS SCANDINAVIA PRODUCTION SIA, 40103620369

ELEMENTHUS SCANDINAVIA CONSTRUCTION SIA, 40103620392

M MakaPoHa 06.06.2013

Algas nemaksā, nodokļus un slimības maksas arī.
Sapirkušies džipus un atpūšās siltajās zemēs, kamēr strādnieki trimdā strādā pa 20 srundām, ar draņķīgu materiālu un dzīvo kā bomži.
Kad viņus pie pakaļas vienreiz paņems.

Inženieris 19.10.2014

15.10.2014 ELEMENT HUS pārtapis par ByggSystems SIA, LV40103291423

Vadītājs - leģendārais uzmetējs Raitis Macāns!

A andisspurins 19.01.2018

Šobrīd Raitis macāns darbojas firmā Timber & Modular Houses sia, nekas nav mainījies, viņa sabiedrotie šobrīd ir Edgars kurpics, Ilze līce

www.timbermh.com

а Андрей К 29.09.2019

Strādājam 1 mēnesī Norvēģija un tas Edgars mums arī nesamaksā neko!