E.Gulbja laboratorija T/C Origo - Rupjība, nemākulība

26.09.2023. apmeklēju E.Gulbja laboratoriju, kas atrodas T/C Origo. Analīzes sanāk nodot pāris reizes gadā, pēdējā laikā sevišķi biežāk, un ne reizi mūžā nav bijušas problēmas ar vēnas punkciju. Ierodoties kabinetā, priekšā sēdēja jauns puišelis un jau bija skaidrs, ka nebūs labi, kaut gan zinu daudzus jaunos kolēģus, kuri pieprot savu amatu ļoti labi. Iedevu nosūtījuma lapu un darbinieks vaicā, vai esmu grūtniece (kaut gan uz pirmās lapas viss ir aķķeksēts), atbildu, ka nu jā, esmu ieradusies uz skrīningu. Puisis rupji atmet, ka “es taču neredzu, kas tur ir iekšā”. Rupjības iemesli nebija skaidri, bet nu labi :) Ņemot asinis, protams, ka netrāpīja izcili palpējamā vēnā, taču tā vietā, lai izņemtu adatu un mēģinātu otrā rokā, darbinieks vēl minūti ar adatu braukāja pa to, sacīdams, ka “grūtniecēm tās vēnas staigājot”. :) Jāpiemin, ka esmu ārsts un šādu apgalvojumu dzirdu pirmo reizi, un jebkura vēna “staigā”, ja to nepietur. Par laimi, otrais piegājiens bija veiksmīgs, taču domāju, ka tāda līmeņa laboratorijai (uzskatu to par labāko Latvijā), būtu jāapmāca savi darbinieki pieklājīgai uzvedībai, pareizai punkcijas tehnikai un nerunāt muļķības, ja sanāk kļūdīties, kā arī varbūt tomēr neļaut strādāt patstāvīgi, kamēr nav iegūta atbilstošā prakse.