Drmc SIA/Latvijas-Vācijas Profesionālās Izglītības Centrs - Pozitīva atsauksme par mācībām

Latvijas-Vācijas profesionālajā izglītības centrā (LVPIC) apguvu datorsistēmu tehniķa profesiju un ieguvu 4. līmeņa profesionālo kvalifikāciju (līdzvērtīga profesionālai vidusskolai).
Mūsu mācību grupai bija iespēja mācīties ESF darbaspēka kvalifikācijas paaugstināšanas programmas “Mācības pieaugušajiem” ietvaros. To ļoti novērtēju, jo mācību maksa bija simboliska. Zinu, ka LVPIC sadarbojas arī ar NVA un citām valsts atbalstītām programmām, kas ļauj mācības apgūt par stipri samazinātu maksu vai vispār bez maksas. Skolā var apgūt arī citas ražošanā un tautsaimniecībā vajadzīgas profesijas – elektriķis, loģistikas speciālists, grāmatvedis, sekretārs-lietvedis, kā arī IKT jomas profesijas- elektroniķis un programmētājs.
Mācību programma ir veidota atbilstoši Latvijas profesionālās izglītības standartiem IKT jomā, tā pārsvarā ir 1,5-2 gadu gara. Datortehnikas specialitātē visi apgūstamie priekšmeti sastādīja IT nozares pamata disciplīnas un likās nepieciešami. Katrā mācību priekšmetā apguvām arī konkrētus programmatūras rīkus un darbojāmies ar tiem: piemēram, datubāzes (MySQL, WAMPserver), programmēšanas pamati (C++ valoda, Visual Studio), datortīkli, tai skaitā mākoņdatošana (VMWare vSphere, Remote Desktop Connection, PuTTY, Windows Server), vienkārša datortīkla projektēšana (MS Visio, AutoCAD). Vēl apguvām elektrotehnikas un elektronikas pamatus, kā arī darba drošību. Pēc mācībām sekoja pusotra mēneša prakse, skola piedāvāja arī savas prakses vietas.
Mācību noslēgumā, kā jau visur profesionālā izglītībā, lai iegūtu valsts atzītu profesionālu kvalifikāciju, ir jākārto praktisks un teorētisks eksāmens. (Teorijā ir minēto mācību priekšmetu pamatzināšanu pārbaude, bet praksē ir jādarbojas ar izjauktu datoru, kā arī jāveido neliels datortīkls.) Liels paldies pasniedzējiem, ka tikām rūpīgi un savlaicīgi uz to sagatavoti, tādēļ visa apmācību grupa nokārtoja ar labiem rezultātiem.
Pasniedzēji bija zinoši un atsaucīgi cilvēki, kuriem pašiem ir pieredze IT jomā, un rūpējās, lai mēs mācoties saprastu, kā teorija darbojas praksē. Īpaši daudz ieguvu no nodarbībām datoru uzbūvē, LAN projektēšanā un datubāzēs (pasn. Jurijs Kudrins), elektronikā (pasn. Egons Šiļņevs), programmēšanā (pasn. Kristaps Puntulis) un daudzajos mācību priekšmetos, kurus mācīja programmas vadītājs pasn. Jurijs Vasiļenko (datorsistēmu komplektācija un pieņemšana ekspluatācijā, informātika (biroja programmatūra), datortīkli, sagatavošanās eksāmenam).
Jāpiemin būtiska neformāla iezīme, kas raksturo skolas kultūru. Vismaz manā un manas grupas pieredzē bija tā, ka LVPIC pasniedzēji un arī programmas vadītājs un skolas administrācija ļoti atbalsta savus audzēkņus un rūpējas par to, lai mācības notiktu pēc iespējas veiksmīgi. Pirmkārt, ne viss vienmēr mācību procesā notiek ideāli, taču vienmēr bija iespēja runāt ar pasniedzējiem un risināt - tā tika atrisināti daudzi pārpratumi. Otrkārt, sakrita tā, ka man personīgi šis dzīves posms bija diezgan pasmags, atgūstoties pēc slimībām un savienojot ar darbu. Skola vairākas reizes nāca pretī, lai mācības būtu iespējams veiksmīgi virzīt uz priekšu pabeigt, arī brīžos, kad pašai tas likās neiespējami. Esmu ļoti pateicīga par šo attieksmi un tāpēc iesaku šo mācību iestādi arī citiem.
Kopumā skatoties, šī bija ļoti vērtīga dzīves pieredze un galvenais, pirmais pakāpiens uz darbu IT jomā. Pēdējā laikā Latvijā saradies daudz dažādu kursu un īso programmu, kas ļoti skaistos un modīgos tekstos sola dažos mēnešos no cilvēka bez priekšzināšanām “izcept” profesionāli (ar attiecīgu darba algu). Domāju, ka paveicās, ka šādos kursos man godīgi pateica – labāk ir iet mācīties valsts atzītā programmā.
Cienot, Linda.

L

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes