Dr.Inese Folkmane - ārsta attieksme

Lai pasargā Dievs katru no nieru transplanācijas...bet ja nu tas ir noticis un Jūs esat dzīvs un dzīvojat ar cerību uz ilgu mūžu, nedod Dievs trāpīt pie Stradiņu slimnīcas nefrologa Dr.Ineses Folkmanes! tik neatsaucīgu, tik neapmierinātu un tik nelaipnu būtni neesmu redzējis par visu laiku cik nu esmu ārstējies. Piedodiet, bet sajūta, ka cienijamā kundze gaida aploksni...un tikai tad sāks kko darīt vai vismaz iedziļināsies problēmas būtībā. Es brīnos kāpēc pārējie pacienti klusē, pieļauju, ka visi baidās, jo tik un tā būs pie viņas jāārstējās, bet tā nevar. ārstam jākļūst tikai pēc aicinājuma, nevis tāpēc ka tur naudu labu "maksāja", bet tagad kā nemaksā bez maz vai var arī neārstēt!

V vaira 07.02.2011

Par ārstiem nebeidzu brīnīties.Bez aploksnes vispār neārstē.Latvijā ir TIKAI maksas medicīna.Ja nopietnāka ārstēšanās paredzēta vai plānveida operācija, ārstam jāmaksā.Citādi attieksme rupja, pavirša, vienaldzīga.Stradiņos vadība atbalsta kukuļu ņemšanu, tāpēc tāda situācija ir sen.Jo slimāks pacients, jo lielāka nauda tiek gaidīta.Nevari vai negribi maksāt-nu tad mirsti.Un kur tad vēl māsiņas un sanitāres, kuras arī gaida naudiņu.Citādi nevienu no viņam nevar sasaukt.Par māsiņu algām neko nezinu.Ārstiem viņas ir gana lielas.Vienkārši šo cilvēku alkatība un nesodāmības sajūta nezina robežu.

* ***** 08.02.2011

Bet es atkal nebeidzu brīnīties par cilv'ekiem. Tāda sajūta, ka visi apkārt ir enģeļi, tikai mediķi ir zvēri...Vienkārši vairākas reizes no malas esmu dzirdējusi, kā pacienti izrunājas...pieprasa...zina savas tiesības..., bet, diemžēl, savus pienākumus bieži vien nezin...Pirms kādu aizvainot un rakstīt sūdzību, aizdomājieties...Varbūt, nevajadzētu spļaut akā, no kuras vēl būs jādzer...

V vilis 08.02.2011

Kāds te sakars ar eņģeļiem.Pie eņģeļiem pa tiešo var nonākt pēc ārstēšanās pie tādiem ārstiem.Un kas slikts, ka pacienti zina savas tiesības.Kādus pienākumus pacienti nepilda nav saprotams.Varbūt gaidītos kukuļus aploksnēs negrib nest?Ārsts atrodas darba vietā, par savu darbu saņem algu.Lielu vai mazu tas vairs nav būtiski, bet prasīt naudu par pakalpojumu, ko apmaksā valsts ir amorāli.Un labi, ka šie mediķi tiek saukti vārdos.Tautai jāzin savi varoņi.Starp citu, lai atver savu klīniku, iegādājas savas iekārtas, maksā no saviem ienākumiem īres un nodokļus.Un tad jau būs visas tiesības prasīt no pacientiem naudu, protams, ja tādi būs.
Vai kāds ir padomājis, kas būtu, ja visi prasītu naudu par valsts apmaksātiem pakalpojumiem?
Šoferis-15 sant.par to, ka vada autobusu, kasiere-20 sant.par to, ka nosvēra, garderobiste, skolotāja utt.

. ...... 08.02.2011

Ja ārsti būtu cilvēcīgāki, arī pacientiem par savām tiesībām nebūtu jācīnās.Cīnās tad, ja medicīna nesakārtota kā karalauks.Par to spļaušanu akā, vai jāsaprot tā-nepalaidiet mutes, kad saslimsiet, tad tik redzēsiet.
Gribas tomēr atgādināt, ka arī ārsti smagi slimo un arī mirst.Un tad pašu radītā sistēma belž kā bumerangs.
Tik zvērīgi, kā mediķi izturas pret savējiem, nez vai plēsoņas izturētos.Arstējot naudu prasīt kauns un bez naudas ārstēt negribas.

A anna 08.02.2011

Man ir diezgan skujas atminjas ar sho nodalju, jo mana mamma nomira pēc nieru transplantaacijas kuru laikaa vinjai tika paarlietas slimas asinis, un rezultaataa vinja mira neilgu laiku peec operaacijas. arii to faktu, ka vinja ir mirusi mums pazinjoja tikai tad kad devaamies vinju apraudziit, nekaa citaadi. Mees bijaam vinjai tikai divas meitas, aciimredzot tas, ka esam jaunas un bez naudas arii speeleeja kaadu lomu.
skumji.

* ***** 10.02.2011

Es pazīstu ļoti daudz godīgus un apzinīgus ārstus, kuri no visas sirds vēlas un cenšas palīdzēts cilvēkiem.Tāpēc nevajadzētu aizvainot visus!!!Nevienmēr nauda ir izšķiroša. Ja veselību varētu nopirkt par naudu, cilvēki nemirstu!!!

V vilis 10.02.2011

Medicīnā ir ļoti daudz gadījuma cilvēku.Ja veselību varētu nopirkt par naudu, arī tad mirtu-nav jau tās naudas vairākumam.Starp citu, uz plānveida operācijām ir rinda vismaz 3 mēn.Arī onkoloģijā, kur katra diena var būt izšķiroša.

P pacientam tuvs cilveks 18.02.2011

Es esmu ļoti tuvs cilvēks pacientam, kuram nesen pārstādīja nieri. Tieši par dakteres I.Folkmanes attieksmi un vienaldzību pret pacientu veselības stāvokli visa mūsu ģimene ir šokā. Nekad nebijām saskārušies ar tādu attieksmi no mediķu puses līdz nonācām pie šīs ārstes. Es saprotu, ka pret visiem nevar būt smaidīgs un pārlaipns, bet diemžēl viņas attieksme ir klaji noraidoša un ar visiem saviem tekstiem viņa liek nepārprotami nojaust, ka pie viņas palīdzību un konsultācijas nevar dabūt. Ja pacients sūdzas, ka kaut kas sāp un ir slikta pašsajūta viņa burtiski izmet no kabineta un paziņo, ka tā nav viņas darīšana. Neiedziļinās nekādās sūdzībās un arī nenozīmē nekādus papildu izmeklējumus. Man ir rakstiski pierādījumi no citiem ārstiem par to, ka pacientam ir veselības problēmas, kas raušās tikai un vienīgi no nieres transplantācijas un imūnsuspresijas medikamentiem un šie ārsti iesaka konsultāciju pie transplantaloga. Tomēr tas neko nedod, jo Folkmane tāpat stingri turas pie grafika un nepieņem ātrāk pie sevis, ja konsultācija paredzēt pēc 3 mēnešiem tad ātrāk tikt nav iespējams. Ja pazvana uz nodaļu - tur met nost klausuli.Pacientiem nav pieejamas konsultācijas. ģimenes ārsts vispār šādās situācijās nevar palīdzēt, jo arī viņam nav pieredze par blakus parādībām, kas rodas pēc transplantācijas. Atliek vienīgi gaidīt, kad cilvēkam ir jau tik slikti, ka izved ar ātro palīdzību. Citādi tikt klāt speciālistiem nevar. Bet ko darīt ja tad būs par vēlu? kurš uzņemsies atbildību? Krāju dokumentus, lai vajadzības gadījumā tos celtu gaismā.
Es domāju pēctransplantācijas periods nav sakārtots. Tur ir kādas nepilnības visā sistēmā. Jo nav tāda cilvēka, kas justos atbildīgs par pacientu izmeklēšanu. gribu pateikt, ka citi speciālisti vienkārši nevar palīdzēt, tas jau ir pārbaudīts. Nav pieredzes rajonu poliklīnikas ārstiem, lai varētu tikt galā ar komplikācijām. Ja transplantalogi neuzņemsies ārstēšanu, neviens to viņu vietā nedarīs. Pašlaik šķiet, ka viņi gaida uz brīnumu, ka tie citi ārsti tagad uzņemsies atbildību un palīdzēs viņu pacientiem.

N Niere 18.02.2011

Te runa iet tikai un vienīgi par Dr. Folkmani, citi ārsti te netiek iejaukti citi ārsti salīdzinājumā ar viņu ir izpalīdzīgi, iejūtīgi, tiešā vārdā Ārsts. Dr. Folkmane nav ārsts viņa atsēž savas stundas un izraksta tikai receptes, neviens jautājums netiek uzklausīts un blakus parādības no zālēm kas ir 101 netiek pateikts kur ar to problēmu vērsties.

е Евгений 18.02.2011

Эти факты позволяют сделать однозначные выводы о несостоятельности и внутренней противоречивости показаний.

J Jānis 04.04.2011

Pacienti ir bezizejas situācijā nokļūstot pie šāda ārsta, jo transplantoloģijas centrs ir tikai viens Latvijā un savu nieri grib saigaidīt katrs. Par Folkmani- šī informācija ir zināma visiem gan pacientiem, gan kolēģiem, bet pagaidām visi klusē, jo katram vēl ir cerības un tā vārdā gatavi uz visu. Nauda un alkatība ir tās, kas pazudina jebkuru.