www.sudzibas.lv Dr. Ieva Reiktere nekompetence un necieņa pret pacientu

Dr. Ieva Reiktere - nekompetence un necieņa pret pacientu

Mīļie pacienti, ja jums ir dārgs jūsu pašvērtējums un lai pret jums izturas ar cieņu – nekad neiesaku iet pie dakteres Ievas Reikteres (psihiatrs, psihoterapeits).
Pie šīs “dakteres” nonācu nejauši – pēc ģimenes ārsta ieteikuma, lai viņa pakonsultētu, kādas zāles labāk izrakstīt gadījumā, kad bija iestājusies krīzes situācija (saistīta ar profesionālo dzīvi un nespēju strādāt) un bija nepieciešama medikamentoza palīdzība izkļūšanai no krīzes, jo ar esošo psihoterapiju bija par maz.
Vizīte, jeb patiesībā – murgu pilnā stunda – sākās “dakteres” Stabu ielas kabinetā, kas iekārtots kā psihoterapeita kabinets, un saprotu, ka diemžēl neesmu ārsta kabinetā. Tad seko jautājums “kas noticis?”, pēc kura sāku stāstīt par darba spējām. “Dakterei” ar to nepietiek un seko privātas dabas jautājumi par darbu vispār, un ar to vēl nepietiek – jautāšana turpinās par pilnīgi citām tēmām - manām attiecībām, bailēm utt. Saprotu, ka tiešām nerunāju ar ārstu, bet gan tiek mēģināts veikt psihoterapeita konsultāciju, kas nemaz nav vizītes mērķis. Tāpēc virspusēji šo to pastāstu, bet cenšos atgriezties pie pamatproblēmas, kas neizdodas, jo sākas “dakteres” secinājumi par mani un manu personību. Viss notiek ar augstprātīgu attieksmi, diezgan uzbrūkoši un ļoti nepatīkami, jūtos pilnīgā diskomfortā (lai gan pie ārsta pacientam būtu jājūtas uzklausītam, saprastam un jāsaņem palīdzība).
Un tā – šīs, tiksi 1 (!) vizītes laikā “daktere” noteica man vairākas “diagnozes” un centās iestāstīt savas pārliecības – par darba tirgu Latvijā (ka nav ko cerēt uz ko labāku), par to, ka mana problēma vispār ir citur (attiecību jomā, nevis darbā), par to, ka man ir dziļas problēmas ar pretējo dzimumu (par to vispār neko nestāstīju!), par to, ka man trūkst emocionālā brieduma (man jau sen vairs nav ne 18, ne 20 un pat ne 30 gadu!), un galu beigās – par to, cik apšaubāma ir mana līdzšinējā psihoterapija (nav devusi rezultātus) un, ja es neko nemainīšot, tad pēc 20 gadiem būšot “nelaimīgs cilvēks” un tas ne pie kā laba nenovedīšot. Par šo murgu varu tikai pateikt – klausījos un brīnījos, kur tāds pilnīgi “viszinošs” un “gaišredzīgs” cilvēks man patrāpījies! Kad jautāju “dakterei” – un ko tad man darīt? Atbilde bija no sērijas “jāstrādā ar sevi” (līdzšinējā psihoterapija laikam neskaitījās) un jādzīvo ar lielāku “pofigismu”. Un izrakstīja man antidepresantus – ķīmiju, ko netaisos lietot, jo prasīju tikai ko uzmundrinošu un dabisku, kas uzlabo darbaspējas.
Par šo murgu samaksāju 30 EUR (!) – bez čeka, jo “čeku grāmatiņa tieši šodien nav līdzi”, bet čeku es varēšot dabūt nākamreiz. Zinu, ka nākamās reizes nebūs, tāpēc norakstu zaudējumos.
Es ceru, ka ar šo ir gana, lai varētu spriest par “dakteres” kompetenci un attieksmi pret pacientu. Visticamāk, viņa sev centās iegūt jaunu klientu, jo šāda necienīga izturēšanās pret cilvēku droši vien citā gadījumā novestu pie tā, ka šis cilvēks tiešām mēģinātu iet pie “dakteres” vēl un vēl, lai risinātu traģiskās “diagnozes”. Bet ne manā gadījumā, kad apzinos savu vērtību un to, ka šāda pazemošana uz mani nenostrādās.

H

B biznesaklients 18.07.2017

Esmu bijusi pie dažādiem psihiatriem, ja Jūs ierodaties pirmo reizi, negaidiet, ka Jums uzreiz izrakstīs visu, ko Jūs gribēsiet.
Ārstam ir Jūs jāiepazīst. Svešam cilvēkam rakstīt medikamentus tā ir atbildība. Un "tikai ko uzmundrinošu un dabisku" - Jūs vispār zināt, ko Jums vajag? Antidepresanti/ ķīmija... kaut kāds nonsenss. Jums uzreiz ir kaut kāds priekšnosacīts viedoklis ka vienas zāles ir "sliktas" ("ķīmija") un otras ir "labas" jeb "kaut kas viegls"... Ja ir depresija, raksta antidepresantus, ja ir trauksme, raksta prettrauksmes līdzekļus utt. Ārsts skatās pēc pacienta/situācijas, nevis pēc kaut kādiem pašpieņēmumiem...
Es nezinu - meklējiet tad dakteri, kurš Jums par naudu izrakstīs visu, ko uzskatāt par vajadzīgu... Un neko vairs neteiks vizītes laikā.

A Arets 19.10.2022

Man ir arsts jaiepazist ko jau esu izdarijis. Dala no tava rakstita ir pareiza. Var teikt tikai puse. Arstam pasam jaiepazist cilveks, lai izrakstitu zales. Bet ja arsts to nedara? Tatad arsta izrakstitas zales nekam neder, ja izraksta tas pasas zales palielinot devu kuram pret konkreto cilveku ir iestajusies rezistence. Ja pa zalu rezistenci neko nezini tad pieklajibas pec labak paklusesu.

T Tamāra Sergijenko 28.02.2023

Daktere I.Reiktere ir vienkārši lieliska. Mani redzot pirmo reizi, uzklausīja un izjautāja, tikai tad izraksīja zāles. Ja ej pie psihiatra, tad,protams, saproti, ka bez medikamentiem savas problēmas neatrisināsi un tikai profesionālis var izlemt, kas var palīdzēt, nevis"kaut ko vieglu" . Tagad eju pie dakteres ik pa 3 mēnešiem un zāles palīdz tikt ar visu galā un nekas slikts no "ķīmijas" nav noticis.Tikko nonācu krīzes situācijā,kad bija pavisam slikti un atkal izrakstītās zāles palīdzēja. No visas sirds iesaku šo dakteri .Uzticieties un jums palīdzēs.

P Patiess Fakts 23.05.2021

psihiatrija ir ļoti ienesīgs bizness, ir vēl kāds pie Reikteres bijis? Kāda viņa ir?

T Tatyana Freebie 01.06.2021

Es biju 2017. gadā.
Nosūtīja ģimenes ārsts sakarā ar depresijas epizodi.

Piemājas vizītē viņa vispār neko neteica, ļaujot man izteikt visu, kas uz sirds, tā skaitā arī domas par pašnāvību. Uzrakstīja zāles un nozīmēja nākošo vizīti.
No tām zālēm gan vispirms bija sliktāk - slikta dūša, miegainība.. Bet pēc tam kļuva vieglāk.

Nākošā vizītē un turpmāk mēs gan runājam, kā man iet, jaunie mērķi utt.

Es pie viņas gāju aptuveni pusgadu līdz viņa pateica, kā vairāk nevajagot.

Bet man tas bija bezmaksas, un tas biju nervožu centrā teikā.

Depresijas epizode bija saistīta ar grūtniecības zaudēšanu, un pēc terapijas kļuva vieglāk un tagad mums aug žiperīgs puika)

A Arets 19.10.2022

Psihiatris Madona. Dakteres Ainas Marijas Dreimanes vietā. Jusu negativajos stastos ir kada kopsakariba. Bet man tomer jaiepazist vinu, jauno dakteri. Vina kavejas ar pienemsanu. Varbut jasaprot vina ka vinai vienu dienu nedela ir daudz pacientu. Esot pie vinas kabineta sapratu to, ka vina isti neuzklausa mani, un ppat paliek dusmiga ja kautko pasaku kas tomer butu jauzklausa un jasaprot. (Dusmas vai ari tas bija riebums es redzeju vinas sejas izteiksme). Turpinaja parlasit un rakstit. Tatad mans secinajums par šo arstu. Vinai nau laika uzklausit pacientu, raksta un atrak velas tikt vaļā. Tatad vinai ir iestajusies krize un ir apnicis uzklausit. Krize. Gribeju paskaidrot. Ka darba krize ir tas ka ir apnicis viens un tas pats. Ta ir rutina. Vispar si nau sudziba, bet cilveka izspasana, saprasana kadel vina tada ir un kadel manuprat vinai sis darbs ir apnicis. Tatad jautajums ir uzcelc cita limeni. Ja es vinu ka fiziska persona saprotu labak ka viņa mani. Atklati sakot man ir apnicis rakstit. Vienkarsi sodien devos majas ar tam pasam zalem tikai dubultdeva. Nu kada tam jega. Ja kads zin pa zaļu rezistanci tad sapratis, ka ieprieks lietotas zales nepalidzes. Ir jamana. Ta soreiz ir sanacis, rezistance kad zales nedarbojas. Sanemu protams dubultdevu tadas pasas zales. Tatad ko tas itekmes. Pret so izrakstito medikamentu iestasies vel lielaka rezistance pret sim zalem.

Z Zutis123 29.08.2023

Pilnīgi piekrītu autoram.
Tikai manā gadījumā, daktere likās, ka pa logu skaita putniņus. Izskatījās, ka viņa nav ieinteresēta pacienta problēmās.
Pēc vizītes jūtos sliktāk, nekā atnākot uz to.
15 minūšu laikā tika noteiktas šausmīgas diagnozes, hroniskas, ar nodomu , ka tik nāk vēl un vēl un maksā!
Augstprātīgums liels.
Vai pietiks zāles mēnesim, bija jāizlemj man.
Pati vainīga, ka zāles nepietiek mēnesim - tak vēlējies 1 kastīti!

50 eur vizīte par 15 minūtēm, bez čeka.
Neiesaku, sliktākā pieredze no visiem psihiatriem, pie kuriem esmu bijusi. Pat VALSTS ārsts ir atsaucošāks!