www.sudzibas.lv Dr. Beinerts vienaldzība pret dzīvnieku

Dr.Beinerta veterinārā klīnika - vienaldzība pret dzīvnieku

Gribu brīdināt dzīvnieku īpašniekus, ka gadījumos, ja Jūsu dzīvniekam ir nepieciešam tāda ārstēšana, kas ir saistīta ar sarežģītu operāciju un pēcoprācijas aprūpi - nekādā gadījumā neejiet uz dr.Beinerta veterināro klīniku Ģertrūdes ielā 101! diemžēl arī mans takša sugas sunītis ir to skaitā, kas ne tikai netika izārstēts, bet arī ārstu un personāla vienaldzības dēļ klīnikā nomira. Diemžēl es tikai pēc visa notikušā apskatījos atsauksmes par dr.Beinertu - viņš ar vēl dažiem klīnikas ārstiem ir absolūts rekordists pēc saņemtajām sūdzībām un negatīvajām atsauksmēm, uz cik vēl ir tādu cietušo, kas neko nav teikuši un rakastījuši.

Tiem, kas vēlas izārstētu dzīvnieku, jāmeklē ārsts, kas iedziļinās un velta tam pienācīgu laiku, nevis tāds veterinārais konveijers, kāds ir ģertrūdes ielā. Klīnika jau sen ir par mazu un nepiemērotu tam pacientu daudzumam, kāds tur tiek pieņemts, jo ārstēšanu manam taksim sāka dr.Kondratjeva, turpināja dr.Beinerts, bet par suņa nāvi otrā rītā man jau paziņoja dr. Žagata. trīs dienas zarnu nosprostojumu ārstēja ar vazelīneļļu, tad pēc 3 dienām tomēr veic operāciju un otrā rītā vienkārši paziņo, ka suns nepamodās no narkozes. tagad, uzzinot, kā sarežģītos gadījumos operē citur, ir pilnīgi skaidrs, ka labs iznākums nav atkarīgs tikai no zinoša ārsta, vajadzīgs arī tāds aprīkojums, lai izmantotu narkozi, kuru iespējams dozēt, novērst sekas, monitorēt dzīvnieka sirdsdarbību u.c.
Beinerta klīnikā narkozi Jūsu dzīvniekam ielaiž asistents turpat uzgaidāmajā telpā, ja pajautāsiet, kāpēc suns vēl mirkšķina acis, tad saņemsiet atbildi, ka laikam vajadzēs vēl papildus devu, tāda arī tiek iedota. Klīnikā netiek izskaidrotas sekas šādai narkozei, Jums arī nepasaka, ka ir citas klīnikas, kur operācijas veic civilizēti un izmanto inhalācijas narkozes, kuras var precīzi dozēt un pārtraukt to iedarbību, ja ir sarežgījumi. Šajā klīnikā tas nevienu neinteresē. un pilnīgas muļķības ir klīnikas mājas lapas informācija par lielisko pēcoperācijas aprūpi - dzīvnieks, kurš nav pamodies pēc narkozes, tur vientulībā gulēs un sals un Jums saimniekam pat nepiezvanīs un nepateiks, ka stāvoklis ir ļoti smags, suns var neizdzīvot un vajag atbraukt uz klīnku. Un tā Jūsu dzīvnieciņs nomirst tajā būrī pamests viens. Un no rīta, kad atbrauksiet satikt savu mīluli, jums tiek vienkārši pateikts, ka nepamodās no narkozes un vēl pajautās, vai tiešām ņemsiet dzīvnieku līdzi vai atstāsiet tur. Suni, kurš ir ģimenes loceklis...

tikai mūsu visu aktīva rīcība var piespiest šādas klīnikas mainīt savu attieksmi, iegādāties normālu medicīnisko aprīkojumu, nevis pašu minimumu, ko prasa noteikumi, arī ārstus justies atbildīgiem par to, ko viņi dara. Tāpēc, ja Jums ir līdzīga pieredze, ka ārstu bezatbildīgas attieksmes, paviršības vai klajas nekompetences dēļ dzīvniekam ir veselības sarežģījumi, tas ir gājis bojā, aicinu neklusēt un rakstīt sūdzības ne tikai internetā, bet vetārstus uzraugošajām institūcijām. Jo tikai Latvijas Veterinārārstu biedrība, kas izsniedz un pagarina sertifikātus, var lemt par to, vai ir bijis profesionālās ētikas pārkāpums. vēl, protams, varam arī iet uz tiesu, ko, šķiet izdara vēl mazāk cietušo.
tā kā normatīvie akti šobrīd paredz, ka sūdzības vetārstus ietekmē ļoti maz, jo tikai tad, ja ētikas komisija to ir konstatējusi un publicējusi LVB mājas lapā, tas tiek ņemts vērā pie sertifikāta pagarināšanas un attiecīgā persona 1 gadu nevar strādāt profesijā. netiek arī publiski darīts zināms, par kuriem ārstiem tiek saņemtas sūdzības un par ko. Domāju, ka šādai informācijai ir jābūt zināmai, tas pat vairāk ietekmētu ārstu prestižu. otrs - pārņemam pieredzi prasīt kompensācijas par morālo kaitējumu, kas arī varbūt sāks ietekmēt negodpratīgos konveijera veida veterinārārstus.

mana brīnišķīgā takšu meitene Pepija nomira 7.septembrī, manu sūdzību LVB ētikas komisija izskatīja 26.novembrī, un, lai gan norādīju uz vismaz pieciem ētikas kodeksa (to var atrast www.lvb.lv) pārkāpumiem, komisija par zināmu pārkāpumu ir uzskatījusi tikai to, ka klīnika mani neinformēja par suņa stāvokli. esmu nolēmusi prasīt LVB paskaidrojumus un mēģināt panākt, ka tiek grozīti nosacījumi par veterinārārstu atbildību un ka šādām noteikta skaita sūdzībām ir jāietekmē veterinārārsta sertifikāts.

ja jums ir informācija par konkrētām situācijām vai savu pieredzi Beinerta klīnikā, lūdzu atrakstiet uz e-pastu [slēpt]@inbox.lv, varu arī palīdzēt uzrakstīt iesniegumus un sūdzības. tikai kopā varam mēģināt cīnīties pret šo sistēmu, kur formāli viss ir pareizi, bet tiesības, izrādās ir tikai veterinārārstiem, mums jāmaksā par ārstu kļūdām gan ar naudu, gan ar savu dzīvnieku dzīvībām.

I