www.sudzibas.lv Darba meklētāji izmanto pašu izdomātu valodu Krieviem jādomā kā izskatīties Eiropā

Darba meklētāji izmanto pašu izdomātu valodu - Krieviem jādomā kā izskatīties Eiropā

Saņemot darba pieteikumus un CV no jocīgajiem, tekoši ir jāsastopas ar ciparu un latviešu valodā neesošu burtu lietošanu rakstītā tekstā. Garumzīmes un mīkstinājuma zīmes ir tāda greznība, kuru jau sen esam aizmirsuši. Tā ir īpaša valoda, kura saprotama tikai jocīgajiem.Piemēri:
Mašina-mawina.
Čeburaška -4eburawka.
u.t.t.

E Eseseseseseses 28.07.2010

Aaaak Dievs! Nu ja mums ir taadi HR speciaalisti, tad neapteestus darba mekletajus nemaz nevajag. Pirms citus kritizee, paskaties pats/i uz savu latviesu valodas gramatiku - pat no taviem trim uzrakstiitajiem teikumiem sapotams, ka taa ir pataalu no idaala.

Un ljoti smiekliigi liekas, ka runaajot par darba mekleesanu kaa piemeers tiek mineets vaards 'ceburaska' - darba intervijaas par ceburaskaam vien runaa...

D Dīdī 29.07.2010

+ Eseseseseses

L lili 29.07.2010

Man vispār nav saprotams!
Kāpēc mēs Krievus lamājam, par garumzīmēm un neesošu burtu lietošanu? Paskatieties, kā mēs paši lietojam SAVAS VALODAS rakstību!!!
Kaut vai pirmais komentārs šeit! Jūs tur kaut vienu garumzīmi varat saskatīt? Es nē!
Es vispār aizliegtu publicēt šādus tekstus, kur izmantota latviešu valoda bez garumzīmēm!!!
Tagad ir kā tajā sakāmvārdā "CITU ACĪS ADATU REDZ, SAVĀ BAĻĶI NEREDZ!"

J Jana 29.07.2010

Дико извиняюсь за вмешательство в беседу и за коммент на русском ---но мне также присылают CV на русском - русские соискатели и я тоже в ужасе и шоке :) Дело ни в латышском и ни в русском - дело в повальной безграмотности на любом языке. Из-за общения в сети где нормально "пасиб", "гыы", "чмоки" и так далее:)) Плюс молодежь разучилась читать грамотные книги. Молодежь считает, что безграмотно можно писать в официальной документации и что это нормально. Похоже, что латышская, что русская.

E Eseseseseseses 29.07.2010

Valodiņ, Tev kaa iipasi neattapiigam pilsonim paskaidroju - manaa tekstaa garumziimju vietaa dubultburti tiek lietoti taapeec, ka manam kompjuteram nav latviesu srifta, taapeec garuma un miikstinaajuma ziimes pat gribeedama nevaru uzrakstiit..

L lili 29.07.2010

Vari iedomāties cik grūti ir lasīt šādus tekstus ar dubultburtiem?
Iedot adresi, kur var lejuplādēt un instalēt garumzīmes un mīkstinājuma zīmes?
Tas ir legāli un bez maksas! Pats izmantoju to!
Izlasi uzmanīgi, lejupielādē un uzinstalē! Tad vari rakstīt komentārus nekropļojot valodu!

ieej un darbojies: http://laacz.lv/apostrofs/

E Eseseseseseses 29.07.2010

Tad nepaarpuulies lasiidams, ja jau tas ir tik gruuti...mani tas netraucee..

V Valodiņš 31.07.2010

Lūk arī dēļ tādiem kā Tu, Latviešu valoda drīz izzudīs! Man pie kājas, es brīvi runāju vēl 4 valodās, bet ne visi tādi ir!

U Uhh 02.08.2010

Iespējams, kādreiz izkropļotu tekstu rada nepareizs teksta kodējums, un pie kļūdu vainas ir tieši tas- līdz ar to rakstītājam tas rādās kā normāls teksts, bet saņēmējam jau izkropļots. Sevišķi jau rakstot kirilicā . Cita lieta ir apzināta kļūdu pieļaušana un rakstīšana ar dubultajiem burtiem, kas liecina par zemu IQ līmeni, nevis datora problēmām, ja nu vienīgi rakstītājam ir kāda īpaša operētājsistēma uz kuras nav latviešu valodas.