Dakteris - urologs Igors Zamullo - Apkalpošanas kultūra

Gribu pastāstīt par gadījumu, kas notika ar mani apmeklējot šo ārstu, kurš pieņem Biķernieku slimnīcā, kā arī citās Rīgas klīnikās.
Devos pie urologa ar ģimenes ārsta nosūtījumu, ar sūdzībām par sāpēm un dedzināšanu tajā apvidū kurš atrodas urologu kompetencē. Pirmajā reizē dakteris bez jautājumiem, nosūtīja mani uz analīzēm un izmeklējumiem. Pēc tam kad tas bija izdarīts, pierakstījos pie viņa atkārtoti. Atnākot nozīmētajā dienā, mani gaidīja pirmais pārsteigums: meitenes reģistratūrā man paziņoja- "Piedodiet, bet dakteris bez brīdinājuma nav ieradies darbā, bet nesen viņš tomēr zvanīja un teica, ka šodienas pacientus uzklausīs rīt no rīta."(Bez komentāriem)
Atnākot nākošajā rītā man nācās 2 stundas gaidīt koridorā, līdz beidzot tiku līdz kabinetam. Tur tad arī sākās tas, par ko ir šis stāsts. Pilnīgi saprotama tādā gadījumā "Piedodiet, kam negadās." vietā, nākošais daktera teikums bija- "Kas jūs tāds esat?! Jūs nepelnāt tik daudz, lai jums vispār būtu tiesības pie manis vērsties!!!" (citāts tulkots no krievu valodas). Nākošās piecas minūtes man nācās uzklausīt daktera indes izvirdumus, nedomāju ka ir nepieciešams citēt visu, bet tur bija ļoti daudz kas tāds, ko dakterim nevajadzētu teikt: gan manis salīdzinājums ar psihiatrisko klīniku pacientiem, citi personīgi aizvainojumi, gan atklāta manu ienākumu zondēšana, gan paņirgāšanās par manu sociālo statusu (esmu strādājošs students) un veselības problēmām, kā arī atklāts aicinājums "pat neuzdrošināties pie viņa vairs rādīties". Neapšaubāmi paldies dakterim, ka nenonāca līdz parastajam "maķ, peremaķ", bija skaidri saskatāms, ka tam ir nepieciešama zināma piepūle. Kā izrādījās vēlāk, kad dakteris tomēr nolēma "nolaisties" līdz paskaidrojumiem, visas šis "samazgas" man nācās uzklausīt sekojoša iemesla dēļ. Mana "vaina", izrādījās tāda ka man nebija atrasts vēzis vai citas nopietnas saslimšanas, mana problēma bija atrodama parastajā urīna analīzē un lielākā daļa izmeklējumu, uz kuriem dakteris bija mani nosūtījis pēc savas iniciatīvas, izrādījās lieki.
Neko nesaku par daktera profesionālajām dotībām, jo neko par tām nezinu, un vairs arī nevēlos uzzināt. Bet fakts, ka kārtējās "zelta rokas", kas strādā publiskajā klīnikā, uzskata ka var bez sirdsapziņas pārmetumiem "liet samazgas" virsū pacientiem, man liekas absolūti nepieņemams. Un starp citu šīs domas ir ļoti pamatotas: " Pacientam, viņa tuvākajiem radiniekiem vai likumīgajiem pārstāvjiem (aizgādņiem, aizbildņiem) ir tiesības izvēlēties Latvijā esošu ārstniecības iestādi un ārstniecības personu slimību un traumu diagnostikai, ārstēšanai un pacienta rehabilitācijai. Pacientam ir tiesības uz kvalitatīvu, laipnu un cieņpilnu ārstēšanu un aprūpi."(Ārstniecības likums. 6.pants).

D

E elina 03.08.2009

Vājprāts, paldies Dmitrij, ka pastāstīji pie kura speciālista nevajag griezties.

A Andrejs 05.08.2009

Kruti - es tādam pa muti būtu uzšāvis :D

I inta 05.08.2009

Ārprāts, pilnīgi neticās, ka kaut ko tādu ārsts var pateikt pacientam ...

K krāns 06.08.2009

vajadezēja viņu '"opustitj"'turpat kabinetā un nedomājot, nekavējoties!

R Rebeka 06.08.2009

Vajag vērsties Tiesībsargā un izstāstīt par šo problēmu, lai tad ņem un viņu papurina.
Es tieši taisīijos savu brāli pie viņa sūtīt ar slimību. Un brālis ir nestrādājošs students.

R Rebeka 06.08.2009

Lai vai kas, kā Zamullo drīkst pārzināt Tavu bankas kontu un vispār diskriminēt? Prasi morālo kompensāciju un iedod tiesā.

K krāns 07.08.2009

vai nu morālo lai maksā, vai vismaz pasūkā.

N neapmierinats 13.08.2009

pirms paris gadiem ari biju bikerniekos pie urologa un skatoties pec attela liekas ka pie si pasa arsta. Njaa, toreiz tik paskatijas, pateica, ka viss kartiba un cau uz majam. Bet konsultacija maksaja 6 Ls. Par ko??
Neiesaku nevienam so arstu

J Jelena 13.08.2009

Ja tak zhe bila u etogo vra4ja s ploximi analizami, na 4to on mne skazal, dlja perezhivanija net pri4in, eto normaljno 4to 4elovek xodit s infekciej i temperaturpj pol goda...s boljami i t.d. tozhe zaplatila ne malenjkie denjgi za prijom...K sozhaleniju u nas ostalosj malo specialistov xoroshix, odna shantrapa...

A Agnese 13.08.2009

Nav ko teikt.
Un tas notiek netikai urologija, bet visur medicina.
Attieksme ir loti riebiga.
Viens "arsts" pateica man, kapec es vinu trauceju-es atnaku (protams par maksu 26 Ls)ar sapem nieru rajona.Vins izrakstija man teju (to es lietoju gan menesi) un rekomendeja ar ironisku smaidu partraukt "milestibas aktus".Pateica ka man is viss ok.
Un diemzel man nebija "viss ok", jo nakti "atra palidziba" atveda mani uz Gailezeru ar diagnozi nieru nepietekamiba, akuts nefrits.Un pats nozelojams ka atnaca tads pats arsts un jautaja mani KAPEC ES NEAPMEKLEJU ARSTU!!!

K Kpb 05.09.2009

Es jau sen apmekleeju sho aarstu un varu pateikt, ka vinjsh ir profesionaals. Ljoti laipni mani pienjeema.Saneemu kvalitatiivu un cienjpilnu aarsteešanu.Esmu apmierinaats.Visiem iesaku.

. ... 09.09.2009

Piekrītu Kpb! Viņš vienmēr ir ļoti laipns, vienmēr visu labi izskaidro! Un es arī esmu studente, pat nestrādājoša, un nekad nekas par namu sociālu statusu nebija teikts!Es pat neticu, ka viss, kas ir rakstīts, patiesība, jo ārsts tiešam ir ļoti labs un es arī visiem viņu iesāku!!!

A Anda 04.08.2010

Es galīgu neticu tam, ko Tu raksti.
Biju pie I.Zamullo pag. nedēļā sakarā ar urīnceļu problēmām. Nu zini, ārsts viņš ir vnk kolosāls, mierīgs, nosvērts un ļoti zinošs. Daudz ko interesantu pastāstīja, ko mana ģim.ārste un iepriekšējais urologs nav teikuši. Var jau būt, ka tādēļ, ka es esmu sieviete, viņam bija savādāka attieksme nekā pret tevi, taču pie viņa ir gājusi visa mana ģimene ārstēties un vienmēr slavēja viņu.
Man kaut kā neticās, ka tas, ko Tu aprakstīji, ir par dakteru Zamullo, nu neticu un viss. Ja Tu to rakstītu par viņa sievu, es vēl noticētu, jo viņa kā ārste nav forša. Bet Igors Zamullo manuprāt ir labākais no savas profesijas pārstāvjiem Latvijā.

K Kazimirs 09.10.2010

Es ari Biju pie daktera uz pienemsanu. Viss bija OK. Loti taktiski ar mani izrunajas, bija nesteidziigs visu konkreti paskaidroja, ieteica kaadus medikamentus lietot gatavojoties operacijai. Man Vina attieksme loti apmierinaaja. Arsts tacu ari ira cilveeks, ja Tu saac uzdot mulkigus jautajumus, vai gribi par daudz uzreiz, katram cilvekam tacu ira nervi. Es neapskauzu Aarstu darbu, par ne visai lielu atalgojumu, ko maksaa muusu valsts aarstiem, kuri stundaam staaav pie operaaciju galdiem, riita un vakara apgaitas un tad veel pienemsanas. Mums ir jaaiejuutas vinu aadaa un ir jaaiedomaajas vai arii mees nebuutu taadi pasi?

D Dace 19.04.2011

ir 11.gads un nekas nav mainījies. arī onkoloģiskajā slimnīcā šī daktera attieksme pret slimniekiem ir kā pret stulbiem koka gabaliem. ļoti žēl, ka nepārbaudīju pieejamo informāciju pirms vizītes.

н Нил Ушаков 19.04.2011

11.gadsimts?

K kazimirs 13.09.2015

S Sebastians 13.05.2017

LIelisks speciālists, skarbs tieši tik lielā mērā, cik nepieciešams, lai dažreiz izraut pacientu no ikdienas dzīves ritma, lai vērstos pret savu veselību ar visu nopietnumu. Esmu priecīgs, ka nonācu tiešu viņa aprūpē, īpaši pēc tam, kad radās iespēja salīdzināt ārstēšanas efektivitāti.

K Kaspars Antonovičs 26.03.2021

Lielisks, ausgsta ranga uroloģijas speciālists! Izskaidro visu līdz sīkumiem- delikāts un saprotošs! Vēl nevienu urologu tik sakarīgu neesmu saticis! Cīnos ar prostatītu- vienīgais speciālists, kurš apsolīja palīdzēt un izārstēt

A aqnd 17.01.2024

так ничего и не понял в этих коментах,,,,