www.sudzibas.lv Bigbank Draud, ja nemaksāšu lielāku summu

Bigbank - Draud, ja nemaksāšu lielāku summu

28.04.2011 saņēmu e-pastā vēstuli no AS BIGBANK Latvijas filiāle

Vēstulē bija minēts, ja Es nemaksāšu lielāku summu, AS BIGBANK Latvijas filiāle manu lietu nodos parādu piedzinējiem. Kaut mana lieta bija jau nodota SIA "SERGEL" parādu piedzinējiem, un ar viņiem noslēdzu vienošanos, ka maksāšu 10.00 LVL, cik zinu tad arī AS BIGBANK Latvijas filiāle piekrita maniem ikmēneša maksājumiem, gadu nebija nekādu pretendziju, visi piekrita, un katru mēnesi arī maksāju, cik sapratu tad SIA "SERGEL" lietu atpakaļ nodeva, jo maksāju AS BIGBANK Latvijas filiāle. Ok, tā vēl nav bēda, bet Es gribētu zināt, ja Es maksāju AS BIGBANK Latvijas filiāle mēnesī 10.00 LVL viņiem ir tiesības nodot manu lietu parādu piedzinējiem?? Parāds nav liels 150 palika.

Gribētu zināt, kā Jums ir ar AS BIGBANK Latvijas filiāle

N

A Advokāts 30.04.2011

Ja jūs esat noslēgusi līgumu par 10Ls iemaksu, tad BIG bankai nav tiesību prasīt vairāk! Jūs varat maksāt vairāk, ja vēlaties, bet banka nevar pieprasīt maksāt vairāk nepārslēdzot līgumu.
Turklāt, ja jūsu parāds ir nodots parādpiedzinējam, tad parādpiedzinējs neatdod lietu atpakaļ, kamēr jūs ievērojat līgumu un kamēr parāds netiks dzēsts pilnībā!
Neiesaku pārslēgt līgumu ar BIG!
BIG ir apkrāpusi ļoti daudz cilvēkus, izmantojot to, ka cilvēki nezin savas tiesības!
Neliels ieskats vienā lietā:
Cilvēks paņēma BIG bankā kredītu 200Ls uz trīs gadiem. Maksāja katru mēnesi 13 mēnešus, bet pēc tam palika bez darba un maksājumi apsīka. BIG banka 2 mēnešus nelikās ne zinis, pēc tam "nāca pretī" un piedāvāja pārslēgt līgumu, klients piekrita. Rezultātā jaunajā līgumā jau figurēja summa 450Ls, jo pie esošā parāda tika pierēķināti kavējuma procenti un termiņš jau bija pieci gadi. Atkal maksāja kādu laiku, pēc tam atkal sākās kavējumi, jo ienākumi saruka. BIG banka atkal "nāca pretī" un piedāvāja pārslēgt līgumu. Šoreiz šis cilvēks atnāca pie manis uz konsultāciju. Es šim cilvēkam neieteicu pārslēgt līgumu, bet censties maksāt pēc esošā līguma.
Kāpēc neieteicu?
- Tāpēc, ka pēc LV likumdošanas soda un kavējuma procenti nedrīkst pārsniegt pamatkredīta summu. Lūk un lai BIG varētu noplēst pa maksimumu, BIG piedāvā pārslēgt līgumu kur pie esošā parāda pieskaita sakrājušos procentus un līgumā tā jau figurē kā pamatsumma. Formāli, tas ir likumīgi no bankas puses, bet ļoti necilvēcīgi!
*****************************************************
Man tagad ir viena lieta, kur klients ir paņēmis kredītu 650Ls, bet BIG bankas darbību rezultātā šai bankai jau ir samaksāti gandrīz 4000Ls.
Gatavojam pieteikumu tiesā. Uzsvars būs uz to, ka banka nav izskaidrojusi aizņēmējam viņa tiesības un par apzinātu cilvēka maldināšanu iedzīvošanās nolūkos.
*****************************************************
TĀPĒC NEPĀRSLĒDZIET LĪGUMUS, BET MAKSĀJIET PĒC ESOŠĀ LĪGUMA. Pat ja nevarat visu summu samaksāt, maksājiet cik varat. Protams banka rēķinās kavējuma procentus, bet to ar var apstrīdēt, jo standarta līgumos parasti ir punkts, ka kavējumu gadījumā vispirms tiek segti kavējuma procenti, pēc tam procenti par kredīta lietošanu un pēc tam pamatsumma. Tāpēc, ja maksājat mazāk nekā līgumā nolīgts, tad OBLIGĀTI rēķiniet līdzi!
*****************************************************
BET VISPĀR NEIESAKU "SASIETIES" AR ŠO BANKU! JA IR IESPĒJA PĀRKREDITĒJATIES CITĀ BANKĀ, KURĀ NAV TIK LIELI PROCENTI UN NOMAKSĀJIET BIG BANKAI PARĀDU!

N Natālija 30.04.2011

Wow, paldies! Tagad zināšu! Par to parādu piedzinējiem, ja kreditors neņem atpakaļ no parādu piedzinējiem, kamēr nebūs apmaksāts, a kāpēc tad Big bank draud, ka nodos, ja mana lieta ir jau sen nodota parādu piedzinējiem, tikai Es maksāju uz Big bankas kontu,

A Advokāts 01.05.2011

Un pareizi darat, ka maksājat uz BIG bankas kontu!
Ir parādpiedzinēji, kas prasa lai maksā viņu kontā, tādi kā Lindorff un Paus Konsult. Tas ir nepareizi un nelikumīgi. Jums nav līguma ar parādpiedzinējiem, tātad arī formāli nekādas saistības pret piedzinēju jums nav.
Civilizētā pasaulē parādpiedzinēji tikai piedzen un kontrolē kā jūs pildat noslēgto vienošanos un nekad neprasa naudu skaitīt viņu kontā, bet gan kreditora kontā. Starp citu arī Lindorff citās valstīs strādā pēc šādas shēmas, tikai ne Latvijā. Te atkal tiek izmantots, ka cilvēki nezin savas tiesības.

Jūsu gadījumā BIG nodeva lietu parādpiedzinējam, jūs vienojāties, ka maksāsiet 10Ls mēnesī un naudu pārskaitat uz BIG kontu. Parādpiedzinējs šajā shēmā tikai kontrolē kā jūs pildat vienošanos. BIG nav tiesību jums prasīt maksāt vairāk, ja esata vienojušies par 10Ls mēnesī un maksājat bez kavējumiem.

N Natālija 01.05.2011

Tieši tā, Esmu vienojusies ar parādu piedzinējiem, ka maksāšu 10.00 LVL, līdz no teiktajam datumam. Še tev atnak negaidīti vēstule uz e-mailu, Ja nemaksāsiet turpmāk lielāku summu, mēs Jūsu parādu nodosim parādu piedzinējiem, bet ja man ir lieta nodota parādu piedzinējiem, kādiem tad vēl taisās nodot.!

E Esesesseseseseses 01.05.2011

Natālija, takš tie BIG bankas klerki jau paši nezin ko dara - žiru besjatsa! Pasūti viņus trīs mājas tālāk un viss ( Tevi līgums aizsargā ar SIA "SERGEL", ja pareizi sapratu, tad tas nav lauzts).

N Natālija 01.05.2011

Cik zinu tieši tā, ka mani kontrolē SIA "SERGEL"