www.sudzibas.lv Beeplay.net Bezkaunīga krāpšana

Beeplay.net - Bezkaunīga krāpšana

Darba dienas beigās saņēmu divas sms vienu pēc otras pirmo no numura 1897 ar sekojošu tekstu:
"laipni lūgti beeplay, kur varat atrast izklaidejosu saturu. Cena 2.90eur/ned. Lai atteiktos sutiet sms stop beeplay uz 1897. Palidziba: [slēpt]@beeplay.net paldies"

lieki teikt, ka neesmu nekur nekādus sms sūtījusi un nekur neesmu savu numuru reģistrējusi, kā arī tādu nosaukumu dzirdu pirmo reizi. Tā kā tas notika uzreiz pēc darba, tad skaidri zinu ka visu dienu telefons visu laiku atradās pie manis. Protams atbildes sms vai pārbaudīt to beeplay.net lapu negribēju, jo baidījos, ka man piestādīs vēl lielāku rēķinu un/vai noķeršu vēl kādu vīrusu. Zvanīju uzreiz savam operatoram tele2, kur operators man pateica, ka jā man ir jau norezervēta summa eur 2.90 pie rēķina, bet viņš neredzot par ko (kas man liekas dīvaini) . Neredz arī to ka es būtu sūtījusi sms uz kādu maksas numuru. Jautāju kā tas var būt ka bez manas ziņas manu numuru var kaut kur piereģistrēt un kaut ko abonēt, saņēmu atbild, ka tam nevajadzētu būt iespējamam, kā arī man piedāvāja atslēgt vispār iespēju kaut ko abonēt ar sms starpniecību, ko teicu lai tā arī dara. Jautāju arī par jau norezervēto naudu, to operators solīja ka man norakstīs/anulēs un man nebūs par to jāmaksā. Par to protams paldies.
Bet ir jautājums kas tā par krāpnieku firmu, kas tā var bez manas ziņas no manis izkrāpt naudu. Jo īpaši tagad, kad datu aizsardzībā ir ļoti augstas prasības.
Aizrakstīju arī e-pastu uz to adresi, kas norādīta sms, pēc divām 2 saņēmu šādu ziņu:
"your message could not be delivered to one or more recipients.
The server of recipient returned the error:
: connect to beeplay.net [185.21.102.180] : 25: connection timed out"
domāju, ka šeit komentāari nav vajadzīgi.
Otra sms bija no numura 18977 ar vienu vārdu: nack. Nezinu kas tas ir un ko nozīmē, bet droši vien no tiem pašiem krāpniekiem.

Neuzskatu ka šāda prakse ir normāla un uzskatu, ka mūsu operatoriem ir jāaizsargā savi klienti pret šādiem gadījumiem. Kā var likt maksāt klientam pat nepārbaudot par ko. Tas vēl ir labi, ka es tik ātri noreaģēju. Cik ir daudz cilvēku ko vēl tas beeplay ir tā apkrāpis un vēl apkrāps, kas to uzreiz nemaz nesapratīs. Jo es arī sākumā domāju, ka tas ir kaut kāds spams un jau gribēju tos sms vienkārši izdzēst un aizmirst.

D