www.sudzibas.lv Astrīdas Marčenokas ģimenes ārsta prakse Slikts serviss, necienīga attieksme pret klientu

Astrīdas Marčenokas ģimenes ārsta prakse - Slikts serviss, necienīga attieksme pret klientu

Ārsts Marčenoka ir mans ģimenes ārsts jau kopš bērnības. 22 gadu garumā es vēršos pie viņas pēc palīdzības nepieciešamības gadījumā.
Agrāk ārsts nepauda neapmierinātību atklāti, taču bieži vien atļāvās aizrādīt man jebkurā sev tīkamā gadījumā, kurš varētu šķist viņai nepatīkams, piemēram, kad nebiju spējīgs ierasties uz pierakstu pie ārsta Marčenokas, viņa man uzstājīgi lika dzert “teraflū” un tomēr braukt pie viņas cauri pusei Rīgas, kaut arī tobrīd biju slims ar gripu, tādejādi pievēršot mani un apkārtējos cilvēkus nedrošībai, jo gripa ir lipīga slimība un es biju tās pārnēsātājs, bieži vien piedzīvojot paaugstinātu ķermeņa temperatūru līdz pat 40°.
Nesen ierodoties pie šī ārsta pēc nosūtījuma, sarunas gaitā ārste Marčenoka atklāti pauda savu aizrādījumu man par to, ka uzturu ar viņu dialogu mums ierastā valodā, ar vārdiem: “kad beidzot runāsi latviešu valodā? ”
vēlos minēt, ka dialogs tika uzturēts krievu valodā tādēļ, ka tā ir mana dzimtā valoda un jau kopš bērnības centos sazināties ar ārsti man maksimāli saprotamā valodā, lai labāk izprastu un atcerētos visu, ko ārsts man ir ieteicis darīt.
Es dzīvoju Latvijā, es zinu, ka pārsvarā klientu apkalpošanas sfērā Latvijā cilvēkiem ir jāuzrunā klienti tikai un vienīgi valsts valodā, taču brīdī, kad klients lūdz pāriet uz sev skaidrāku valodu, tādiem cilvēkiem kā ārstiem, ja tie pārzin svešvalodas, nedrīkst būt pretošanās pielietot alternatīvu valodu, jo pie ārsta cilvēks nāk pēc palīdzības, nevis kaut kādam ikdienas sarunām.
Kad ārsts Marčenoka man aizrādīja visai nekaunīgā manierē, viņa turpināja ar mani sarunu latviešu valodā, un atteicās man sniegt skaidras, saprotamas atbildes.
Es uzskatu, ka šāda attieksme pret pacientu ir ne tikai ļoti neprofesionāla profesionālās etiķetes ziņā, bet arī necienīga. Neviens cilvēks nav pelnījis šādu attieksmi vēršoties pie kvalificēta speciālista pēc palīdzības.

I

A arnitaa 30.04.2019

Jums pašam nešķiet, ka 22 gadu laikā dzīvojot Latvijā nevajadzētu būt nekādām problēmām sazināties un saprast teikto valsts valodā?
Piekrītu, ka ārste netaktiski rīkojās, liekot ar gripu slimam pacientam braukt uz pieņemšanu, kaut gan, ja nemaldos, gripas slimniekiem mājas vizītes bija vai nu bez maksas, vai ar samazinātu pacienta līdzmaksājumu.

J Jānis Kristaps Berziņš 01.05.2019

Un Jums nešķiet, ka cilvēkam (klientam) pārzinot abas valodas pietiekami labā līmenī, iepriekš ar ārsti sarunājot sazināties konkrēti vienā valodā, ir tiesības to darīt abpusēji vienojoties iepriekš? Ja profesionālim ir iebildumi pret kādā citā valodā runājošu cilvēku, tad to ir jāmin jau pirmajā apmeklējuma reizē, tādejādi rādot savu nekompetenci, nevis izliekoties un sev par nepatiku strādājot, taču vēlāk pasīvi agresīvi paužot savu diskrimināciju. Klientam ir tiesības saņemt atbildi sev ērtākā valodā, bet profesionālim spējot šo vēlmi apmierināt, bet kardināli atsakoties savu personīgo principu dēļ, tas pauž savu nekompetenci, aizspriedumus un diskrimināciju!

RAMONA👀 30.04.2019

? Ārsts slikts jo neuztur sarunu krievi valodā? Zini kur tev es ieteiktu tīties? Pats liels, zini...

P.s. tev ienāca prātā, ka ārstam vieglāk un precīzāk ir izteikties latviski? Terminoloģija tomēr utt...

J Jānis Kristaps Berziņš 01.05.2019

Ārsts slikts, jo pirmajā apmeklēšanas reizē nepauda, ka nevēlas sarunu uzturēt krievu valodā, un ir aprobežots tikai ar latviešu valodu. Šis "profesionālis" pauž savu diskrimanāciju pasīvi agresīvi, tā vietā, lai atklāti uzreiz par to teiktu, kas parāda bezkaunīgumu un aizspriedumainību.
Cilvēki, kas tik agresīvi izturas pret citiem, to lietotās valodas dēļ paši ievieto sevi upuru lomā, kurā tiem sākotnēji pat nebūtu jābūt. Tas ir visai nožēlojami un zemi. Tādēļ domāju, ka tieši tādiem cilvēkiem kā Jums un ārstam Marčenokai ir jātinas no šejienes.

W Watafuks 01.05.2019

Pipec kas par dorni. 22 gadus kirilicā laiž un vēl lepojas ar to. Roģina tevi gaida dandāli!

J Jānis Kristaps Berziņš 01.05.2019

Ak, "skaistā" latvju tauta. Man ir patiešām žēl, ka pie tādas piederu. Jo pēc tādiem "izglītotiem" indivīdiem kā Jūs šī piederība nes aiz sevis nevis godu, kaisli un cieņu, bet vien kaunu, ierobežotību un kroplību.

RAMONA👀 01.05.2019

Ko tu lieto?

N Nunu7 01.05.2019

Pastāsti man lūdzu,kas ir pipec un kadā valodā tas ir? Atradies “ Latvietis”

W Watafuks 01.05.2019

Nunu7, noraujies podā! Man, visticamāk, ar latvietību viss ir daudz lielākā kārtībā nekā tev. Vismaz izsauksmes vārdu komatus (un atstarpju lietojumu) zinu un tautības nemēdzu rakstīt ar lielo burtu. Vāja uzbrukuma taktika mīkstajiem gan ir raksturīga, kārtējais whataboutisms, nevis runa par tēmu, ka dunduks nav spējis apgūt valodu.

Nozīmēt šim indivīdam atbilstošu ģimenes ārstu - pataloganatomu!

J Jānis Kristaps Berziņš 01.05.2019

Tad jau sāksim ar Jums, augsti godātais! :)

Nesāksim vis, zemi godātais! Jo es cienu savu ģimenes ārsti, neskatoties uz to, ka pzīstu viņu tikai pēc uzvārda.

J Jānis Kristaps Berziņš 01.05.2019

Šķiet, ka pasaulē katram krietnam nelietim klientam atradīsies arī tāds pats krietns nelietis ārsts — esiet atraduši viens otru ar Jūsu augsti godāto Marčenokas kundzi, kuru zināt tikai pēc uzvārda. Novēlu Jums laimi! :)

L Livva 01.05.2019

Problēma ar to, ka gripas slimniekus dzenā pāri visai pilsētai un slimības laikā ne reizi vien, nav konkrētās ārstes nolaidība, bet sistēmas nesakārtotība, esmu ar to saskārusies pie citiem ģimenes ārstiem.
Un te pieminētās mājas vizītes ar samazināto maksu, nereti darbojas kā shēma naudas izkrāpšanai, ārsts pats piedāvā mājas vizīti, bet neveic analīzes gripas noteikšanai, līdz ar to nav gripa-nav lētā mājas vizīte. Pie 50 eiro dažiem paziņām šogad tika izkrāps tā shēmojot.

O Olav 01.05.2019

Pa 22 gadiem gan varēji iemācīties kaut 3 valodas, nevis kā suns vienā mēlē. Smiekli nāk par šiem gaudotājiem, ha!

I IngaangI 02.05.2019

Pieļauju ka viņš zin lat. val.. Te iet runa par kaut ko citu :) atvēram savas actiņas smukas un izlasām vēl reiz

L Laika smiltis 02.05.2019

Lasi tādas sūdzības (ak, ar mani nerunā krievu valodā!) un brīnies par tādu intelektuālo mazspēju.Vai cienījamam protestētājam pašam neienāk prātā, ka runājot svešvalodā, ārsts var nepareizi pielietot terminu, jo nav viņam tie nav jāzina krieviski vai vāciski, vai ķīniski . Secinājums - nevīžo apgūt valsts valodu, ņem līdzi tulku.

P patiesstāsts 14.03.2022

Mēs šo dakteri ar prieku nomainījām. Punktu pielika, attieksme, ka maza bērna B slimības lapu noslēdza- ar sestdienu izrakstot uz darbu (zinot, ka sestdien, svētdien nestrādāju) tā kā viņa par šo lapu maksātu no savas kabatas, nevis manis nomaksātajiem nodokļiem! Nožēlojami! Man par šo ārsti arī nekas labs nav sakāms, parasti klusēja, atbildēja tik uz jautājumiem, ja tos uzdevu.