Arodslimību ārstu biedrība - Brīdinājums kolēģiem

Vēlos brīdināt kolēģus visu apkrāpto kolēģu vārdā par ļaunprātīgu krāpniecību kursu organizēšanā. Daudziem kolēģiem jau zināms, ka Arodārstu asociācija jau n-tosgadus organizē kursus internistiem un ģimenes ārstiem, kuru noslēgumā var dabūt sertifikātu arodmedicīnā un praktizēt arī kā arodārsts. Veikt OVP. 2013. gadā 12 kolēģi pieteicāmies šiem kursiem. Kursu ilgums 1 gads un maksa 1000Ls + ~100Ls. Padzirdot, ka irizmaiņas likumdošanā, ka tagad var sertifikātu iegūt tikai un vienīgi pēc rezidentūras, jautājām kursu organizātoriem, vai tiešām sertifikātus būs iespējams dabūt. Atbilde bija apstiprinoša. Tā, nomācoties gadu, nokārtojos kursu beigšanas eksāmenu un sertifikācijas eksāmenu, par kuru arī bija jāmaksā, gaidam no Ārstu biedrības sertifikātus. Liels bija pārsteigums, ka tika atteikts. Ārstu biedrība jau pavasarī asociācijai darīja zināmu, ka mēs sertifikātus nedabūsim. Par vēstules eksistenci tika noklusēts. Uzzinot no Ārstu biedrības, ka viņi jau laicīgi darīja zināmu, ka bez rezidentūras nav iespējams iegūt sertifikātu, asociācija izlikās, ka vēstuli neesot saņēmuši. Ārstu biedrība pamatojoties uz likumu, sertifikātus neizsniedz, naudu mums neatgriež, jo mēs taču esam ieguvuši vērtīgas zināšanas, kuras nevaram likt lietā. RSUmums piedāvā stāties rezidentūrā (valsts apmaksāta ir tikai 1 vieta). Rezidentūras 1 gads maksā 1100 Ls un jāmācās 4 gadi.
Kolēģi, neuzķeraties uz šāda veida kursiem un izlasiet cītīgi līgumus, lai tajos tiktu paredzēts formulējums, ka tiks likuma normu ietvaros piedāvāta iespēja tikt pie sertifikāta. Ka kursi šādai normai atbilst. Pretējā gadījumā jācīnās būs ar visu RSU un asociāciju birokrātiju!
Piekrāptie.