www.sudzibas.lv Arb Būve SIA Termiņu neievērošana, hroniska melošana, darbu nepabeigšana

Arb Būve SIA - Termiņu neievērošana, hroniska melošana, darbu nepabeigšana

Jevgēnijs Borisevičs(SIA ARB BŪVE) – Uzmanieties! Termiņu neievērošana, hroniska melošana, darbu nepabeigšana

Pirms uzsāciet sadarbību ar Jevgēniju Boriseviču (SIA ARB BŪVE), rūpīgi pārdomājiet, vai tiešām. Dalos savā pieredzē, lai citus brīdinātu. Saudzējiet savus nervus un ietaupiet naudu.

Remonta objekts: aptuveni 54 m2 dzīvoklis (2 istabas, virtuve, koridors, tualete).
Darbi uzsākti: 03.12.2020
Darbu nodošanas termiņš: 18.01.2021
Uz 29.07.2021. darbi NAV pabeigti un sadarbība pārtraukta (pasūtītājs padevās). Sadarbības pārtraukšanas brīdī neviena telpa NAV pabeigta.

Termiņa pārsniegums: 192 dienas jeb vairāk kā 6 mēneši! Saprotu, ka var rasties problēmas dažu nedēļu garumā, bet ne jau vairāku mēnešu garumā. Visu laiku atrunas, visi citi vainīgi.

Par remontdarbiem pirmajā sadarbības mēnesī iemaksāti 70% no remonta tāmes (mana vislielākā kļūda). Remontdarbu laikā bija vairākkārt situācijas, kad nevarēja iepirkt materiālu un veikt darbus, jo nauda iztērēta citiem mērķiem, nevis konkrētajam objektam!

Remonta laikā caur dzīvokli „izgājuši” vismaz 12 cilvēku (tie, kas man zināmi, varbūt ir vairāk). Vairākkārt piedzīvots profesionālisma trūkums + kretīniska attieksme + nerēķināšanās ar pasūtītāja vajadzībām. Cits par citu gudrāks.

Informācija par remonta gaitu? Tika solītas regulāras atskaites, video, foto. Realitātē – lielākajā daļā gadījumā kaut kas tika atsūtīts pēc pasūtītāja pieprasījuma un arī ne vienmēr, jo vienkārši nebija ko sūtīt.

Darba ētika? Tādas nav.

Darba kultūra, t.sk., darba tīrība? Tādas nav. Mēbeles tā arī netika apklātas ar plēvi, ieklātais lamināts netika saudzēts. Vannasistaba kā cūku kūts. Darba telpas nedaudz uzkoptas tikai pēc pasūtītāja vairākkārtējiem lūgumiem un aizrādījumiem.

Darbu uzraudzība? Tādas nav. Kā Jevgēnijs pats teica sadarbības laikā - esmu slinks. Tāda slinka attieksme bija arī visā sadarbības periodā.

Iedziļināšanās problēmās, labāko risinājumu ieteikšana? Nesagaidīt.

Kompensācija par darbu termiņu neievērošanu? Sadarbība nesa vienus vienīgus zaudējumus. Saskaitīju, ka darbu pārsniegšanas rezultātā sanāca papildus iztērēt aptuveni 3 000 EUR (komunālie maksājumi, īre, elektrība, TV).

Vienošanās remonta gaitā par darbu izpildes termiņiem, darbu izpildes grafiki? Varam veidot un formēt papīrus, bet to ievērošana ir tieši 0%.

Nepilnību novēršana. Ir nepilnības? Netiek pamanītas no Jevgēnija puses un netiek novērstas vairāku nedēļu, reizēm pat mēnešu garumā. Pie nepilnībām strādāja, ja ar pirkstu iebakstīja un parādīja. Beigās tik un tā daļa nepilnību netika novērstas.

Remonta laikā tika piesaistīti arī citi servisi (durvju montāža, virtuves iekārtas uzstādīšana), kas atlikti vairākas reizes, jo remontdarbi nebija veikti tādā apjomā un kvalitātē, lai varētu veikt šos darbus, kaut gan informācija bija laicīga par šiem servisiem. Vispār nekāda iespringuma par to, lai kaut kas tiktu paveikts laikā vai kā norunāts.

Visa remonta laikā vienas vienīgas atrunas, solījumi, muldēšana, meli. Kronis visam – gatavs izmaksāt atpūtu 300 EUR vērtībā, tā vietā, lai iepirktu materiālus un pabeigtu darbu! Tieši tik ieinteresēts ir Jevgēnijs pabeigt objektu.

Ja tas ir tieši tas, kas Tev vajadzīgs, droši vērsies pie Jevgēnija Boriseviča (SIA ARB BŪVE)! Viss būs un vēl vairāk! Ērtākai saziņai: https://dzivokluremonti.lv/

Nobeigumā paša Jevgēnija skatījums uz mūsu sadarbību (31.05.2021):
„Remontu sāku 2020.gada novembra beigās un solīju pabeigt līdz 2021.gada janvāra vidum. Darbus sāka viena brigāde, pēc pāris dienām nācās atlaist. Otra brigāde nostrādāja divus mēnešus un neizdarīja praktiski neko, neskatoties uz to, ka tika izņemti 70% no darba un materiālu kopsummas. Progress nebija redzams vispār un visu šo mēnešu laikā solīju, ka visu izdarīsim, atliekot nodošanas termiņus reizes 20 nerēķinoties uz klienta plāniem. Otru brigādi nācās atlaist, tās vietā nāca trešā, atkal tika nosprausti termiņi, atkal netika ievēroti, plus darbinieki atļāvās brūķēt muti, plus kvalitatīvi netika izdarītas daudzas lietas. Kārtējā termiņu pārlikšana, kārtējās atrunas, neskaitāmās tikšanās un problēmu neatrisināšanas. Objekta gaitā termiņi pārcelti reizes 50. Klients nāca papildus uz objektu 10 reizes vairāk nekā tas būtu nepieciešams normāla remonta laikā, tērējot savu laiku. Dēļ tā, ka darbi joprojām nav pabeigti klients dzīvo kaut kur nezin kur. Visa šī remonta laikā es esmu tērējis klienta laiku, tērējis klienta naudu, meklējis attaisnojumus termiņu pārlikšanai un beigās pēc 7 mēnešu remontdarbiem, nekas nav pabeigts.”

Lai veicas!

Komentāri (5)

M Mareks Raihs 08.08.2021

Paldies par informācju. Tieši šādas atsauksmes palīdz citiem izvairīties no krāpniekiem un negodprātīgiem uzņēmējiem.

D Darbanemejs! 21.11.2021

Arb Būve SIA https://www.sudzibas.lv/

Pilnībā piekrītu, iepriekšs izlasītai sūdzībai!
Es kā darba ņēmējs, sadarbojoties ar Jevgēnijs Borisevičs, sapratu tikai vienu! Galīgi garām!
Šis cilvēks lai dabūtu naudu no pasūtītāja, iemet strādnieku objektā, noplūc laurus un pazūt.
Materiālu piegāde pavirša, kura var ievilkties līdz div nedēļām, ar attaisnojumu, rīt būs, ir jau pasūtīts! Ar algas izmaksām, tieši tas pats!
Rīt būs materiāli, nauda ir, problēmu nav! Attalgojums arī, nauda ir, būs, kas ievelkās līdz trīs nedēļām. Esmu objektā bijis tikai lai būtu, pasūtītājs lai redz kad kāds ir uz vietas! Tā ir dīgstāve par kuru ir man jāmaksā. Melo acīs skatīdamies! Ir bijis ka mēnesis, tieša kontakta nav bijis, objektu apsekojis fotogrāfijās ko sūtiju viņam. Paldies, vēlu mums visiem veiksmi!

M Manirkoteikt 05.12.2021

Cēliens Nr. 2

Pēc tam, kad pārtraucu sadarbību 29.07.2021., tomēr augusta vidū sadarbību atjaunoju ar cerību, ka būs kas mainījies attieksmē un darbu veikšanas tempā. Veltīgi. Varu teikt, ka darbi pabeigti 01.12.2021, tomēr uz 05.12.2021. ir sīkas lietas, kas ir jāpabeidz pašam Jevgēnijam. Kopā ņemot, Purvciema dzīvokli 54 m2 platībā remontēja TIEŠI GADU, kas nozīmē, ka 1 m2 tika pucēts / pulēts / lolots nedaudz mazāk kā 7 dienas. Piebildīšu, ka nekas nebija jāapzeltī vai jārestaurē, nebija nekādu sarežģītu konstrukciju / pārbūvju, nebija nekādu speciālu, grūti dabūjamu materiālu.

Uzskatu, ka darbi pabeigti tikai tāpēc, ka solīju, ka būs sūdzības turpinājums. Citādāk nekādas motivācijas un intereses pabeigt darbus. Sūdzības turpinājumu tomēr ieliku, jo melošana gada garumā nav pieņemama, kā arī Jevgēnijs Borisevičs joprojām nav norēķinājies par papildus izmaksām, kas radās man viņa un viņa brigāžu bezdarbības / darbības rezultātā (vairāk kā 2 kEUR, neskaitot īri), lai gan to solīja.

Kopsavilkumā pāris epizožu no mūsu sadarbības:
- Gatavs uzsaukt izklaidi par 300 EUR, tā vietā, lai pabeigtu darbus vai iegādātos materiālus. Beigās ne izklaide nodrošināta, ne darbi pabeigti laicīgi, ne materiāli iegādāti;
- Jevgēnijs Borisevičš pats izteicies, ka ir slinks un reizēm ir arī tā, ka aizbraucis uz objektu, neaiziet līdz tam, lai novērtētu paveiktā kvalitāti un progresu. Tā arī bija šajā objektā, jo bieži vien nebija pamanījis tādas lietas, ko, es kā neprofesionālis, pamanīju uzreiz.
- Rakstiskas vienošanās par darbu pabeigšanas termiņiem Jevgēnijam Borisevičam neko nenozīmē. Ar tām var iet uz poda.
- Citi servisi (durvju montāža/ virtuves iekārtas uzstādīšana) nevar veikt darbus plānotajos termiņos, jo objekts nav tādā kārtībā, lai to veiktu;
- Remontdarbu laikā remontu veikuši vairāk kā 10! dažādi cilvēki, kuru iemaņas un prasmes netiek nekādā veidā pārbaudītas pirms darbu uzsākšanas. Tā rezultātā nomainīta slēdzene, kuras nomaiņu, protams, Jevgēnijs Borisevičs nesedza.
- Tiek melots par materiālu sagādes termiņiem un apmaksu. Spilgts piemērs – pietrūka grīdas segums Jevgēnija darbinieku neprasmju rezultātā. Pasūtījums jāgaida vairāk kā mēnesi. It kā papildus pasūtījums ir veikts. Atsūta izrakstu no bankas par pārskaitījuma veikšanu, kas beigās izrādās maksājums par citu pasūtījumu! Pēc mēneša, kad pasūtījums vēl nav atnācis, sāku personīgi interesēties pie pārstāvjiem, pie kuriem it kā veica pasūtījumu. Beigās izrādījās, ka pasūtījums tā arī nav veikts līdz galam, jo apmaksa nav bijusi. Vai nav lieliski!? Beigās pasūtījumu veica un apmaksāja, un grīdas segums bija pieejams pāris dienu laikā. Šādi vairāk kā mēnesi mani vazāja aiz deguna un nevienā brīdī nebija kauna melot!
- COVID-19 kārti izspēlēja vairākkārt sadarbības rezultātā. Redz, darbus nevar veikt, jo atrodas karantīnā, bet tajā pašā laikā notiek darbošanās citos objektos.
- Vairākkārt atcelta darba veikšanu, jo uzrodas citi neplānoti darbi / situācijas vai arī nav naudas, lai nokļūtu līdz objektam. Komiski, ne? Vairākkārt saskāros ar situāciju, ka visi citi vainīgi, tikai ne Jevgēnijs Borisevičs.
- Bieži vien nav naudas, lai iegādātos materiālus, lai gan nauda bija pārskaitīta. Tas nozīmē, ka materiāliem paredzētā nauda izmantota citu vajadzību segšanai.
- Remontdarbu laikā darbavide ir viena liela cūkukūts. Palikušās mēbeles netika nosegtas, bojāts TV un putekļu sūcējs. Viss vienos putekļos.

Ieteikumi, ja tomēr riskēsiet sadarboties ar Jevgēniju Boriseviču un SIA ARB Būve:
- Ieplānojiet vismaz pusgadu pa virsu sākotnēji plānotajam termiņam (manā gadījumā bija jāieplāno gandrīz 11 mēneši papildus)
- Maksājiet tikai un vienīgi pēc darbu pilnīgas pabeigšanas un pieņemšanas;
- Rūpīgi sekojiet līdzi darbu kvalitātei un nepilnību novēršanai. Neticiet Jevgēnijam, kad saka ir novērsts. Pārbaudiet, vai tiešām, tiešām novērsts.
- Prasiet regulāras atskaites / foto par darbu progresu.

Apzinos, ka ar šo riskēju, ka nedabūšu atpakaļ naudu par papildus izmaksām (komunālie, remontmateriāli u.c.) un sīkie darbi netiks pabeigti, tomēr visam ir savas robežas un jāciena otra sadarbības puse. No manas puses ir zudusi jebkāda cieņa un ticība Jevgēnijam Borisevičam un SIA ARB Būve! Šī sadarbība mazināja manu naivumu! Paldies, Jevgēnij, Tev par to!

M Manirkoteikt 25.09.2022

Cēliens Nr. 3

Tā kā Jevgēnijs Borisēvičs nav ieinteresēts sakārtot savas saistības pret pasūtītāju, tad seko vēl viena dalīšanās pieredzē par sadarbību ar Jevgēniju Borisēviču un SIA ARB Būve.

Līdz šodienai (2022.gada septembris) nav līdz galam pabeigti remontdarbi (atgādināšu, remontu uzsāka 2020.gada decembrī, pagājis 1 gads 10 mēneši)) un turklāt ir jau jāsāk labot remontdarbu laikā paveiktais. Solītā garantija remontdarbiem neko nenozīmē. Viņš darīs tā, kā viņam ir ērti, gribās, vispār nerēķinoties ar pasūtītāju, lai gan pasūtītājs ļoti ātri reaģēja uz viņa prasībām un visu no savas puses izdarīja laicīgi, lai nekas nekavētu remonta procesam. Ļoti ticu, ka pasūtītājs vēl līdz šodienai nebūtu ticis dzīvot atpakaļ savā dzīvoklī, ja vien nesāktu dzīvot puspabeigtā, putekļainā dzīvoklī 2021.gada septembrī un katru dienu neatgādinātu par sevi.

Remontdarbu pilnīgai pabeigšanai ir nepieciešamas max. 2 dienas. Jevgēnijs nav radis iespēju atbraukt un novērst tos jau no 2022.gada februāra (ir tikai solījumi, solījumi). Noprotu, ka Jevgēnijs ir liels biznesa cilvēks, kas ar tādiem sīkumiem nenoņemas un nevar atvēlēt gan savu laiku, gan naudu pāris eiro, lai visu godam izdarītu. Labāk un foršāk ir čakarēt, melot, manipulēt ar pasūtītāju.

Ja man būtu bijis zināms kaut 10% no tā, ko piedzīvoju sadarbībā ar Jevgēniju, nekad sadarbība nebūtu uzsākta. Šo sūdzību mērķis ir brīdināt topošos un esošos klientus, ar ko jums varētu nākties saskarties sadarbības laikā.

Sūdzības ir tapušas, jo ir bijuši neskaitāmi solījumi un termiņi, kas vienkārši no Jevgēnija puses tiek bezkaunīgi neievēroti un neizpildīti.

M Mikus KKK 18.11.2022

Absolūti piekrītu visam rakstītajam! Šo visu arī piedzīvoju!
Vēl nesen saņēmu zvanu - vai zini šo celtnieku utt. Izrādās viņš nav noņemts no trases. Vēljoprojām pastāv ar šādu rīcību, attieksmi un hronisku klientu mānīšanu.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes