www.sudzibas.lv Animo Forti SIA Patērētāju asociācija nerekomendē iepirkties mājaslapā inch2.com

Animo Forti SIA - Patērētāju asociācija nerekomendē iepirkties mājaslapā inch2.com

Biedrība "Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija" nerekomendē patērētājiem iegādāties preces no SIA "Animo Forti", kura tirgo mājaslapā inch2.com, jo komersanta darbības stils rāda lielu risku, ka patērētājiem netiks piegādāta prece vai netiks atmaksāta nauda par nepiegādāto preci vai pēc atteikuma tiesību izmantošanas.

Atgādinām, ka jau 2020.gada 7.decembrī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ar lēmumu (https://registri.ptac.gov.lv/sites/default/files/animo_forti_nr.21.pdf) aizliedza SIA "Animo Forti" īstenot negodīgu komercpraksi, kā arī piemēroja soda naudu 10 000 EUR, tajā skaitā par:
- tādu preču piedāvāšanu un pārdošanu patērētājiem, kuru piegādi komersants apsolītajā termiņā nevar nodrošināt;
- naudas atmaksas neveikšanu patērētājiem normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā par nepiegādātajām precēm vai situācijā, kad patērētāji izmanto likumā noteiktās atteikuma tiesības;
- efektīvas saziņas iespēju nenodrošināšanu patērētājiem saistībā ar noslēgtajiem distances līgumiem.

Diemžēl, neskatoties uz minēto, atbilstoši PTAC sniegtajai informācijai (https://www.ptac.gov.lv/lv/jaunums/ptac-un-ecc-latvia-bridina-par-riskiem-ieperkoties-interneta-vietne-wwwinch2com) SIA "Animo Forti" turpina īstenot negodīgu komercpraksi, jo arī 2021.gadā PTAC saņēma 183 sūdzības par SIA “Animo forti” un tā interneta vietni www.inch2.com, no kurām 157 ir pārrobežu sūdzības, lielākoties no ES valstu patērētājiem. Turklāt, pozitīvu risinājumu izdevies rast tikai 41 gadījumā t.i. 22,4% gadījumu.

Savukārt, atbilstoši Lursoft datiem (https://company.lursoft.lv/lv/animo-forti/40103824574) SIA "Animo Forti" uz 2022.gada 3.janvāri ir 19 823,83 EUR liels VID administrēto nodokļu parādi.

Papildināts LPIAA 06.04.2022

Vēršam patērētāju uzmanību, ka šobrīd SIA Animo Forti ir uzsākts maksātnespējas process, bet mājaslapā inch2.com tirdzniecību veic Polijā reģistrēts komersants VERLO SP. Z O.O.