Andrejs Cvetkovs - Darba alga

Labdien! Vēlos izteikt savu viedokli par darbu un apstākļiem, kuri mudināja mani uzrakstīt šeit sūdzību, jo likumīgi savu nopelnīto naudu saņemt nesanāks, jo darba devējs, Andrejs Cvetkovs, solija, bet ta arī neideva man uz rokas darba līgumu. Lietas būtība ir sekojoša.
Pagajušjā gada pavasarī atradu sludinājumu, kur tika meklēti namdari darbam zviedrijā. Sludinājumu ievietoja Latvijas kompānija. Sazinoties ar viņiem tiku uzaicināts uz biroju, kur mani iepazīstināja ar darba specifiku un izsniedza man darba līguma projektu ar kuru es varēju iepazīties mājās un ja mani viss apmierina, tad parakstam līgumu un gatavojamies izbraukšanai. Mani nekas nemulsināja, jo kompānijai bija birojs Rīgā, tā apmaksāja ceļa izdevumus un dzīvesvietu Zviedrijā. Ierodoties Zviedrijā, ar mani brauca vēl 6 strādnieki, mūs satika ostā, kā vēlāk uzzināju, Andrejs Cvetkovs. Aizveda uz dzīvesvietu, kur mēs sākam gatavoties pirmai darba dienai. Darbs bija saistīts ar karkasa maju montāžas darbiem. Nostrādāju 3. Menešus. Tad atgriezos mājās. Latvijas kompānija sareķinajās ar mani pilna apjomā un par to nav stāsts. Pagāja pāris mēneši un ar mani pa tiešo sazinājās andrejs cvetkovs un piedāvāja darbu pa tiešo sava uznemumā. Tā kā strādajot caur latvijas uznēmumu man nebīja nekādas problēmas, piekritu a. Cvetkova piedavajumam strādāt pie viņa pa tiešo. Bet jau pašā sākumā sākās problēmas. Tad nav iznstrumentu, tad materiālu, darba drēbes arī izmantojam savas un arī darba līgumu man un maniem kolēģiem tā arī neiedeva. Darbam beidzoties devamies mājās un cerējam, ka tuvākajā laikā saņemsim darba algu. Pagāja jau 3 mēnesi, bet tās kā nebīja tā arī nav līdz šim laikam. Vairākas reizes sazinajos ar andreju un ktaru reizi pēc sarunas viņš teica, ka japagaida pāris dienas un nauda tiks ieskaitīta. Un ta vilkās katru nedēļu, viss beidzot viņš vairs neatbildēja uz maniem telefona zvaniem. Sazinājos ar saviem darba kolēgiem. Situācija tāda pati. Un tagad sanāk, ka mums pat nav līgumu uz rokām lai mēs kaut ko varētu pierādīt. Vēlāk uzzināju, ka arī saviem sadarbības partneriem Latvijā viņš arī ir parādā ap 20 000 eiro. Nezinu kā rikosies viņi, bet mums acīmredzot nekādu izredžu nav saņmt savu nopelnīto naudu. Līz ar to vēlos brīdināt arī citus, kuriem andrejs cvetkovs piedāvās darbu. Esiet uzmanīgi un pirms kaut ko sakt izlasiet līgumu un galvenais neticiet uz vārda lai nesanāk kā ar mums. Caur paziņām uzzināju, ka Andrejam Cvetkovam pieder vairāki uzēmumi zviedrijā. Tādi kā racerbygg ab, racerbygg hb, kompetenca un viņa sievai, marinai cvetkovai piederošs uzņēmums ddk projekt. Ta pat viņš izmanto Andrejam Ivanovam piederošo uzņēmumu, kurš ir reģistrēts Latvijā b-renov. Šajā uzņēmumā es strādāju, kad tiku nosūtīts komandējumā no cita latvijas uznēmuma pirmo reizi. Vārdu sakot esiet uzmanīgi ar šo personāžu, jo esmu runājis arī ar citiem cilvēkiem, kuri pie viņa strādāja iepriekš. Dažiem no viņiem arī netika izmaksātas algas vai tās daļa. Izskatās kā ta jau ir kaut kāda atsrādāta shēma. Tev iemaksā minimālos avansus lai nemirt badā un līgumu zu rokām nedod lai pēc tam neko nevar pierādīt.

B