Agates - Zirgu staļļi - Uzrauts deguns

Varbūt kāds dodas pats vai ar ģimeni atpūsties izbraukumā ar zirgiem uz "Agates" saimniecību Ķekavas novadā. Tad nu lūk, aicinu neatbalstīt šos cilvēkus un viņu naudas ienākumu, zirgus, kurus viņi pilnīgi atklāti moka. Dzīvoju blakus un katru dienu pastaigājos ar bērnu gar viņu staļļiem. Tā nu sanāk,ka šie norobežojuši milzīgu teritoriju līdz pat Katlakalna mežam (kas nemaz nepieder viņiem,bet pašvaldībai) un atstāja tikai vienu caurejamu celiņu (Ja šis ceļš nevestu pie viņiem klientus tad noteikti norobežotu arī to,lai iedzīvotāji netiek pie meža un Daugavas). Vēl jo vairāk, norobežota teritorija ir ar elektrisko lentu, turklāt nekādas brīdinājuma zīmes par elektrisko strāvu nav! Strāva is spēcīga, dabūju nejauši pieskarties ar elkoni,kad cēlu dēla aizmesto bumbu. Visu dienu tirpa roka. Norobežojot tik milzīgu teritoriju, ticami, bez atļaujas, viņi neizklaidē savu klientus šajā teritorijā, bet gan ved tos uz mežu un apsargājamo Daugavas kāpu, kur pašvaldība jau vairākas reizes aizrādija viņiem bradāt ar zirgiem. Viss ir izdragāts, bet tas nav tas trakākais. Mani vairāk nomoka tas, kā viņi izturas pret saviem dzīvniekiem. Daudzas reizes pati biju lieciniece kā šie "saimnieki" bļauj uz nabaga lopiņiem, kuri raustās to viņiem un acīm redzot tam jau tas elektriskais žogs, jo dzīvnieki vienkārši baidās no šiem cilvēkiem. Vienu reizi jāja garām un zirga mutes kaktiņi bija noasiņoti no iemauktiem, nedaudz,bet tomēr tas ir šausmīgi. Arī lielais kaukāzietis nav žēlots. Teritorija nekad netiek tīrīta, zirgi bradā pa saviem (atvainojos) mēsliem. Lūdzu neatbalstiet šos cilvēkus! Negribas iejaukties citu cilvēku dzīvē, bet ar tādu attieksmi pret dzīvniekiem un teritoriju, gribas nosūtīt uz turieni kādu varas pārstāvi.

K kukukurkulīts. 26.05.2015

Tā nav taisnība.
Man šajā stalli stav zirdziņš.
Par elektrību neviens nav jābridina tas ir privāt īpašums, un tajā stāv zirgi. Ja nebūs šīs elektrības tad zirgi aizlaidīsies, un jums, vai jūsu bērnam nav jāspēlē bumba pie zirgu gana, jo zirgi var nobīties un nejauši jums iespert vai iekost . Mūsu stallī NEKAD nevienam zirgam, nav bijuši noberzti lūpu kaktiņi, un lai to redzētu ir jātaisa zirga mute vaļā . Tā ka jautājums kā jūs to pamanijāt ?
Kaukāzietis tiek mīļots, un pienācīgi barots. Un zirgu mēsli dabīgi sadalās un zalei ir mēslojums lai ta labāk aug, zirgi katru nedēļu tiek pārvesti uz citiem ganiem lai mēsli paspēj sadalīties.Uz zirgiem neviens nebļauj, ja arī uzbļauj tad tas ir tā pat kā salamā bērnu par nepaklausību. Un mums nav neviens zirgs kurš baidas no cilvēkiem. Pirms kādu apmelojat par visu kārtīgi parliecinaties.

E Elīna Zīra 07.01.2016

galīgākie meli te sarakstīti, pret zirgiem tur labi izturas :)

M Māris Belovs 04.11.2016

Pirmkārt, cienījamā autore, pirms rakstat kautko, pārbaudiet informāciju, kuru uzdodat par pareizu. Ganību teritorija nepieder pašvaldībai, bet tiek nomāta no privātpersonām. Otrkārt, jebkuras ganības tiek norobežotas ar elektrisko ganu, t.sk., jebkurā piemājas saimniecībā, lai dzīvnieki, kas ir tramīgi, neaizbēgtu. Un nekādi brīdinājumi nav jāizvieto. Diez, kā Jūs iedomājaties zirgu ganības, tās neierobežojot? Tie nav mājas kaķi vai peles :) Turklāt mežu izārda vairāk ar motocikliem un kvadracikliem, nerunājot par atkritumu kaudzēm ko tur atstāj atpūtnieki, nevis zirdzinieki. Vai arī to autore nav pamanījusi? Runājot par dzīvnieku labturības prasību pākāpumiem un vardarbību - varbūt beigsim reiz melot? Jūs uz bērnu nekad nepaceļat balsi? Neviens zirgs stallī nekad nav bijis sists, un ja paceļ balsi, tas ir normāli. Kā šī staļļa jusātnieks un treneris varu teikt tikai vienu - paturiet savus melus pie sevis, un paskatieties, kas jums notiek apkārt ikdienā, nevis izgāžat savas negācijas uz citiem, kuri Jums, it kā, traucē dzīvot. Un ja reiz jums tas viss nepatīk, ejat pastaigāt citur, Valdlaučos ir gana daudz vietu pastaigām un rotaļām.

Ar cieņu,
treneris un jātnieks Māris