www.sudzibas.lv 202.lv Diskriminācija dzimuma dēļ

Divi simti divi Sia - Diskriminācija dzimuma dēļ

Uzņēmums izvietojis CV Online portālā vakanci par Noliktavas vadītāja amatu norādot algu 800 eiro. Tālāk uzņēmums bija minējis, ka meklē "Noliktavas guru", kas mani mudināja domāt, ka uzņēmuma ir liela un nopietna noliktava, kuru nepieciešams kvalitatīvi pārraudzīt un organizēt darbu ar precēm (bija norādīts, ka ir jākomplektē pasūtījumi utt). Uzņēmums darba pienākumos minējis ne tikai darbu noliktavā, bet papildus arī būtu jāstrādā ražošanā (ņemot vērā, ka tika meklēts tieši noliktavas vadītājs, domāju, ka kļūda). Tāpat bija norādīta nepieciešamība zināt angļu valodu. Esmu sieviete, kas strādā cita uzņēmuma noliktavā. Mani ieinteresēja minētais darba piedāvājums ar tuvo atrašanās vietu manai dzīves vietai. Zvanīju uz uzņēmumu, lai precizētu sekojošus sev neskaidrus jautājumus. Kā kontaktpersona bija norādīts.
Gribēju noskaidrot sekojošus jautājumus:
- vai alga norādīta bruto vai neto;
- cik liela ir noliktava, kas būtu jāvada;
- kas jāveic ražošanā;
- vai tiešām nepieciešama angļu valoda
Piezvanot uz uzņēmumu, tālruni pacēla sieviete, kas nestādījās priekšā. Kad minēju, ka zvanu sakarā ar sludinājumu uz noliktavas vadītāja amatu, viņa diezgan neiecietīgi teica, lai sūtu CV. Kad teicu, ka man ir daži jautājumi, ko vēlos noskaidrot un jautāju vai viņa man varēs atbildēt, viņa teica, ka atbildēšot, bet esot jāsūta CV.
Pirmais jautāju par algu. Alga ir burto vai neto? Atbilde bija 'JĀ'! Bruto. Bet darbs esot domāts vīrietim. Sievieti nemeklējot. Fiziski smagi.
Es teicu, ka jau šobrīd strādāju noliktavā. Uz ko Divi Simti Divi pārstāve atbildēja, ka lai sūtot CV un tad visu arī intervijas laikā, ja apmierinās mans CV, izstāstīs. Es tomēr gribēju noprecizēt vēl dažus jautājumus. Par noliktavas lielumu - cik tad liela ir uzņēmuma noliktava, cik SKU? Darbiniece nemācēja atbildēt: "Nu to es jums šobrīd tā nevaru pateikt. Kvadrātmetros vai kā? Nemācēšu pateikt. Bet sūtiet CV. Ja jūs paaicināsim uz interviju, tad visu izstāstīsim." Minēju darbiniecei, ka man pašlaik ir darba vieta, bet ir sarežģīta loģistika, tāpēc viņu piedāvājums mani ir ieinteresējis ar tuvo atrašanos dzīves vietai un centos noskaidrot tālāk, kas īsti būtu darāms ražošanā. Uz ko darbiniece man jau visnotaļ aizkaitināti atbildēja: "Jātaisa stendi un tā. Saprotiet, nekas nav stingri uz papīra rakstīts. Visādi darbi jādara. Ja mēs jūs uzaicināsim uz interviju, tad arī visu izstāstīsim. Amata nosaukums ir noliktavas pārzinis, bet jādara viss".
Vēl centos izzināt, vai tiešām nepieciešama angļu valoda. Jo nez, ar stendiem būs jāsarunājas? Darbiniece atbildēja, ka angļu valoda vajadzīga ļoti vispārējā līmenī. Pamatzināšanas. Tā arī nesapratu kāpēc? Vai kolēģi ir svešvalodīgie?

Vēl pārjautāju, kad jāsāk strādāt, jo sludinājumā bija norādīts, ka nekavējoties. Jau ļoti aizkaitinātā darbiniece atbildēja: "Nu ja labs darbinieks, tad pagaidīs, bet tā nu ne gluži rīt, bet drīz."
Prasīju, vai šobrīd neviens nestrādā šo amatu, atbildēja, ka strādā. Kad jautāju, kāpēc iet prom, atbildēja, ka uz pušu vienošanos (apsveicu to drosmīgo cilvēku, kas iet prom, jo tiešām nav vērts šādā uzņēmumā ar tādu attieksmi uzkavēties).

Tad nu savu CV protams nesūtīšu, jo ir skaidrs, ka es kā sieviete tieku diskriminēta pat nenoskaidrojot, kur un ko esmu darījusi līdz šim. Tāpat izskatās, ka uzņēmums īsti nezina, kāds darbinieks ir vajadzīgs un ko šim amatam būtu jādara. Izskatās, ka ir kaut kādi darbi, kas paliek nedarīti un tos tad 'noliktavas vadītājam' būs jārisina. Lai gan bija norādīts, ka jāsazinās ar viņu, minētā darbiniece pat necentās mani savienot ar šo kungu.

Lai veicas uzņēmumam atrast tādu darbinieku, kas atbildīs visām prasībām un vēl pie tam nebūs sieviete.

Z

1.Normāls cilvēks, zvanot konkrētai personai, nerunās ar ko pagadās (ja nu tā bija apkopēja?) un ja mani darbinieki pa telefonu svešam cilvēkam sāktu stāstīt, uzņēmuma iekšējās lietas - viņiem nāktos meklēt jaunu darbavietu.
2.Kā vadītājs varu teikt, es nekad nerunāju ar potenciālo darba ņēmēju pirms neesmu redzējis viņa CV.
3.Pilnīgi nekorekti ir teikt, ka šeit ir kāda diskriminācija, ja potenciālais darba devējs vēl pat nav veicis pārrunas.
Ceru, ka no pašreizējās darba vietas jūs neizmetīs, jo darbu meklēt jūs vienkārši neprotat!

C cilveks 31.03.2019

Patiesa aina SIA Divi simti divi ir vel baisaka. Nievajosa attieksme, kliegsana vieta un nevieta. Tas ir gimenes uznemums. Pasa augsgala divi brali, abu sievas, tevs, braleni un citi gimenei pietuvinatie. Izaugsme? Nulle! Pats prieksnieks, jeb uznemuma vaditajs var pienakt klat bridi, kad veic savus darba pienakumus, nostaties blakus un vienkarsi sakt blaut, lai strada! Tad vel klusi piezagties no mugurpuses un sakt glastit pecpusi. Tas ir pazemojosi! Pasarg Dievs uzdrosinasies ko iebilst. Par tavu galvu birs trisstavigi vardi un frazes loti augstos tonos. Abu bralu tevs, vienu dienu, kad panemu no blakus esosa pakosanas ceha darbariku kastu aizlimesanai, pienaca no mugurpuses un iesita pa nierem! Zel, loti zel, ka neuzrakstiju iesniegumu policija! Visa visuma attieksme ir nievajosa. Pat viens no labakajiem darbiniekiem V.N. speja stradat loti neatlaidigi un lielos tempos, vinu, starp citu, apbrinoja daudzi kolegi, priekszimigs, attapigs un veikls stradnieks. Uzdrosinajas pieprasit algas pielikumu, vai ies projam. Protams, vinam pateica, "ej!".
Tur nestradaju jau paris gadus. Rezume ir tads, ka tur nav izaugsmes iespeju, uznemums ir audzis gada laika no nepilniem 10 darbinieku lidz vairak par 20 gada laika. Gada apgrozijums salidzinosi ir audzis lidz kosmiskiem apmeriem, ka ari darba pienakumi un apjomi, bet algas stav uz vietas. Nevienam neieteiktu tur stradat! Ja nu vienigi kadam ar sociopatiskam tieksmem, tas gan atradis kopigu valodu ar bosu.