Sludinājums SS serverī par celtnieku vakancēm - Prasa valsts valodas zināšanas

Labdien, visapkārt! Šeit Druvvaldis. Rets vārds bet man patīk! Un nākotnē patiks vēl vairāk!
Šodien nejauši ieskrēju sludinājumu paortālā ar skanīgo nosaukumu "SS' (Schutzstaffel) un vakanču sadaļā ieraudzīju aicinājumu celtniekiem pievienoties darba devēja brigādei. Tālāk sekoja dažādi pienākumu un prasību apraksti un beigās bija norādīts, ka obligātas valsts valodas zināšanas sarunvalodas līmenī, lai vēlāk nevarētu atrunāties, ka kaut nesaprata, vai pārprata.
Vai tad vēl kāds, kas kaut ko nesaprot sarunvalodas līmenī vēl ir saglabājies??? Nodomāju es un pārslēdzos uz Draugiem.lv.

D

G Gaļina 11.12.2009

Ir dāudzi iebraukušie, kas vēl tikāi mācījās latviešu valodu. Katru dienu mazāk un mazāk. Jo arī celtniekam jāsaprot burti un cīparī, kas projektā ierakstīti, lai neuzceltu šķibu maju.

V Vilnis 11.12.2009

Es atkal domāju, ka šajos krīzes apstākļos tāda greznība, kā latviešu valodas nelietošana būtu jāaizmirst. Tikai tas, kurš svēti lietos latviešu valodu, neizpļaujot saulespuķu sēkliņu teikuma vidū iegūs godāja celtnieka darbu ar augstu samaksu. Un ja visi sekos šādam piemēram, tad varbūt tieši Rīgā notiks pirmais starpplanētu šaha turnŗs.

K Kleo 11.12.2009

Patiesībā tā ir bezkaunība, jo bieži arī mana firma izvieto sludinājumus par vakancēm, kur skiadri un saprotami norāda, ka valsts valoda ir obligāta. Bet tik un tā zvana un CV sūta Igauņi, Turki un kā viņus visus tur sauc. Kad pirmajā sarunā kautrīgi ieminamies, ka valsts valoda tik tiešām ir nepieciešama, jo piedāvājam darbu ar dokumentiem un klientiem, nevis zivju galvu slaucīšanu zivju paviljonā, tad parasti saņemam atbildi, ka valsts valodu protu bez probļem un tik turpina komunicēt tatāru dialektā. Uz jautājumu, kāpēc tad jūs pašreiz pat nemēģinat runāt latviski, saņemem atbildi, ka tad, kad dabūšu darbu, tad gan latviski runāšu melnu muti.

L Lepi 12.12.2009

Ir un diezgan daudz veco krievu paaudze, kuri ne tikai tagad iebraukuši bet dzīvo no padomju laikiem atsūtīti darbos. Kautvai iebrauco Bolderājā- Buļļusalā jau cita pasaule. Es nāku no Zaķusalas, kur vispār bija vieni latvieši un tomēr bija (daži) krievi kuri līdz šim laikam nemāk LV valodu, pat nesaprot par ko iet runa.

B bite 26.02.2010

mans tālāks radinieks te nodzīvojis 45 gadus un nesaprot neko no latviešu valodas...nu ja elementārus -ka tev iet? jautājumus...Es nesaprotu - vot tā vajag mācēt nemācēt...:::)))))
P.S.Ar starpcitu celtnieks visu mūžu..:))