LV RU
www.sudzibas.lv Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas Centrs Cilvēktiesību pārkāpumi, Pacientu tiesību likuma pārkāpumi

Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas Centrs - Cilvēktiesību pārkāpumi, Pacientu tiesību likuma pārkāpumi

(1) Tvaika ielas 2 stacionārās ārstniecības nodaļās sanitāri un medmāsas pacientus sien pie gultām bez fiksācijas protokola - fiziskās fiksācijas līdzekļi tiek slēpti zem pacientu segām, lai nodaļas vadītājs to neredz. Pie gultām tiek sieti arī absolūti mierīgi pacienti, kas fiksācijas laikā guļ un kam fiksācija nav nepieciešama.

(2) Jauniem darbiniekiem tiek teikts ar pacientiem nerunāt, pacientos neklausīties un neticēt, pacientu palātās vispār neiet, kā arī uz pacientiem tiek kliegts - kaut gan saskaņā ar darbinieku amata aprakstiem un iestādes Ētikas kodeksu, pret pacientiem jāizturas ar cieņu, jānovēro pacientu uzvedība un tās izmaiņas, jānodrošina pacientiem pilnvērtīga aprūpe (kas ar šādu diskriminējošu attieksmi nav iespējams).

(3) Starp pacientiem novērojama fiziska vardarbība, ko personāls nemēģina novērst, bet gan tikai novēro ar izsmieklu.

(4) Sanitāri darba laikā iestādē atrodas reibuma stāvoklī, lieto alkoholu, ko piedāvā arī citiem darbiniekiem.

(5) Topošie darbinieki tiek maldināti ar nepatiesiem solījumiem vakancēs - iestāde piedāvājot draudzīgu darba kolektīvu, bet komunikācijā ar pāris sanitāriem atklājas, ka, viņuprāt, psihiatrija ir "stulba", ka psihiski slimiem pacientiem neviens nevar palīdzēt un ka jebkurš, kas vēlas psihisku slimus cilvēkus ārstēt, pats esot "traks". Rodas jautājums - kādēļ cilvēki ar šādiem uzskatiem vispār tiek pieņemti darbā psihiatriskās aprūpes iestādēs?

(6) Iestādes mājaslapā norādīts, ka pacienti ārstējas brīvprātīgi, bet saskaņā ar medmāsu teikto - iestādē atrodas arī cilvēki, kam stacionārā ārstēšana nav nepieciešama, bet kuru tuvinieki nevēlas par konkrētajiem cilvēkiem rūpēties un līdz ar to iestādei maksā, lai šie cilvēki Tvaika ielā tiktu paturēti pēc iespējas ilgāk.

(7) Vairumam sanitāru, ar ko saskāros, nav atbilstošu zināšanu par to, kā aprūpēt pacientus ar psihiskām slimībām - neagresīvi, pieklājīgi pacienti tiek pazemoti, izsmieti, lamāti, piemēram, pat tikai tādēļ, ja nav spējīgi saklāt savas gultas (lai gan par tīru gultasveļu jārūpējas pašiem sanitāriem.)

Lūdzu cilvēkiem ar attiecīgo kompetenci tvaika ielas 2 personālam nodrošināt bālinta grupas, izdegšanas sindroma profilakses pasākumus un medicīnas ētikas apmācības, lai pacientiem personāla dēļ nebūtu jācieš vēl vairāk!

3

Komentāri (1)

Saivii 17.05.2019

Sheit ir vajadziigi pieraadijumi un veel varu ieteikt medijus iesaistiit,t.i. Bem Tabu,Degpunkta utt.

Pievienot komentāru

Pozitīva Neitrāla Negatīva
Lejupielādēt failus

Sīkdatnes mūsu tīmekļa vietnē tiek izmantotas, lai darbu tajā padarītu draudzīgāku un efektīvāku lietotājiem. Lai nodrošinātu visu vietnes funkciju darbību, lūdzu noklikšķiniet uz „Pieņemt Sīkdatnes”. Plašākai informācijai iepazīstaties ar mūsu Sīkdatņu lietošanas noteikumiem un ar mūsu Personas datu apstrādes noteikumiem.

Pieņemt Sīkdatnes