Rīgas Psihiatrijas Narkoloģijas Centrs - medicīniskā aprūpe

Rezumējums – ja sanāk stacionēties mūsu psihiatriskajā slimnīcā, negaidiet, ka ar jums kāds apiesies kā normālā slimnīcā. Strādājošais personāls lielākoties ir tiktāl degradējies, ka pašiem būtu jāizvērtē vai nevajadzētu kādu brīdi paārstēties psihiatriskajā slimnīcā. Tā kā nodaļas personālam nav nekādas norādes par uzvārdu, tad īsti nezini arī par ko sūdzēties. Autora pieļautā kļūda bija, ka viņš netika izmantojis diktofonu, tad gan daudz interesantu sīkumu būtu vēl ko pastāstīt.

Šeit likumsakarīgi rodas jautājums – vai mums ir vajadzīga šāda psihiatriskā slimnīca?

Atsaucoties uz šo raksta rezumējumu arī man ir savs stāsts !!!

Jau ilgu laiku mani nomocīja osteohondroze - nospiesta miega artērija. Atpūšoties gadījās smagi sasist galvu .

1. testi - tātad izsaucot ātro neatliekamo medicīnisko palīdzību - mani nolemj vest uz šo psihoneiroloģiksko iestādi. Netiek veikti nekādi testi par manu psihisko stāvokli. Ievāc tikai personas datus.
2. uzņemšanas nodaļa - mani sagaida ļoti atsaucīgs personāls - strādā ātri. Sasien rokas, iesita stipri pa seju un galvu (vīrietis !). Ievietoja vīriešu nodaļā, jo pēc pirmās reizes apmeklējot šo iestādi man bija konstatētas mistiskās vējbakas ! (seroloģiskā analīze ne tikai veikta, ārsti prot tagad visu noteikt - uz aci - lieliski ! :))
3.diagnozes - pēc encefalogrammas, ko veicu Gaiļezerā - nosaka diagnozes - šizofrēnija vai epilepsija
4.zāles - momentā ievietoja novērošanas palātā, kur patiešām ir neadekvāti ļautiņi, ar 2 man nācās kauties ! Tad mani piesēja pie gultas un iedūra 20 kubīgu šļirci, jo kāds jau bija paspējis uzsākt manu ārstēšanu . tad kādas 3 dienas mani zāļoja. Magne B6 un visādi ciklodoli, olanzepīni, antidepresanti ( pluss 5 kg klāt ! )
5. ēdināšana - putras, putras, putras
6.attieksme - personāls - degradējies, ārsti - šikie ! --> saņem naudu par perfekto ārstēšanu

Pašlaik ambulatorās nodaļas vadītāja (melni mati, melni nagi, melnas acis un vēl piedevām klāt - melnas lūpas - man palika pat bail ) man nedod akceptu - ka esmu spējīga strādāt ( es strādāju 2 darbos un mācos Stradiņos un lai cik tas nebūtu smieklīgi ir saistība ar medicīnas nozari - farmāciju )
7.rezumējums
Sekojiet līdzi savai ārstēšanai un visām indēm ko jums grib iebarot !

Mūsdienās, cilvēki, esiet uzmanīgi ! Lūdzu !! Jo, manuprāt, mūsdienu Latvijā medicīnā svarīgi cilvēkus ir - sazāļot, pieradināt pie zālēm un beigās nozāļot pavisam !

Uz jautājumu - vai zāles izraisa atkarību ?
nē, protams, ka nē - bet kādēļ tad nākamās receptes tiek izrakstītas ar jau augstāku devu ?

Man ir vēl daudz ko stāstīt, bet diemžēl nevienu tas neinteresē, diemžēl :)
Kad māte ieraudzīja mani - visa miesa un galvas āda mistiskos izsitumos - ārsti saka - pagaidiet līdz pirmdienai.
pēc tam nākošajā dienā, kad mani ieraudzīja - atskrēja gan praktikante, gan ļoti god. vecuma vīrietis (ļoti gudrs, laikam ārsts), kurš saprata, ka nebūs labi. un nosūtīja mani uz gaiļezeru - pulmonoloģijas nodaļu, pēc tam uz reanimāciju, jo NEVIENS ĀRSTS nevarēja saprast, kas tie par izsitumiem (psihoneiroloģiskā slimnīca uzrakstīja, ka tā esot nātrene).
Gulēju reanimācijā - saskrēja, man liekas, ka visi ārsti un neveicot seroloģisko analīzi - vējbakas, otreizējās. aizveda uz infektoloģijas centru ! Pēc 2 dienām man tur apnika un es vienkārši devos mājās.
tagad gribu to visu aizmirst un vienkārši brīdināt cilvēkus - esiet uzmanīgi !!! :)

E

N Nata Lee 13.10.2014

Es gan nepiekrītu. Man liekas, ka tā ir labākā slimnīcā Latvijā (vismaz, 13. sieviešu nodaļa viss personāls ir ļoti jauks un atsaucīgs)... Mani izarstēja no smagas depressijas ātri. Mana ārste atstāja savu privāto mobīlo telefonu, var droši viņai darba laikā zvanīt un dabūt palīdzību.. Tā, ka, lūdzu, nemelojiet...