Rīgas Psihiatrijas Narkoloģijas Centrs - Ārstu ētika

Atklāti runājot tikko izrakstījos no Tvaika ielas un gribētu izteikt nopietnu sūdzību gan par slimnīcas iekārtojumu, gan par ārstējošajiem ārstiem īpaši par Baibu Broku-Čeksteri un manu iepriekšējo ārstējošo ārsti Baibu Broku-Čeksteri arīdzan. Godīgi slimoju ar psihosomātiskiem traucējumiem un esmu uzskaitē pie psihiatres Māras Jumejas ( lielisks psihiatrs, var uzticēties pilnībā), bet kā jau minēju problēma ir ar Tvaika ielas ārstējošajiem ārstiem, arī ar Lutumu un sanitāriem. Problēmas ir ārstu-pacientu ētiku-viņus uzjautrina slimi cilvēki, manā palātā bija viena sieviete ar pazeminātu spiedienu un viņa dzēra kafiju, lai vismaz kaut kā palīdzētu sev, viņa nokrita uz grīdas un māsiņas vispār nenoreaģēja, viss pofig, cilvēks jau pateica atklāti,ka ir gatavs nomirt, jo neviens sanitārs un ārsts tāpat nepalīdzēs. Vēl viena meitene gulēja viņai bija mēnešreizes un viņai nebija drēbju, ko mainīt. Visvairāk mani šokēja Inga Straume bijusī Māras Jumejas paciente, viņa tajā tvaika ielā pārcēlās dzīvot un aktīvi palīdz sanitāriem, tāda sajūta, ka viņu kāds paņems darbā kā sanitāri-slimu, neirotisku sievieti, klusajā stundā viņa visu laiku tarkšķēja pa telefonu ar savu draugu Pašku un neļāva atpūsties patiešām sirgstošiem cilvēkiem. Vēl divas pacientes man pateica, ka tā tvaicene viņām ir kūrorts un mājas. Tur pārsvarā ir krievu tautības sievietes, kuras visu laiku izsmej viena otru un slimās pacientes. Mani pārsteidza tas kā man sanitāri ņēma asinsanalīzes, sākumā iedūra pirkstu zonā-viss palika zils, asinsizplūdums gatavs uz pasūtījumu, tad man dūra locītavā, labi tas tā, bet tad kad man iedūra tur, kur sākas plauksta un beidzas kauls-neesmu ārsts, nu vobšķim, kur sākas plauksta rokas iekšējā pusē man palika slikti, bet nu es tikai pasmējos, sanitāru intelekts ir pazemināts, tāpat kā viņu darba spējas. Zāles daudzi pacienti vemj ārā speciāli, ēšanas porcijas nav normas robežās, puse tējas krūzes, daudz maizes, kuru jāštopē, tad jāmet pīlītēm, zupas pašķidras pacienti viens otram atdod savas kotletes, lai nenokristu ģībonī. Tur tagad ir "remonts'' sienas krāsotas ar krāsu tā slimnīcās nemaz nevar! Dirsas visi mazgā pie izlietnēm, neviens pat hlorku nevar ieliet tualetes podā. Labāk ejiet pie psihiatra sākumā, nevis brauciet uz to Tvaiceni.

R