www.sudzibas.lv Degvielas uzspildes stacija Darba likuma neieverošana

Degvielas uzspildes stacija - Darba likuma neieverošana

Kpēc DUS vadītāja piespiež darbiniekus strādāt vairāk par 12 stundām diennaktī? Esmu vienkārši sašutumā! Vai cilevēki vispār nelasa "Darba Likumu". Tur skaidri un gaiši rakstīts:
139.pantā. (Maiņu darbs)
(2) Aizliegts norīkot darbinieku divās maiņās pēc kārtas.

Ka arī vel viens nemazsvarīgs moments, viena DUS vadītāja velk līdz pēdējam brīdim sastādot darba grafikus, un groza tos līdz dažiem reiziem mēnesī. Kā nekā Darba Likums visiem Latvijas Republikas pilsoņiem ir vienāds - likumā teikts ka: (5) Darba devējam ir pienākums iepazīstināt darbiniekus ar maiņu grafikiem ne vēlāk kā vienu mēnesi pirms to stāšanās spēkā.

Reāla situācija ir tāda, ka katrā uzspildes stacijā ir vairāki operatori kas nomaina viens otru pēc kārtas. Bet tagad ir situācija kad notiek gada inventarizācija un uz darbu vienlaikus ir izsaukti visi operatori, tas protams ir saprotami, lai paspētu visu ātri un korekti saskaititu ir vajadzīgs komanas darbs. Bet kā būt tam cilvēkam kurš pirms inventarizācijas nostrādāja savu maiņu 12 stundas, tad vel sanāk uzreiz pēc savas maiņas palika uz inventarizācijas veikšanu uz 3 un vairāk stundām. Un pēc 7 stundām tam pašam cilvēkam atkal ir jāiet uz maiņu (es jau nerunāju par to ka 2 no šīm 7 stundām aizņem ceļš no darba, un uz darbu, tādad pagulēt sanāk 5 stundas). Racionālāk uz jaunu maiņu likt cilvēku kas nākošais iet pēc grafika. Kad mēģini kaut ko iebilst vadītājai atbilde in vienkārša, uzreis tiek runāts par atlaišanu. Rupji sakot, ja nepatīk - nestrādā. Un tāda situācija diemžēl ir daudzos valsts uzņēmumos.
Pašu spēkiem darbinieki neko nevar darīt, jo tagad katrs baidās pazaudēt darbu, un nākas audz ko pieciest.
Es netaisos apmelnot ne uzņēmumu, ne kādas atsevišķas personas. Vienkārši sāp sirds par tādu bezatbildību.

L Lojals 06.01.2011

Diemžel tada tendence arvien uzņem apgriezienus. Man nacies pedejo trijs gadu laika but lidzigas situacijas. Likumi neko nenozime ar to vai nu jasamierinas vai jacinas bet ta bus ciņa ar vejdzirnavam. Es personigi izejas neredzu bez valsts atbalsta. Diemžel atbalsta nebus vel neželigi ilgi.

č Čiepa 07.01.2011

Tas Latvijā ir visās jomās (izņemot protams cienītos deputātus un citus tiem līdzīgos)ir bijis un būs, līdz tam laikam kad cilvēkiem atrast darbu nebūs nekādu problēmu...

I Imants 07.01.2011

Sākumā iet runa par DUS... Beigās - citāte : "...Kad mēģini kaut ko iebilst vadītājai atbilde in vienkārša, uzreis tiek runāts par atlaišanu. Rupji sakot, ja nepatīk - nestrādā. Un tāda situācija diemžēl ir daudzos valsts uzņēmumos...".
Jautājums : vai pie mums ir valsts DUS ?

5 543t435 10.01.2011

tas ir normaali par ko sudzeties.. neredzu!! visos darbos ko wesmu stradajis ir jastradaa vairak nekaa vajadzetu!

K Kristīne 22.01.2011

tāpēč valstī arī ir tāda situācija kāda ir, jo jums cilvēkiem vienkārši ir vai nu bail, vai esat vienkāši vienaldzīgi. Es nerunāju tikai par darba jautājumu, es runāju par visu, un kāmēr visi sēdēs mājās ka pelītes - nekas valstī uz pozitīvo pusi nemainīsies.