www.sudzibas.lv Altum PME programma

Altum - PME programma

Šogad piedalījos Altum privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanas programmā. Izpildīju visus nepieciešamos nosacījumus un iesniedzu visus pieprasītos dokumentus. Drīz pēc tam saņēmu vēstuli ar informāciju, kurā ir minēts, ka man tiek piešķirts atbalsts atbilstošs izvēlēto Saules paneļu jaudai. Taču pēc dažām dienām saņēmu zvanu no Altum konsultanta ar informāciju, ka atbalsts man tomēr netiks piešķirts, jo veicu Saules paneļu uzstādīšanu un pieslēgšanu sadales tīklam dažas dienas pirms tika noslēgts finansiālā atbalsta līgums.
Ņemot vērā, ka pašā Altum mājaslapā programmas nosacījumi tiek bieži atjaunoti un ne vienmēr skaidri saprotami, sagaidīju, ka Altum konsultants palīdzēs un savlaicīgi brīdinās par niansēm un pieteikuma procesu: kas ir jādara secīgi soli pa solim un kurā brīdi, jo kas labāk par pašu Altum pārzin visas finansiālā atbalsta programmas detaļas un nosacījumus.
Arī vēstulē par atbalsta piešķiršanu nekur netika minēts, ka sākumā ir jāparaksta finansiālā atbalsta līgums un tikai tad drīkst veikt pieslēgšanos sistēmai. Tajā tika minēts par pieņemto lēmumu atbalsta piešķiršanai un nepieciešamību veikt personas identifikāciju klātienē (kas tika izdarīts) un pēc tam, saņemot līgumu, parakstīt to. Nekādi soļi, kurus drīkst veikt tikai pēc līguma parakstīšanas, netika atsevišķi minēti/uzsvērti, kā arī netika saņemta šāda informācija no Altum konsultanta. Tādējādi sniegtā informācija bija nepilnīga un maldinoša.
Precizējot situāciju un kas nogāja greizi procesa gaitā, pretimnākšana nav pamanīta. Atbalsts netiks piešķirts un punkts.
Kopumā jāsecina, ka programmas mērķis ir noteikti svarīgs, taču pats pieteikuma process un konsultantu atbalsts noteikti varētu tikt uzlabots, lai pasargātu klientus no ļoti formālas pieejas un nepilnībām/neprecizitātēm kā dēļ var zaudēt tikko piešķirto atbalstu. Esiet uzmanīgi.

O