Sia Dakini - Krāpšana

Sveicināti!
Es un mani darba kolēģi noslēdzām darba līgumu uz darbu Norvēģijā (proti uz nenoteiktu laiku). Mēs kā brigāde aizbraucām uz Norvēģiju un sākām strādāt celtniecībā, pagāja laiks, bet noteiktā datumā mums neizmaksāja avansu! Zvanījām uz Latviju priekšniecībai, priekšniecību sazvanīt nevarēja 2 dienas! Nolēmām, ka nav jēgas strādāt tālāk, ka ir jābrauc mājās (sajūtas nebija no patīkamajām, jo jutāmies uzmesti). Pa savu pēdējo naudiņu mēs komanda sametāmies,lai tiktu mājās. Kad atbraucām mājās, es braucu uz Rīgu uz ofisu satikties ar priekšniecību. Saruna nebija no patīkamajām, jo paziņoja, ka mēs nesaņemsim neko, jo esam firmai radījuši zaudējumus!
Liekas, ka par darba atlaišanu ir jābūt rakstiskajam rīkojumam, tāpat bija DL jānorāda rakstiski darba atrašanās vieta, komandējuma rīkojumam utt., ko mēs nesaņēmām!
Tākā mīļie cilvēki FUJ tādai firmai!!!

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 12.02.2016

1) Rakstiet iesniegumu darba inspekcija
2) Sagaidiet pārbaudes rezultāta atbildi
3) Sniedziet pieteikumu tiesa

Ja vajadzīga palīdzība rakstiet [slēpt]@inbox.lv)

M Mārtiņš Zvirbulis 17.02.2016

Paldies par sūdzību, un publisku problēmas iztirzājumu.
Kā jau minējāt devāties komandējuma braucienā uz Norvēģiju kur bija jāveic celtniecības darbi iekšdarbu segmentā, jūsu nosauktā brigāde izrādās vienīgā neapmierinātā, jo cilvēki kuri strādā mēnesi, gadu un pat divus problēmas nav saskatījuši.
No būvobjekta jūs aizbraucāt patvaļīgi un bez iepriekšējas paziņošanas priekšniecībai. Uzņēmums apņemas un apņēmās segt jebkurus ceļa izdevumus, ja par tiem tiek informēts. Šajā gadījumā notika avansa izmaksu kavēšanās 1 (vienas) darba dienas apmērā.
Par atlaišanu jūs tikāt informēti nosūtot jums rīkojumu par darba uzteikšanu no darba devēja puses (atvainojos ja sūtījums vēl nav pienācis), un kā jau pēc sarunas birojā vienojāmies, ka darba apmaksa tiks aprēķināta un starpība starp radītajiem zaudējumiem (kuri ir nelieli) un jūsu izpeļņu tiks segta.
Ar cieņu
M.Zvirbulis
SIA Dakini
Valdes loceklis

M Martins Kreilis 18.02.2016

"Kā jau minējāt devāties komandējuma braucienā uz Norvēģiju" - pēc Latvijas Republikas likumdošanas, Jums vajadzēja izdot Rīkojumu par komandējumu uz ārzemēm, ar aprēķinu par dienas naudām utt., - tādu Rīkojumu mēs nesaņēmām. 2010.gada 12.oktobra MK noteikumu Nr.969 "Kārtībā, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi" 8.1.punkts noteic, ka darbiniekam par komandējuma laiku maksājama (atlīdzināma) dienas nauda, lai kompensētu papildu izdevumus, kas rodas komandējuma laikā ( piemēram, par ēdināšanu utt.). Dienas nauda par katru dienu maksājama tajā apmērā, kādā tā noteikta valstī, uz kuru darbinieks dodas komandējumā (Norvēģija - 52 EUR pa 1 dienu).
Darba līguma noteikumi paredz par pienākumu sniegt informāciju, kur atradīsies darba veikšanas vieta -diemžēl mūsu līgumā tas netika atrunāts!
Tāpat arī, ja darba ņēmējam ir jāstrādā citā valstī, Darba devējam ir iepriekš jāinformē par norīkojuma ilgumu, par piemaksām, kuras darbinieki varēs saņemt, kamēr strādās ārzemēs, gan par nosacījumies attiecībā uz atgriešanos - tas viss bija jāinformē RAKSTISKI! - Diemžēl darba devējs necentās informēt darbiniekus!
MK 28.05.2002. noteikumu Nr. 219 " Kārtībā, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi" 2.punktā noteikts, ka par komandējumu uzskatāms ar institūcijas vadītāja rakstisku rīkojumu apstiprināts darbinieka brauciens uz noteiktu laiku uz ārvalstīm, lai pildītu darba (dienesta) uzdevumus. - Darba devējs pat nepacentās izrakstīt rīkojumu, jo neko tādu mēs (darbinieki), neesam parakstījuši.
Darba devējam, ja viņš uzteic darba līgumu, ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlaišanas pabalstu, kompensāciju par neizmantoto ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, komandējumu ar dienas naudu un neizmaksāto darba samaksu darbinieka atlaišanas dienā (Darba likuma 128.pants). - mēs neko neesam saņemuši!

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 18.02.2016

Вы практически правильно все написали кроме: MK 28.05.2002. noteikumu Nr. 219 - уже не имеют силы! Указанная Вами редакция была в силе до 2010.года.
В данный момент в силе МК.969 - Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi.

L Larisa Matvejenko 25.02.2016

Labi uzrakstīts Martiņš! Bēt kā ar tiem kuri jau no decembra gaida algas izmaksas par darbu Zviedrījā, un joprojam ticēja jūsu stastiem par naudas kavēšanu no pasūtītāja un nez vēl kadam otmazkām...Viņi taču strādaja vel ilgāk neka vajadzēja pēc rīkojūma un patvaļīgi neaizbrauca...Un skraidīja pa viesnīcām katru nedeļu...un prasīja radiem naudu lai pedejas nedeļas iztikt ar paiku un smeķi...un gaidīja solīto naudu Ziemassvētkos,lai apsveikt bērnus...un gaidīja naudu Jaunajam Gadam lai kaut nu tagad apsveikt bērnus...Un gaidīja vēl...vēl...un vēl joprojām.... Bet jūs teicat "jo cilvēki kuri strādā mēnesi, gadu un pat divus problēmas nav saskatījuši." IR PROBLĒMA MARTIŅ!!! Vienkārši kaun par to kā jūs savējos Latvijas pilsoņus apčakarējat...

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 18.02.2016

Inženieris 22.02.2016

Meklējam būvstrādniekus: iekšdarbu meistarus, būvgaldniekus, plaša profila celtniekus.
Sūtīt savu CV un rekomendācijas no pēdējām darba vietām uz e-pastu.
Darbs galvenokārt saistīts ar komandējumu un Rīgā.
Lūdzu nezvaniet

Требуются строители на внутренние работы:
отделочники, маляры, плотники.
Работа связана в основном с командировками и работа в Риге
Присылайте своё CV и характеристику с прошлого места работы на эл. -почту.
Прошу не звонить

Darba laiks: 8. 00-18-00
Atrašanās vieta:Rīga, centrs
Adrese, iela: 00

D Darbadrosibaspadome Speciālista atbilde 25.02.2016

Так почему эти работники до сих пор не обратились в суд???
Нужна помощь - пишите! [slēpt]@inbox.lv)

M marisla2 21.03.2016

Martin,Tu doma maksat algu,par nostradato laiku Norvegija? Tavi un mistiska Grigorija meli,vairs cauri neiet.Dakini ar Norvegijas uznemeju nav nekadu sakaru,par dzives vietu un parejo maksa Norvegijas uznemejs,Dakini ir Skan haus apaksuznemejs,nekrapiet cilvekus!Apkraptie drosi ejiet uz instancem ka daram mes to,vini izbrauc uz stradnieku nezinu.Jautajumu gadijuma [slēpt]@inbox.lv,palidzesu jo pasi par savam tiesibam cinamies,un bus panakumi.Neticiet dakini solijumiem,! Maris Laugalis.

M marisla2 04.04.2016

Kartejais Dakini sludinajums SS.lv! Cilveki neejiet stradat pie Zvirbula,bizness pastav tikai uz krapsanu un meliem.Dakini vel nav norekinajies pec pastavosas Latvijas Valsts likumdosanas lidz sim bridim,aizbildinas ar finansialam problemam,nepartrauktie solijumi.Risinajumu var rast tikai tiesa! Maris Laugalis.

O ods 28.04.2016

Kārtējais baleliņu "grandiozais" plāns kā uz darbinieku rēķina izbraukt, visādi te dakini h..jini.

N ntznakomec 29.04.2016

эта фирма работает на вышках около Saules Akmens и опять не платят зарплату затенули уже на 10 дней найдите управу на них!!!!!!!куда смотрит ген подрятчик sia RE-RE

D danitis13 04.06.2016

Mīļie cilvēki! Kā izskatās shēma krāpšanai turpinās gadiem!!!! Maijā pārbraukušie arī netiek pie naudas! Baro ar solījumiem. Tiem kas iesaistīti šai krāpšanas shēmā Mārtiņam Zvirbulim, Georgijam Bogomolovam, Nikam Kirsteinam, Tomam Stelpam ļoti nepaveiksies!!!!

Ir jāzin!!!!
Sludinājumos uzrādītais reģistrācijas nummurs nesakrīt ar uzņēmuma reģistrā reģistrēto uzņēmuma nummuru! Arī Līguma nummura pēdējais cipars mainās reģistrācijas nummuram.
Nauda tiek atmazgāta no/uz svešiem kontiem!
Darba līgumi tiek sastādīti pēc darba atiecību beigām, vai tuvu beigām.
Aizbraucot no darba vietas, Jūs vairs darba devējus nesazvanīsiet! Varbūt, labākā gadījumā sagaidīsiet sms - "sorry, esmu aizņemts!"
Adresē Brīvības ielā 116 neatrodas SIA Dakini - bet autoremontdarbnīca! Tā ir teorētiskā adrese!

Te prasās pēc KNAB rīcības. Jāsāk ar darba inspekciju, prokuratūru, ekonomikas policiju, līdz KNAB .
Žēl to ģimeņu kuras cietušas un noteikti līdz neapstādināsim cietīs!

C cietusais AA 14.09.2016

Cetrata nostradajam Somija,40 dienas,atgriezamies aprili.No sakuma bija solijumi,nauda bus nakos nedel,pectam nesot parskaitita no Skan haus,ta lidz sim.Pietam cilvekus uznem darba uz augstceltnem Riga pie Vansu tilta.VIENA VARDA KRAPNIEKI UN ZULIKI.Ir pazistami vel krapti cilveki,kuri ari ir piekrapti!!!!

K Karpenter 16.09.2016

Ja nekas netiks samaksats 3 cilveku brigadei par Norvegiju tad driz bus problemas firmas reputacijai PA VISU Latviju un ne tikai. Ka ju daudzi tika apkrapti , apmeloti un dzivoja uz solijumiem. Zvirbuļa kungs varetu norekinaties ko Trokša kungs samaksajis , ne ieraut nāsīs svešu naudu.

D daniks 13 22.09.2016

Visas šīs sūdzības ir kādam taču jāuzklausa un jāatbild, nez kāpēc tā nenotiek?????????? Rakstīju zem nika Danitis13. Esam padevuši tiesā, par naudas neizmaksāšanu t.i. algas piedziņu. Darba inspekcija trīs mēnešus dzenā Zvirbuli, mūk kā žurka. Atrada viņu pagrīdes ofisu, tur vispār dokumentu nav. Sekojiet līdzi savai nodokļu grāmatiņai latvija.lv, viņš arī darba attiecības nepārtrauc, tas izdevīgi, jo viņš par Jums saņem naudu no Norvēģiem vēl pēc Jūsu aizbraukšanas. Sociālā apdrošināšanas aģentūrā izņemiet nodokļu samaksas lapu par nostrādāto laiku SIA Dakini, tur varēs redzēt cik viņš itkā par Jums samaksājis nodokļus - ailīte tukša, bet algu uzrādīs, ka maksājis itkā no 130 - 210 eiro robežās. Tiesas diena jau zināma, bet šaubos, vai tie kretīni atnāks uz tiesu. Tā tik būs pirmā tiesa, pēc šīs būs nākošā, gribētu, lai visi apkrāptie apvienojas, un ierosinam krimināllietu par krāpšanu lielos apmēros, jo..... ja esi nostrādājis mēnesi Norvēģijā, tad advokāta aprēķins par darba stundām plus komandējuma nauda sanāk virs 3 tūkstošiem eiro, nepadodieties un cīnieties, neviens nav tik bagāts, lai dāvinātu, tam maitam tādas naudas. Bez tam, ja nemaksā Dakini, par cik viņš ir apakšuzņēmējs, no šī gada jūnija, ir likums, maksā lielais uzņēmējs t.i. Scan Haus. Ja jums ir interese, visi, kas arī cietuši, varat mani sazvanīt 29698485

J Jevgenj 27.10.2016

Также ездил работал от этой фирмы SIA Dakini Reģistrācijas numurs: 40103433420 Rīga, Brīvības iela 116, LV-1001 в Норвегию и в Стокгольм заплатили только половину всей бригадой собираемся писать в налоговаю трудовую и также обращаться в суд. а то от Георгия и Мартиня куча обещаний но не каких действий

J Jevgenj 27.10.2016

ВОТ ФОТО С АДРЕСОМ ОФИСА

в василии 19.01.2017

привет постродавшие от звирбулисов мы четвера тоже пролетели и я хотелбы что бы эти годоны получили по заслугам

в василии 19.01.2017

регистроционый номер фирмы у них сей час токой 40103689418 и фирма SLIPEFIKS и ещё одна фамилия жулика владимир матвевс для информации

K Karpenter 20.01.2017

Ja jau netiek neviena iestade ar vinjiem gala , tad ceru ka kāds vinjiem kajas izraus kada tumsa stūrī. Ari man ir parada naudu un Mārtiņ , es to neaizmirsišu. TICI MAN. Ilgi tev nebus laba veseliba.

M MartinsZv 03.02.2017

Ieteiktu noskatīties BezTabu sižetu, nevienā brīdī nēesmu noliedzis parāda esamību, ar SIA Scanhouse un visiem iesaistītajiem meitas uznēmumiem ir pārtraukta sadarbība, jebkurā gadījumā,pat ja netieka, netiek un netiks atmaksātas parādsaistības es veikšu parādsaistību dzēšanu. Šobrīd ir nepieciešams vēl nedaudz laiks, lai sagatavotu katram no iesaistītajiem piedāvājums naudas apmaksai!
Nauda tiks atdota!
Tiešām žēl, ka ir nācies pievilt tik daudz cilvēku, bet tuvākajā laikā es pats individuāli uzrunāšu visus cilvēkus.

D Diāna Jegorova 15.04.2020

Mārtiņ, vēl joprojām ! jūs krāpjat cilvēkus... Labi tas nebeigsies...

K Karpenter 18.04.2020

Diāna , es jau vairākus gadus gaidu Mārtiņa solīto algu. Satiktu , nepažēlotu to purnu. 😡

K Karpenter 03.02.2017

Mārtiņ , tad sazinies ar cilvekiem ne vis kluse. Es no sakuma nebiju sliktās domās par tevi. Domaju tas nav jaatgadina ka Norvēğija nevar iztikt ar 100e avansu. Gribetu vismaz tavu E pastu lai var sazinaties un mierigā ceļā visu atrisinat.

M MartinsZv 03.02.2017

[slēpt]@gmail.com

I igors1963 11.03.2017

SIA Dakini nav pirmie kuri cietuši no SIA Scanhause krāpnieciskajām darbībām ! Ne jau tikai šī uzņēmuma īpašnieki ir nolikti zem sitiena, situācijā kad nav saviem nolīgtajiem darbiniekiem ko samaksāt par paveiktajiem darbiem ! Šī epopeja ar Scanhausu jau velkas kopš 2012.gada un ir atspoguļota šeit,žēl ka SIA Dakini to nav ņēmis vērā. Dotajā brīdī ir tikai zināms fakts ka SIA Scanhouse ir pasludinājusi maksātnespēju, un tas tikai nozīmē to ka naudu neredzēt ! Jo reāli uzņēmumam nekas nepieder, ofisi tika īrēti, ražošanas telpas tāpat. Pieļauju ka uzņēmuma vadība vienkārši visus ir uzmetusi savus aktīvus izvietojot kādā citā ārzemēs reģistrētā uzņēmumā, tapēc silti iesaku iesniegt prasību policijā pret Māri Liepiņu,Uldi Trokšu,Reini Krilovu par krāpšanu sevišķi lielos apmēros. Savādāk zēni domā ka izies sausā no šīs situācijas ar uzņēmuma un arī pašu pasludinātajām maksātnespējām !