NVA (Nodarbinātības valsts aģentūra) - Gunta Grante - Nepatīkama attieksme, Bezdarbība

Vēlos brīdināt par negatīvu pieredzi ar Nodarbinātības valsts aģentūras aģenti Guntu Granti. Jāpiebilst, ka par konkrēto personu jau ir atrodamas vairākas sūdzības šajā portālā. Ja būtu tās uzgājis pirms vizītes – lūgtu NVA nodrošināt sev citu aģentu.

Ja nevēlaties, lai vizītes laikā rupjā tonī tiek izteikti nepamatoti pārmetumi par to kā esiet sagatavojis dokumentus (kaut arī visi dokumenti ir sastādīti maksimāli korekti), iesaku pieprasīt aģenta maiņu. Vizītes atmosfēra ir tāda, it kā būtu kādam parādā, vai arī būtu kaut ko noziedzies. Sajūta tāda, ka cilvēkam svarīgāk ir strīdēties par nenozīmīgām detaļām tā vietā, lai risinātu problēmu. Vairāku mēnešu garumā pilnīgi neviena darba piedāvājuma. Tikai viens pilnīgi neatbilstošs pieredzei un izglītībai darba sludinājums tika piedāvāts vizītes laikā. Spriežu, ka piedāvātā vakance tika paķerta “uz dullo”, nezinot vienkārši, ko ar mani iesākt. Manā uzskatā - darba imitācija bez jebkādas vēlmes iedziļināties problēmā.

No vizītes līdz brīdim, kad atkal ieguvu darbu (paša atrastu, protams) pagāja vēl daži mēneši. Šajā laikā arī nesaņēmu nevienu darba piedāvājumu no NVA. Vienīgais labums no NVA bija bezmaksas online apmācības dažādās jomās, ko arī izmantoju. Iespaids par konkrēto aģenti ir tāds, ka viņai absolūti neinteresē iedziļināties lietas būtībā un problēmā. Tā vietā tiek tērēts laiks uz nepamatotiem pārmetumiem un strīdiem. Tīri no cilvēciskā viedokļa pieļauju, ka varbūt darbiniecei šis darbs, maigi sakot, ir apnicis, jo dienu no dienas jāsaskarās ar hroniskiem bezdarbniekiem, slaistiem un citiem interesantiem personāžiem, līdz ar to ir izveidojusies tāda attieksme, kas ļauj izturēties kā vēlas arī pret normāliem darba meklētājiem. Bet tie ir tikai mani pieņēmumi un varbūt es kļūdos.

Pirmo reizi dzīvē saskāros ar NVA. Ceru, ka nekad vairs nevajadzēs tur atgriezties. Pretīga pieredze. Pārliecinājos par to, kā “strādā” valsts sistēma un ierēdņi – tāds konveijers vien ir. Protams, ir dzirdētas arī labas atsauksmes par citiem NVA darbiniekiem, taču šoreiz ne par to.

U