Latvijas Universitāte - Krāpšana

Labdien, zinu, ka neko pozitīvu nedos sūdzības izteikšana, bet nav citu variantu, kā sabiedrībai atvērt acis. Vēlos izteikt sūdzību par LU stipendiju fondu. Stipendijas nolikums ziņo, ka priekšroka uz stipendiju ir tiem, kuri ir studentu korporācijas biedri, diemžēl, rūšu ģimenes stipendija tika iedalīta negodīgi. Respektīvi, nevis korporāciju apmeklētājiem, bet tikai izdevīgām LU pietuvinātām personām, kurām nav nekāda sakara ar mērķtiecību, centību dzīvē. Bet stāsts nav par to, bet gan par to, kāpēc stipendijas tiek iedalītas negodīgi, ka netiek sekots noteikumiem. Brīdinu visus, kuri cer uz tādām privātām stipendijām no LU fonda. Liels fui un turpmāk sekos tikai sliktas atsauksmes par LU un tās stipendijām!

10.10.2023

Atbilde no Latvijas Universitāte Pārstāvja atbilde 16.10.2023

Labdien!

Latvijas Universitātes fonds skaidro, ka stipendiātu izvērtēšanā tiek ņemti vērā vairāki kritēriji. Ja kandidāts nav studentu korporācijas biedrs, bet viņam ir citi ļoti labi sasniegumi/ vērtējumi/ atsauksmes, tad tomēr atbalstīts tiek tas kandidāts, kurš ir kompetents un atbilstošs lielākam kritēriju kopumam. Dalība studentu korporācijā var dot priekšroku kandidātu izvērtēšanas procesā, tomēr ne vienmēr tā ir kā prioritāte pret citām prasībām.

Jebkurā gadījumā LU Fonds aicina vērsties fondā, lai pārrunātu situāciju. Kontakti pieejami šeit: https://www.fonds.lv/par-mums/kontakti/

K Kolmens 11.10.2023

Lai neleģitimētu mecenātu stipendiju "konkursu" nemaz tām nepiesakos.
Piesakos un saņemu daudzkārt pieticīgāko valsts stipendiju (140,- EUR/mēn.), jo tur viss ir kristāli skaidrs, proti, saņem tas students, kuram ir augstāks vidējais vērtējums. Tiesa, ar ļoti retiem izņēmumiem - identiska vidējā vērtējuma gadījumos.

A Antese 12.10.2023

Kurā nolikuma punktā tas ir rakstīts?

K Kolmens 15.10.2023

Izpētiet nolikumu, likumi.lv visa informācija ir brīvi pieejama. Īsumā, vienāda vid. vērt. gadījumos priekšroka ir studentiem bāreņiem u.c. prioritārām grupām.

H Hanna_P 13.10.2023

Viņi taču nevar piešķirt stipendiju kādam tikai tāpēc, ka viņš saka, ka ir mērķtiecīgs un centīgs. Ir konkrēta vidējā atzīme un pēc tā arī vadās. Vai ne tā? Bet, ja ir pamatotas aizdomas, ka tur notiek šmaukšanās un stipendiju piešķir kādam pietuvinātam cilvēkam, tad gan tas nav normāli un ieteiktu versties tālāk, lai to risinātu. Šo iemeslu dēļ es valsts augstskolu principiāli neizvēlējos un studēju privātajā, jo tas administratīvais bardaks un studiju kvalitāte man nav ne saprotama, ne pieņemama.

H Hanna_P 13.10.2023

Mans brālēns arī bija studentu korporācijas biedrs LU, bet nekādu stipendiju viņam nepiešķīra, jo vidējā atzīme nebija no tām augstākajām un lielāko daļu laiku veltīja darbam. Tā kā būšana korporācijas biedram vēl neko nenozīmē.