www.sudzibas.lv Edīte Čodere - ģimenes ārsta prakse VCA poliklīnikā Aura Nekompetence, ārsta ņirgāšanās par pacientiem

Edīte Čodere - ģimenes ārsta prakse VCA poliklīnikā Aura - Nekompetence, ārsta ņirgāšanās par pacientiem

Čoderes praksē kā paciente biju reģistrēta no 8-9 gadu vecuma, un par attieksmi varu teikt tikai to sliktāko. Pacienta problēmas netiek uztvertas nopietni, katrā vizītē čodere par manis paustajiem pārdzīvojumiem un Veselības problēmām tikai vieglprātīgi pasmējās. Reizēm tas radīja maldīgu iespaidu, ka, ja Čodere tikai pasmejas, tad ar mani viss kārtībā un nekas nav jāārstē – līdz ar to vairākas Veselības problēmas ielaidu un nesaņēmu savlaicīgu ārstēšanu, kura būtu varējusi krietni mazināt un saīsināt manas ciešanas.

No bērnības esmu bieži slimojošs pacients ar vairākām hroniskām kaitēm, tomēr gan čodere, gan viņas praksē nodarbinātā ārsta palīdze rasa škuļepa regulāri apšaubīja to, ka par savu Veselības stāvokli stāstu patiesību. Ģimenes ārstam reizi gadā jāveic pacienta profilaktiskā apskate, kura man absolūti nekad netika veikta, kaut gan gada laikā mēdzu nākt uz vizītēm pie čoderes vismaz 4 reizes. Maksimums, kas tika darīts – asinsspiediena mērīšana reizi 2-3 gados, mutes dobuma apskate ar špāteli un krūškurvja izklausīšana ar fonendoskopu. No čoderes un škuļepas manā virzienā vairākus gadus tika raidīti (reizēm pat agresīvi) mājieni, ka abas uzskata, ka es slimošanu tēloju, lai varētu neiet uz skolu. Čodere vairākkārt par mani smējās, ka, viņasprāt, augstskolu absolvēšu tikai 40-50 gadu vecumā, jo “visu laiku tikai nāku pie viņas pēc kavējumu zīmēm”. Reālu ārstēšanu nekad nesaņēmu, lielākoties tikai ņirgāšanos. Studēju vienā no rsu Veselības aprūpes studiju programmām, un čodere mani ir atklāti vairākas reizes salīdzināJusi ar savu dēlu, kurš rsu studējot zobārstniecību – saskaņā ar čoderes teikto, “ne viņas dēls, ne kāds cits rsu students nekad neatļaujas kavēt nodarbības” (kas manī raisīja vainas izjūtu un kaunu par to, ka es vispār slimoju) . Šobrīd nacionālā Veselības dienesta mājaslapā redzu, ka čoderes praksē reģistrēti 2418 pieaugušie pacienti, kas nestāv ne tuvu klāt rsu kopējam studējošo skaitam, līdz ar to čoderei nav objektīvas informācijas par visu rsu studējošo Veselības stāvokļiem un to ietekmi uz viņu studijām. Čodere vairākas reizes ir teikusi, ka negribot saņemt zvanus no manas augstskolas manas biežās slimošanas dēļ – tā, it kā es uz sitiena, neārstēta varu pārstāt slimot, lai tikai neapdraudētu viņas ģimenes ārsta prakses reputāciju. Ļoti bieži vizītēs pie čoderes esmu jutusies tā, it kā no manis vēlas pēc iespējas ātrāk tikt vaļā.

Tāpat, ja pacientam ir pieraksts uz vizīti pie čoderes, tad ļoti reti sanāk reāli tikt uz savu pieraksta laiku – turpat blakus citam vca poliklīnikas aura ģimenes ārstam, kurš arīdzan nodarbināts 2. Stāvā, ir māsiņa, kura iziet no kabineta uzgaidāmajā telpā un nosauc nākamā pacienta uzvārdu pēc saraksta. Čoderes praksē nekas tamlīdzīgs netiek darīts – pacientu ir daudz, un kabinetā var iet jebkurš un jebkurā laikā. Ir bijis gadījums, ka uz vizīti tieku aptuveni 40 minūtes pēc reālā pieraksta laika un čodere man klaji pārmet, ka tā esot mana vaina. Ir bijis tā, ka uzgaidāmajā telpā ir pilns ar čoderes pacientiem, kuri vēl turklāt apsaukājas necenzētiem vārdiem, ja viņus nelaiž pa priekšu (un pēc pacientu riebīgās attieksmes vēl jāiet Čoderes kabinetā un jāizcieš riebīga attieksme arī no pašas čoderes) . Ir bijis gadījums, ka ieeju Čoderes kabinetā precīzi savā pieraksta laikā, un škuļepa sāk kliegt, ka uzgaidāmajā telpā vēl ir bērni un ka bērnus esot jālaiž pa priekšu. Arī uz teikto, ka pacienti uzgaidāmajā telpā sāk palikt savstarpēji agresīvi, čodere tikai pasmejas, bet reālā problēma risināta netiek jau gadiem ilgi un oficiālie pierakstu laiki tiek ievēroti reti. Pacienti no akūtās stundas turpina gāzties iekšā čoderes kabinetā vēl vismaz 2 stundas pēc akūtās stundas beigām.

Attiecībā uz ģimenes ārsta kompetencēm pati čodere ir atklāti teikusi, ka pacientam pašam jāSaka, kas tieši viņam no čoderes nepieciešams, un tad čodere to izdarīs – izrakstīs nosūtījumu, kavējumu zīmi u. Tml. Ja pieauguša vai pat pusaudžu vecuma pacients pie čoderes nāk bez jebkādām zināšanām par savu stāvokli, tad reālu palīdzību no čoderes saņemt nevar, jo viņai nav ģimenes ārstam nepieciešamo kompetenču, kuras pielietot pieaugušu pacientu ārstēšanā – čoderes otrā specialitāte ir pediatrs. Ne reizi vien ir radies iespaids, ka praksē strādājošā māsa Anna adamoviča ir daudz kompetentāka un zinošāka par pašu čoderi.

Kronis visam ir fakts, ka nesen atradu jaunu, izcilu darba vietu, lai varētu pelnīt lielāku algu un nodrošināt sev iztiku. Pārbaudes laikā saslimu, palūdzu čoderei atvērt slimības lapu. Informēju par slimības lapu arī jauno darba vietu. Pierakstījos uz vizīti pie čoderes, lai slimības lapu slēgtu, bet 15. Aprīlī iegāju e-Veselībā un konstatēju, ka slimības lapa tajā pašā dienā patvaļīgi slēgta ar atpakaļejošu datumu līdz 6. Aprīlim. Nekāds zvans, īsziņa vai cita komunikācijas forma par slimības lapas slēgšanu pirms tam netika saņemta. Līdz ar to laika posms no 8. Aprīļa darbā oficiāli skaitās neattaisnoti kavēts, kaut gan slimoju joprojām. Biju spiesta jaunajā darbā rakstīt atlūgumu, jo neattaisnots darba kavējums ir ļoti nopietns pārkāpums, sevišķi pārbaudes laikā – un tagad atkal esmu bez darba un bez spējām sevi nodrošināt. Čodere ir vienkārši izteikti riebīgs cilvēks un ārkārtīgi neprofesionāla, neētiska un nekompetenta ārste, kura pamatā domā tikai par sevi, nevis par pacientiem. Jau vairākus gadus domāju par reģistrēšanos pie cita ģimenes ārsta un ļoti priecājos, ka beidzot esmu saņēmusies to izdarīt.

Nevienam nenovēlu šādu ģimenes ārstu.

K Katrīna951 16.04.2024

Tik ilgi bija jāsaprot, ka jāmaina ārsts?