1a.lv, Portatīvais dators ASUS ROG Strix G18 - Ļoti slikts serviss, krāpšana

20.02.2024 tika iegādāta prece portatīvais dators asus Rog Strix g18 g814jv-n6034w 90nr0cm1-m001z0, intel® core™ i9-13980hx, 32 gb, 2 tb, 18 ", nvidia geforce rtx 4060 2649.00 eur vērtībā. Interneta veikals informēja, ka prece tiks saņemta 1. Martā, kas ir salīdzinoši ilgs laiks šādas dārgas preces iegādei. 1. Marta vakarā ap plkst. 19.35 tika saņemta īsziņa, ka prece ir gatava saņemšanai. Saņemot un atverot preci, tika konstatēts, ka preces klaviatūra neatbilst fotoattēlos norādītajam, atšķiras burtu izkārtojums, turklāt uz dažām pogām attēlotas pavisam citas ikonas/burti. 02.03.2024. Vērsāmies 1a.lv preču saņemšanas/atgriešanas punktā ar lūgumu samainīt preci pret tādu, kā interneta veikals norādījis fotoattēlos, uz ko mums atbildēja, ka vienīgais, ko viņi var darīt - atgriezt naudu. Naudas atgriešanas termiņš - līdz divām nedēļām. Ļoti nepatīkama situācija, jo nav vēlamā datora, kā arī liela naudas summa iesaldēta salīdzinoši ilgu laiku. Sazinājāmies ar klientu apkalpošanas centru, klientu centra speciālists renārs sarunā bija diezgan ass, centās pārrunāt un iestāstīt, ka attēliem ir tikai ilustratīva nozīme, kaut gan sludinājumā nekur tas nav minēts. Tad jau būtībā jebko var sagaidīt pēc šāda izteikuma - pasūti portatīvo datoru, saņem planšeti, jo attēliem taču ilustratīva nozīme. Tā būtībā ir krāpšana - pārdot vienu preci, bet klientam sūtī pavisam citu, kas neatbilst attēlos norādītajam. Jautājums, cik korekta specifikācija tādā gadījumā ir šajā interneta veikalā ievietotajām precēm.