zobarstniecibas Valmiera - zobarsti

Manam bernam uzpampa vaigs un drausmigi sapeja zobs,gajam uz Cesu polikliniku ta saucamo,tur man teica ka jaiet un jagaida no pasa rita ja grib tikt un bus jamaksa,bernam 4 gadi,vai japierakstas tikai uz janvari!! ta ka stradaju viena pati gimene,nespeju apmaksat..gajam meklet citu zobarstu...aizgajam uz Bastionu uz 3 stavu,pieklauveju pie durvim,kabineta sedeja zobu higienists,vina pateica lai piezvanu dakterei,telefons ir uzrakstits uz durvim,es piezvaniju,neviens nepacela...tad gajam uz Smilsu ielu,no turienes mus iztrieca ara masina,vina teica ka pie viniem ar to nenodarbojas un ka mums jaiet pie tada arsta,pie kura jau esam bijusi,bet bernam tikai 4 GADINI!!!!!! vai gruti bija panemt??? tad gajam uz zobarstniecibu kur veikals APO atrodas un tikai tur mus pienema pec 2 stundam un izrava zobu...man ir jautajums vai tiesam tik gruti bija panemt bernu un izraut vienu piena zobu???? zobarsti,vai jums ir vajadziga tikai nauda? man ir skumji ka Valmiera tadi zobarsti,it ipasi mani sokeja Smilsu iela,jo es pati tur gaju zobus labot! nu vairak neiesu!!!

W

S smīkņa 08.11.2013

Zobārstiem ar labdarību būtu jānodarbojas? Tu citur arī tā diedelē?
Ja nevari aļauties uzturēt bērnu, priekš kam tāds ir jātaisa?

W Wolmar 2013 08.11.2013

berniem pa brivu ir jataisa, vai tad ne ta? un man nav laika visu dienu sedet un gaidit kamer mus pasauks...un ja bernam loooti sapeja!

Ausainītis 08.11.2013

Tiešām mūsu valsti bērniem līdz 18 gadiem medicīnas aprūpe pienākas par velti. Tikai ārstu alkatībai nav robežu!

L Liene Bredaka 09.11.2013

Par velti valsts vai pašvaldības poliklīnikās. Privātajiem nav par velti!

Tu domāji, ka ja tev nav laika gaidīt, tad ārsti pametīs visus savus pacientus un skries ar tavu sīci nodarboties. Vajag sekot bērna zobiem, tad nebūs jāskraida pa visiem zobārstniecības kabinetiem. Gan jau bērnu nekad pirms tam nebiji vedusi pie zobārsta!

W Wolmar 2013 09.11.2013

esmu vedusi bernu pie zobarsta un attieksme bija negativa, jo par brivu bij jalabo zobini...ak sausmas!!! un manam bernam bij arkartas gadijums, katru dienu ta nenotiek, es neko nesaku, 2 stundas es vareju pagaidit, bet kad man vispar atteica, tad bija bedigi!!! valsts un pasvaldibas poliklinika pat klausuli nepacela, kad es gribeju pierakstit bernu pie zobarsta! tas ir normali?

R Romija 09.11.2013

Negatīvā attieksme parasti nav pret bērnu, bet pret vecākiem, jo četrgadīga bērna caurie zobi ir tikai vecāku vaina. Negribas ticēt, ka attieksme bija tik šausmīga, gan jau izpušķojāt šo situāciju. Par brīvu nav pat siers peļu slazdā! Par bērniem maksā valsts. Ja aizejat pie ārsts un viņš nevar pieņemt, tad uzreiz vainīga ir nauda? Bet ja viņam ir pilns pieraksts un visi nāk savā laikā, kur tad to bērnu sēdināt? Kādam klēpī? Ārstam tāpat kā jums ir tikai divas rokas un pieraksts ir tāds kāds tas ir. Un ja jāsaka pavisam godīgi tad strādājot ar bērniem ir skaidrs, ka vispār ir ļoti maz vecāku kuri rūpējas par savu bērnu mutes dobuma higiēnu un zobiem. Situācija šajā jomā ir katastrofāla.

Ausainītis 09.11.2013

Nav zobu-nav problēmu!

E ELLIO 10.11.2013

Par velti bērniem zobus labo tur, kur noslēgts līgums ar NVA, vienalga vai poliklīnika vai cits zobārstniecvības kantoris.Visas zobārstniecības ir privātas!Nav vairs valsts zobārstniecības!

Cita lieta, ka valsts par plombi samaksā 4.ls un zobārstam galīgi nav izdevīgi tupēt un gaidīt uz pierakstu vienu bērnu, tai laikā var pieņemt kādu citu cilvēku, kas vēlas, piemēram, zobus protezēt.

R Romija 10.11.2013

ELLIO tik kategoriski nav gan. Var arī strādāt ar bērniem, tikai vecākiem jāmaina attieksme. Viņu bērns nav vienīgais zelta gabaliņš uz pasaules.Kad vecāki sapratīs, ka bērna mute ir jākopj VIŅIEM no pirmā zoba tad nebūs arī šo netaisno sūdzību. Viegli ir savu vainu novelt uz ārstiem.

S sandrax5 10.11.2013

Nesaprotu kur palicis ārstu dotais zvērests palīdzēt visiem cietušiem!!! Zviedrijā ir pieejama bezmaksas zobārstniecība līdz 20.gadiem, un viņi pat sūta vēstules uz mājām lai apmeklē zobārstu pārbaudīties. Kad mēs līdz tādam līmenim nonāksim!!!

5 5nams 10.11.2013

Nu ārsts taču palīdzēja..Ja Jūs būtu pēc pieraksta, arī vēlētos, lai Jūs pieņem laikā- pati komentētu, ka tā māte, kas ar bērnu bez rindas laikam kaut ko samaksājusi, ja jau tā paņem.
Protams, ir valstī problēmas, taču piekrītu- daudz arī vecākiem. Arī mums taču saka nākt reizi 6 mēnešos, taču- cik daudzi atnāk..Un tad vēl saka- mums nesāpēja. Zviedrijā, Somijā un citur vecāki līdzdarbojas, ved bērnu regulāri un, ja pēc šī aicinājuma neatnāk- maksā, jo profilakse ir valstij visizdevīgākā visā pasaulē.
Pie mums pie dežūrārsta parasti ir jāgaida, jo, nonākot zobārsta krēslā katrs vēlas, lai viņam tiktu veltīts laiks. Taču tad, kad nāk pēc pieraksta, katrs(gan bērns par valsts naudu, gan pieaugušais) grib tikt pieņemts norādītajā laikā. Un tā nav nauda- tā ir attieksme.

E ELLIO 10.11.2013

Nevajag salīdzināt Zviedriju...Vai Tev maz ir nojēga.cik saņem zobārsts Zviedrijā arī par bērniem?
Tas nekas, ka par velti līdz 20.gadiem, jo valsts zobārstam labi samaksā.
Zvērestā gan nav nekas teikts, ka zobu būtu jālabo bez maksas.

R Romija 10.11.2013

Un visā pasaulē naudu zobiem krāj tāpat kā automašīnāi, mājai u.c.
Tikai pie mums raud, ka dārgi.

E ELLIO 11.11.2013

Vakar saņēmu mēneša algu tikai par bērnu ārstēšanu(klīnikai līgums ar NVC), tā bija 37.ls.:(((

W Wolmar 2013 11.11.2013

Smilsu iela ir daudz arstu, cik es zinu, un pie visiem taja diena bija pieraksti??? es neizpuskoju so situaciju, bet uzrakstiju ka bija, prieks kam man melot un slikti rakstit par zobartiem, ja man pasai bus vajadziga palidziba kadreiz es ta domaju..bet ta masina pat mani ieksa neielaida, uzreiz aizsutija prom!!! Zobiem naudu nekraj, ko jus te mulkibas rakstat???? vai jus zinat kadas algas ir arzemes un kadas ir pie mums?? cilveki arzememes var mierigi aiziet pie zobarsta, jo naudas pietiek to izdarit, bet pie mums kadas algas ira?? bet ta jau ir valsts vaina.

W Wolmar 2013 11.11.2013

ELLIO paldies ka godigi uzrakstijat so te: Ar bērniem izdevīgi strādāt par velti tikai tad, kad viņu ir ļoti daudz, ja pāris bērni un vēl pēc pieraksta un vēl par velti...paldies, par tik smieklīgām cenām nestrādā.

E ELLIO 11.11.2013

Ārzemēs vietējiem darbojas veselības apdrošināšanas.:) Arī viņi ar savām lielajām algām nevar visu apmaksāt:)

Protams, tas neattaisno attieksmi pret bērnu.Ne jau bērns vainīgs, ka viņam satūcis vaigs, bet vecāki, kas neseko līdz bērna zobiem.

Taču, ja zobārstam jāatsēž garas darba stundas un jāgaida, kad atnāks bērns un pēc tam jāsaņem alga 37.ls, tad piedod, kāda velna pēc tad vispār ir jāmācās par zobārstu?

Ļoti labi saprotu tās prakses, kas neslēdz līgumus ne ar NVC, ne ar citām aodrošināšanām, jo pa kuru laiku zobārsts strādās, ja lielu daļu aizņem birokrātija, papīri un beigās vēl samaksā kapeikas?

V Vlada 08.06.2016

a kur ir problēma? nopērc bērnam veselības apdrošināšanu tikai 300 eiro gada un izmeklējumi zobarsti un pāŗējais atmaksā valts. CItas valstīs pasaulē tas ir obligāti un IR visiem kā arī mum Latvijā 20% varbūt vairāk cilvēkiem ir. nedomāju ka tas ir TIK dārgi jo pēctam tas vis atmaksājās un nav šitādassituācijas

I Inga. 38 01.04.2017

Inga.
Atcerējos ka mums gāja līdzīgi.beigās aizbraucām uz dzirciema ielu,kur ārsts bija šokā kā tādi cūči strādā par ārstiem. Manam bērnam bija 3 g. Un tie kas vainot māk vecākus, paskaidrošu... Bērniņš piedzima ar smagu pneimoniju.neattīstītām plaušām, jo redzēt slēptais vīruss, arī otrs piedzima ar to pašu kaiti... Cīnījās mēnesī par izdzīvošanu pie mākslīgās elpošanas ... un šausmīgām zālēm un inhalatoriem. Tāpēc zobiņi jau izauga gandrīz bez emālijas. tad varat iedomāties kādi zobi ir 3gados .Bet protams mūsu sabiedrībā ir tik degradējusies,kā tāda kā līdzjūtība,sapratne nepastāv un kur nu vēl no ārsta.

L Laurazv333 22.06.2017

Valmierā, Smilšu ielā tās māsiņas ir fenomenālas riebekles! 3x dzīvē esmu tur bijusi, vienu no visām reizēm mani uzreiz uzrunāja dr. Viola Vilčinska un attieksme bija lieliska, bet abas pārējās reizes uzskrēju menopauzes nomocītajām māsiņām (vismaz tā man gribas viņas attaisnot).
Tie paši slavenie vārdi: "Ja sāp, ej tur kur esi gājusi visu laiku."
Gāju Smilšu ielā pieteikt zobu raušanu 2 zobiem, viņas visas bija aizņemtas un aizsūtīja mani pie citas Valmieras dakteres. Viss jauki. Kad pēc nedēļas izrautajam zobam sākās iekaisums, devos pie savas zobu rāvējas, kura izrādījās atvaļinājumā. Tad nu braucu uz Smilšu ielu kur par mani pasmējās acīs skatoties un teica - tur kur Tu rāvi, tur ir arī citi dakteri, ej!
Pieminēšu, ka vēl 2 citu zobu raušanu jau esmu pierakstījusi Smilšu ielā, pie tām pašām riebeklēm. Tagad domāju pierakstu atcelt, ja tik nejauka attieksme.

Iepriekšējā pieredze bija pavisam mazai būdamai, kad gāju pie zobu daktera tajā pašā Smilšu ielā un nogaidīju vairāk kā stundu, kad nesaprazdama gāju mājās pie mammas un teicu, ka neviens mani tā arī nepaaicināja. Vēlāk "noskaidrojās", ka zīme uzgaidāmajā telpā "lūdzu uzgaidiet" esot jāignorē un bērnam pašam jāiet pa visiem kabinetiem dauzīties un meklēt kurš tad mani pieņems. Tie, protams, arī bija māsiņas vārdi.
Teikšu asi, ja savs darbs ir tā piegriezies uz vecumu, varbūt vajag laist jaunos pie darba, tiem ar attieksmi ir labāk.