Vita Lakša - fizioterapeita prakse - Briesmīga attieksme

Pirmo reizi saskāros ar tik briesmīgu attieksmi.
Bērnam 8 mēn. , nerāpo - nolēmu vērsties pie bērnu speciālista.
Ieradāmies uz norunāto tikšanos - mūs sagaidīja nevisai silti, nepaspejām ienākt iekšā, kā vita nolamāja mani - cik nepareizi es turu bērnu uz rokam - ok, uzreiz jautāju kā būtu lābāk un pareizāk. Teikšu godīgi, ļoti pozitīvi uztveru konstruktīvu kritiku, un priecājos augt, laboties un mācīties. Taču šī konkrētā dāmā pārsteidza mani tik ļoti - ka nolēmu rakstīt savu pirmo sūdzību dzīvē.
Vita, pat neiedomājās veidot kontaktu ar bērnu, lika nolikt uz tepikīša (ja nu gadījuma bērns vems) , uz ko teicu ka prasti nevemj, bet nu ok - sekoju tālākam vitas instrukcijām. Vita turpināja lasīt garu lekciju, ka berns ir ir vājš, greizs, nepareizs, māte dara visu nepareizi, shim visam sekoja nakotnes paredzēšana - ka jau rapojot nepareizi smadzenes bērnam strāda nepareizi, kas nakotne aizkavēs kognitīvo funkticiju darbibu. Es lielā apmulsumā mēģināju izprast kad notiks vingrošana, pa to laiku bērns nobijies skatījas lielam acīm uz notiekošo, tad vita (bez iepriekšējiem mēģinājumiem pat elementaras sasveicināšanas ar bērnu) paņēma viņu uz rokam, kam loģiski sekoja bērna raudiens. Tad vita teica, ka berns ir izlutināts, dzivojas tik pa mātes rokam un viņa nevarēs ar viņu darboties. Tad lūdzu paradīt mums iespējamos vingrinājumus, uz ko sekoja paris demonstrācijas, turpinot lekciju par to cik slinks berns, cik viss ir ielaists.
Es pārbijusies, jo nākot turp pat uz brīdi nebiju domājusi, ka mūsu situācija ir “tik” briesmīga, smaksāju 30 euro par lielisko pieredzi. Vita vel uzhautāja, vai čeku vajadzēs... Nē Vita, čeku atstāj sev.
Tiešam grūti iedomāties, ka ar šadu attieksmi kads atgriežas - varbūt arī man vnk palaimējies trāpīt uz vitas nejauko garastāvokli. Bet noteikti neieteikšu māmiņam nekādā gadījuma šo speciālisti. Par viņas profesionālām spējām spriest nevaru - līdz tām netikām. Ka cilvēks, kas strādā ar bērniem un māmiņam - rupja, netaktiska, pasīvi agresīva, bez empātijas spējām.

Saivii 09.06.2019

Taadas aarstes vecmeitas te Latvijaa no postpadimijas palikushas ...

A Arita Veinberga 23.08.2019

Man ir pilnīgi pretējs viedoklis par fizioterapeiti Vitu Lašu. Man ir 3 bērni un visus vedu pie Vitas. Intereses pēc pamēģināju arī valsts nozīmēto fizioterapeitu, bet no pirmās līdz pēdējai vizītei bērns raudāja. Pamēģināju citu speciālistu, kurš vēl mazāk kompetents, mazāk pieredzējis un bez bērniem piemērotas vides, utt. Nevarēju vien sagaidīt, kad atgriezīšos pie Vitas. Visi bērni jau ar pirmo vizīti priecājās un prieku darīja visu, kas jādara. Vita ir tieša un bez aplinkiem un "uci puci"saka, kas ir darīts nepareizi un visi viņas ieteikumi bija iedarbīgi. Tāpēc es minu, ka kāds tomēr nespēj uztvert tiešu kritiku, norādes utt. Es un mani bērni katru reizi ar lielāko prieku atgriezās pie Vitas. Un mūsu problēmas tika atrisinātas.

V Vita Lakša 24.08.2019

Konkrětā māmiņa ir tik lielā sasprindzinājumā un stresā,jo jau daudz měnešus běrnu něsā tik uz rokām,pat pie fizioterapeita atnākot tur rokās,noliekot uz paklājiņa kas domāts lai běrnam būtu ěrti kustěties un apkārt ir rotaļlietas běrns ir šokā,nobijies jo nemāk věl kustěties...tad rezultā viņai rādās ka viņu lamā...uzbrūk...slikta fizioterapeite( kaut arī 15 gadu pieredze),lekcija par garu...skumji bet ir cilvěki kas tā jūtās ! Sevī neredz neko,nekas tāds ko apraksta neapmierinātā māmiņa nenotiek! Fizuoterapeite.

A Agnese Vaišļa 29.08.2019

Pilnīgi nepiekrītu augstākminētajai sūdzībai.
Vedu savu dēliņu pie šīs fizioterapeites gadu - no četru mēneši vecuma.
Fizioterapeite ļoti ātri atrada kopīgu valodu ar mazo, vienmēr uz vingrošanām gājām ar prieku. Atbildēja uz visiem jautājumiem, ieteica ko un kā labāk darīt, ja bija kāda problēma. Jā, arī godīgi pateica, ja kaut ko darījām nepareizi, izstāstīja kādas tam var būt sekas un ieteica kā darīt pareizāk. Iespējams, ir mammas, kas vēlas, lai katrs speciālists atzītu ka viņu bērns ir supervaronis, un iespējams ir speciālisti, kas to arī dara, lai noturētu klientus, taču šī fizioterapeite dara savu darbu pēc labākās sirdsapziņas un runā skaidru valodu.
Uzskatu, ka šī vingrošana bija brīnišķīgs ieguldījums mana bērna nākotnē un esmu pateicīga Vitai, ka bija klāt un palīdzēja mazajam viņa pirmajos lielajos sasniegumos - sēdēt, rāpot, stāvēt un staigāt.
Šobrīd es varu izbaudīt šo vingrošanu rezultātus - bērns ir stabils, drošs komunikabls un galvenais - ļoti koordinēts.
Esmu ļoti pateicīga šai fizioterapeitei un nevilcinoties iesaku šo speciālistu ikvienam.
Ar cieņu,
Agnese Vaišļa

I Inese Sūna 29.08.2019

Man ar fizioterapeiti Vitu Lakšu ir tikai pozitīva pieredze. Arī otro bērnu vedu pie Vitas Lakšas. Viņa ir zinoša, vienmēr laipna un atsaucīga, spēj atrast kontaktu ar bērnu. Ir būtiski, lai speciālists saskata problēmu, par to izstāsta un veic visu nepieciešamo, lai to novērstu. Vita pasaka tieši kā ir un kas jādara, un kādas būs sekas, darot nepareizi. Cilvēki protams ir dažādi un katrs kritiku vai aizrādījumus uztver savādāk, tomēr Vitas 15 gadu pieredze fizioterapijā, strādājot ar bērniem, ir milzīga un ieteikumi ir pareizi un tie iedarbojas. Vienmēr ieteikšu Vitu citiem vecākiem.

A Anitra Paegle 02.09.2019

Nepiekrītu autores sūdzībai. Es savus 3 bērnus arī vedu pie fizioterapeites Vitas Lakšas no 2 mēnešu vecuma līdz apmēram gada vecumam. Vitas attieksme vienmēr ir bijusi ļoti profesionāla, iejūtīga un uz bērniem vērsta. Pēc katra nākamā bērna piedzimšanas uzreiz jau zināju, ka atkal vedīšu viņus pie Vitas. Tāpat man ļoti patika, ka katreiz Vita pati pateica, kad viņa manam konkrētajam bērnam ir iedevusi visu, ko varēja un turpināt nodarbības nevajag. Mani, personīgi, vienmēr ir uzrunājis tas, ka Vita katru reizi pastāsta, kas vecumposmam aktuāls, kā pareizi ar bērnu nodarboties, kas tiek kavēts, ja nedara pareizi, tāpat vienmēr bija konstruktīvi padomi par to kā labāk darīt, lai bērns darītu vai nedarītu kādu lietu. Domāju, ka sūdzības autore ir pārāk personīgi uztvērusi Vitas padomus.

K Katrīna Čikunoviča 04.09.2019

Es Katrīna Čikunoviča savus 3 bērnus arī vedu pie Vitas Lakšas uz privātpraksi.Ļoti labs zinoš speciālists.Pateicoties Vitas aizrādījumam(maigām, uzmanību vērstošam) , ka bērnu(pirmdzimto) turu uz vienu pusi,tika novērsta asimetrija bērnam. Atnācu pie Vitas kad puisītim bija 9 mēneši. Vita palīdzēja cik varēja(kamēr bērns ļāvās) Tad lika vairs nenākt, jo puisītis auga raksturā un neļāvās, ka viņu koriģē. Vēl ilgi, vingrojām un gājām peldēt, kā arī daudz liku braukt ar riteni, tas, ka bērnu" saščobiju"nezinot uz vienu pusi, puikam izveidojās izvērstā pēda uz āru un gaitā bija kā klaunam viena kāja taisna otrā uz āru. Tagad puikam ir 10 gadi un ir vienmērīga taisnā gaitā,viss ir izlīdzinājiesAr. Ar nākošiem 2 biju zinoša un tādas kļūdas ne pieļāvu, bet gāju papildus mācīties kā bērnu pareizi turēt un celt. . Jo daudz kur mēs vecāki "saščobam" bērniņu. Un bērniņu ne darīšana un nemācēšana bieži ir mūsu rīcības sekas.Paldies Vitai par profesionalitāti un zināšanām.

S Sigita Zviedre 09.09.2019

Nevaru piekrist sūdzības autorei, jo meitu pie Vitas vedu jau septiņus mēnešus (no 4,5 mēnešu vecuma) un viņa katru reizi priecājas Vitu satikt, pat apskauj un pieglauž vaidziņu. Iespējams, ka mammai ir grūti pieņemt to, ka Vita ir diezgan tieša un atklāta. Viņa pateiks tā, kā ir. Mums mammām reizēm to ir tik grūti pieņemt, jo vēlamies jau būt pašas labākās, intuitīvi pareizākās.

Man jau arī nebija jau tā feinākā sajūta uzzināt, ka nesāju bērnu nepareizi, sākās iekšējie pašpārmetumi, bet ne jau Vita ir vainīga pie tā, ko es nepratu. Es esmu pateicīga Vitai, ka viņa to pateica, parādīja, kā vajag turēt, nēsāt, likt, darboties, lai palīdzētu, nevis traucētu.

K Kaiva Bukovska 10.09.2019

Arī mana pieredze ir pilnīgi pretēja sūdzībā rakstītajai. Dēlam 2 mēnešu vecumā bija izteikts muskuļu tonuss. Gāju pie Vitas Lakšas uz konsultāciju, kur viņa ļoti labi izstāstīja visu, ko darām nepareizi, parādīja kā būtu labāk, kas nāktu par labu bērna fiziskajai attīstībai un muskuļa tonusa mazināšanai. Ļoti vērtīgi bija viņas padomi. Daudz esmu dalījusies ar tiem citām mammām savā paziņu lokā. Jā, viņa runā tieši un konkrēti, bet man tas ieviesa lielu skaidrību, kas attiecas uz fizioloģisko attīstību bērna pirmajā dzīves gadā. Šo speciālisti iesaku arī citiem vecākiem.

E Elīna Cielēna 10.09.2019

Elīna Cielēna
Arī es pievienošos un teikšu, ka sūdzībai pilnīgi nepiekrītu. Pie Vitas savu meitiņu vedu kopš 4M vecuma pēc ieteikuma, kopā apmēram 10 mēnešu garumā. Vita pastāstīja un parādīja visu - sākot no pareiza bērna hendlinga (celšana, velšana, turēšana, nolikšana) līdz vingrošanai, ko prasmīgi pārvērta rotaļā pat ar manu kaprīzo dāmu, ko darīja ar vissirdssiltāko attieksmi un darbu. Ieteica dažādas ar vingrošanu nesaistītas lietas, kas man kā jaunajai māmiņai noder vēl šodien, jo Vita ir arī divu brašu dēlu mamma, tā kā ir arī personīgā pieredze. Jā, Vita ir prasīga, pasaka visu kā ir, bet nekad neskopojās arī ar komplimentiem un uzslavām par labu darbu. Manuprāt, mums ir gana daudz "speciālistu", kas saka, ka viss ir kārtībā, nekas nav jādara u.tt., tāpēc labāk, ka ir zinoši, godīgi un atkāti speciālisti, kas palīdz novērst problēmas jau agrīnā vecumā, nevis tad, kad ir par vēlu vai, piemēram, jāveic ķirurģiska iejaukšanās. Paldies Vitai un esmu jau ieteikusi un noteikti arī turpmāk ieteikšu viņu citiem!

A AntraLace 17.09.2019

Nepiekrītu sūdzības autorei! Mes pie Fizoterapeites Vitas ejam jau ar otro bērnińu. Vińa łoti labi saprotas gan ar vecâkiem, gan ar bērniem. Paskaidro visu par bērnu attīstību, par to kas ir jāmāk bērnam un kå to veicināt vecākiem. Un nodarbībās łoti labi saprotas ar mūsu bērniem... bërni labrpat grib iet uz savam vingrošanām!

S Sigita Veide 04.03.2020

Es personīgi sūdzības rakstītājai ieteiktu pašai vērsties pie kăda speciālista, vispārējā psihosomatiskā stāvokļa novērtēšanai.
Es varu rakstīt tikai to pašu labāko par fizioterapeiti Vitu Lakšu un ieteikt visiem bērniem, kuriem problēmas ar stāju...

L Lizete12 22.08.2021

Arī es nekad nerakstu atsauksmes vai sūdzības, bet uzskatu, ka šī negatīvā atsauksme ir netaisnība. Jā, varbūt Vita var uzreiz pateikt, kas tiek nepareizi darīts, bet tāds ir viņas darbs un man ir prieks, ka viņa man beidzot ļāva sadzirdēt to ko nevēlējos pirms tam dzirdēt. Manam bērniņam bija runas aizture, neveidojās vārdiņi, skaņas. Divos gados sākām iet pie Vitas. Arī mana meitiņa pirmajā un otrajā reizē paraudāja, bet ļoti ātri pierada pie Vitas, kas bija aatīstība arī konukiācij;a, jo pirms tam ar citiem bija nedroša. Tieši pie Vitas bērniņš sāka teikt jaunus vārdus un progress ir acīmredzams. Paldies Vita par Tavu profesionalitāti!