www.sudzibas.lv Valsts darba inspekcija Valdība aizliedz darbiniekiem izmantot aizsarglīdzekļus pret covid-19

Valsts darba inspekcija - Valdība aizliedz darbiniekiem izmantot aizsarglīdzekļus pret covid-19

Apmeklējot akropole tirdzniecības centru, katru reizi covid-19 laikā novēroju, ka balss dinamikā mēģina pārliecināt cilvēkus ierobežot veikala apmeklēšanu un ievērot distanci ne mazāku par 2 metriem, bet tāpat katru reiz novēroju ka 100% visi maksimas darbinieki, kurus var redzēt zālē paši neievēro neko. Staigā 20 cm attālumā no citiem, paši nekustās, kad acīmredzams vajag pabīdīties malā un palaist cilvēku. Pirms divām dienām jautājot maksimas darbiniecei kur ir gorganzola siers, saskāros ar pilnīgi vienaldzību acīs un "vot - tur kaut kur meklējiet" un dažus mēģinājumus pietūvoties man tuvāk par 20 metriem, ko strikti ierobežoju.
Ja maksimas darbinieki uzskata, ka "tur kaut kur" ir pietiekoši laba atbilde, tad jārunā ar darba inspekciju.

Vakar ienācu vienā no akropoles veikaliem, apzināti neminēšu, kas par veikalu un kas tieši par pārdēvēju lai nesāgātātu problēmas šīm cilvēkam.
Tiklīdz es iegādu veikaliņā, viņa strauji pieskriena ārkārtīgi tuvu un bez jebkadiem aizsarglīdzekļiem. Es pajautāju, kāpēc viņa ignorē distanci un apdraud gan manu, gan viņas veselību, uz ko viņa neko neatbildēja. Es izskaidroju, ka jautāju, jo man patiešām rūp ne tikai mana Veselība, bet arī citu cilvēku. Uz ko viņa izstāstīja, citāts: "akropoles vadība mums neļauj izmantot maskas, cimdus un jebkurus līdzekļus jo tas traucē pārdošanai un veido distanci ar pircējiem, kas nesekmē pirkumus". Es dažas reizes pārjautāju, vai lieta iet par šo konkrēto veikalu, vai tomēr visiem darbiniekiem akropole aizliedz sevi pasargāt. Viņa teica, ka tieši akropoles vadība.
Kauns un viduslaiki.

08.05.2020

Atbilde no Lauma Laube 11.05.2020

Labdien, Ksenija!

Paldies par Jūsu sniegto informāciju. Iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole” ir sazinājies ar lielveikala “Maxima XXX” pārstāvjiem, vēršot uzmanību uz šo notikumu un lūdzot darbiniekiem vēlreiz atgādināt un pārrunāt visus drošības noteikumus, kas jāievēro šajā laikā.

Turklāt garantējam “Akropoles” administrācija noteikti neaizliedz iepirkšanās un izklaides centra nomniekiem un to darbiniekiem izmantot aizsarglīdzekļus un ievērot drošības prasības. Tieši otrādi - “Akropoles” administrācija proaktīvi darbojas un ir mudinājusi nomniekus ievērot visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu drošu un ērtu iepirkšanos. Pie katras ieejas esam uzstādījuši roku dezinfekcijas līdzekļi, katru dienu reizi stundā papildus standarta tīrīšanas prasībām tiek veikta regulāra un pastiprināta saskares virsmu tīrīšana ar dezinfekcijas līdzekļiem, “Akropoles” ventilācijas sistēmas ir pārslēgtas no cirkulācijas režīma uz svaiga gaisa režīmu, kā arī visi darbinieki arī rūpīgi seko līdzi savam veselības stāvoklim un ir aicināti izmantot visus nepieciešamos aizsarglīdzekļus. Tāpat aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan līdzcilvēkiem un ievērot distancēšanos 2 m attālumā, mazinot drūzmēšanās iespējamību.

Cieņā,
Iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” administrācija

N Noboby 08.05.2020

Kur sakars ar valsts darba inspekciju un akropoli? Akropole ir VDI pakļautībā vai kas? Kauns un viduslaiki autorei ka nevar saprast pat šī saita jēgu.

V VavereA 08.05.2020

Ar Jums viss ir kārtībā? Tak te aprakstītā situācija ir galīgs sviests.

č Čupakabra 08.05.2020

Tā kā darba līgumā ir punkts (vismaz teorētiski jābūt), ka darba devējs apņemas nodrošināt darbiniekam drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus,tad Ksenijai taisnība- te ir darbs VDI par darba līguma noteikumu pārkāpšanu. Plus vēl SPKC noteikumu neievērošanu ārkārtējās situācijas laikā.

Vagons Komā 17.06.2020

Vienā veikalā pārdevējai ir 16 stundu grafiks no pirmdienas līdz piektdienai. Vai tas ir legāli? Man teica, ka ir, jo tiek.apmaksâtas virsstundas. Bet man liekas, ka tomērm nav.