Teātra Bāra restorāns - Nost ar bērniem!

Sestdienas pievakarē es ar vīru un 10 mēn. veco dēliņu ieplānojām satikt sen neredzētu draugu un par nelaimi izvēlējāmies šo iestādījumu. Tā nu sanāca, ka bērnam pienāca maltītes laiks, un es pa maziem gabaliņiem devu dēliņam līdzpaņemto banānu. Pēc brītiņa pienāca viesmīle un aizrādīja, ka restorānā nedrīkst lietot savu pārtiku. Kad paskaidroju, ka tas ir mazajam, viņa izteicās, ka tam nav nozīmes. Jābrīnas, ka vispār nelika pamest telpu, jo visu laiku bija sajūta, ka mēs, kā ģimene ar mazu bērnu ratos, esam nevēlami apmeklētāji! Neskaitāmos stāvos pakāpienus pie ieejas jau var tulkot kā norādi - ar ratiem nenākt!Un kā ir ar invalīdiem? Jāsēž mājās, tāpat kā māmiņām ar ratiem?! Šis incidents noteikti nav vienīgais, kad ēdināšanas iestādēs jaunās ģimenes saskaras ar tamlīdzīgu attieksmi! Kauns par to viesmīli un lielais FUJ restorānam! Ne mēs tur jebkad iegriezīsimies, ne arī ieteiksim to savam plašajam paziņu lokam!

E es 27.05.2009

krogi nav pirmās nepieciešamības prece. tapēc nav ko mocīt bērnu un bāzties krogā ar mazo. savādāk, es atnāku kārtot lietas ar partneriem vai atpūsties ar draudzeni, a man blakus kāds mazais bļaustās.

R rojs2 27.05.2009

Piekrītu. Restorāni tomēr nu nebūtu tā vieta, kur jaiet ar bērniem, īpaši tik maziem.

B Brrrr 27.05.2009

es un rojs aizveriet mutes!!!
maaaminjaaam ar mazuljiem nav jaaseezh maajaaas!!!
vinjas ariii veelaas aiziet uz kafejniiicaaam, restoraaniem uttt...
un mazulji ir naakotne!!!

I ieva 27.05.2009

Lai cik tas arī nebūtu skumji, bet es piekrītu Es un Rojam, kaut esmu sieviete!

R rojs2 27.05.2009

Nav jau runa par mājās sēdēšanu, ir pietiekami daudz vietu, kur var iet, pat kino nodrošina attiecīgos seansus. Bet restorāni nudien nav tā vieta, kur ar bērniem jāiet. Un vispār brrr, no kultūras tevī nav ne smakas. aizvērt muti tu vari ieteikt savai sievai/vīram/ bērnam/radiem.

T tāpati 09.06.2009

Izskatās, ka šeit runa nav par vietu, bet par attieksmi! Jūs.. Daaa! :P

B Biba 09.06.2009

Mūsu valstī cilvēktiesību pārkāpšana ir normāla parādība. Citās Eiropas valstīs tā nenotiek. Droši vien, ka varēja izvēlēties citu vietu, bet nu ...

š šeherezade 09.06.2009

Nesaprotu, kāpēc nevar ar mazu zīdainīti ieiet vnk bārā pasēdēt, lai sagaidītu tur paziņu...nebija jau teikts, ka viņi tu gatavojas visu vakaru pavadīt un tā oficiante vnk nevarēja pārdzīvot, ka to banānu pie viņiem nenopirkāt...

R Risa 27.07.2009

Šāda izturēšanās no viesmīļa puses ir pilnīgi neadekvāta un neprofesionāla. Kas attiecās uz bērna pārtiku ir pilnīgi neaizskarams, jo vecāki taču ēd un dzer restorāna preces!Ir ļoti daudz kafejnīcu un pat pāris labi restorāni, kur viesmīlei var iedot uzsildīt bērnam pieniņu vai speciālo līdzi paņemto pārtiku, un neviens nekādus iebildumus neizsaka.Kas attiecās uz darījumiem - tos jūs tik pat labi varat kārtot arī ofisā! :)

. ....kl 27.07.2009

bet ja bērns tikai zīstu krūti, tad ar nedrīkst barot ar līdzpaņemto krūti? :))

Z zhirafe 04.09.2009

ha, vēl ļaunāk par barošanu ar banānu, ir publiski barot bērnu ar krūti..
tas ir neētiski un nepiemēroti sabiedriskā vietā! nolien stūrī un baro nevis tur, kur citi ēd!

š šeherezade 04.09.2009

Žirafe, nepārspīlē, kur Tu esi redzējis/usi, ka publiskā vietā kāda sevi cienoša māmiņa izvelk krūti un baro bērnu???.Nezinu gan, es neko tādu nekad neesmu manījusi.Ja nu vienīgi kāda čigānmāte, kuriem jau pieklājibas un ētikas likumi vispār nav rakstiti, cik esmu no personīgās pieredzes novērojusi...

S Svetlana 04.09.2009

ja oficeantka, i o4enj 4asto vizu kak mama4ki kormjat svojix malenjkix detej grutju!Mne protivno smatretj na goluju grutj, kotoruju mamo4ka ofiwirujet vem ostaljniim gostjam v restorane!!!
I nawet detej v restorane, eta o4enj probbblemati4no t.k oni libo nosjatsja po zalu, kak nenormaljnije, libo sovsem malenjkije malsihu pla4ut, a eto uzastno nervirujet sosednije stoliki i rabo4ej personal.
Sama videla kak Prewla mamo4ka s grudnim rebenkom, on lezal v koljaski i plakal, a mamke kak budto vseje ravno, ona puza odzirajet!!!
S rebenkom v parke guljatj nado, a ne po kafewkom razgylevatj!!

U Uģis riktigais 04.09.2009

Galīgi aizbrauc ām auzās...tēma ir par viesmīli, nevis bērna barošanu.
Starp citu, kāds pazīstams stāstija, ka esot arī kādā citā zemē izdzīts no kaut kāda restorāna, jo esot ēdis savu ceļamaizi, kas bijusi lētāka par restaurant baribu :).Tā kā, cienijamie sūdzību dalībnieki-esam eiropā iebraukusi :P

Z zhirafe 05.09.2009

tur jau tās lieta, kaes arī strādāju kafejnīcā un itin bieži mātes pie galda citu klātbūtnē baro savus bērnus!!! gan tur, kur es tagad strādāju, gan iepriekšējās darba vietās atrodas tādas gudrinieces. man vienreiz tiešām apšķebināja dūšu.

I iksens 03.01.2010

Šis restorāns ir zaudējis savus klientus, ...tur nav šaubu! Reputāciju nopelnīt ir ļoti grūti un ilgstoši, ..viņu sagraut var 8 sekundēs, ..tā nu šoreiz ir noticis! Nēesmu pārliecināts vai par šo notikumu ir informēta vadība un vai šī viesmīle vel strādā...šādām viesmīlēm karjeras iespējas ir nožēlojami niecīgas! Pastāv rakstīts goda kodeks, ..ir jāapkalpo visi viesi bez izņēmuma, ja vien viņš nav nepieklājīgā izskatā, ...tas attiecas arī uz visiem sevis cienīgu restorānu vārda nesējiem, šinī gadījumā arī šai iestādei...
Nepieklājīgs izskats arī ir daudznozīmīgs formulējums, ..bet nu nekādā ziņā neattieksies uz mazu bērnu kas tiek ēdināts no mātes rokām, šēžot blakus visai ģimenei! Šeit ir pārkāptas visas viesmīlības normas, restorānam ir jābūt gatavam uzņemt dažādus viesus, neskatoties arī uz ekanomisko raksturlielumu, ...vadībai un personālam ir jādomā par viesu labsajūtu, ..ja protams viņiem interesē biznesa izaugsme un attīstība!!
Restorānam FUIJ, , , , viesmīli ziepēs, ...vadībai iesaku ATVĒRT ACIS !

E Eseseseseseseses 03.01.2010

ja maates speej savus siikos savaakt, vienalga - 2 meenesus vai 6 gadus vecus, luudzu, ejiet uz restoraaniem, pasaakumiem utt. peec sirds patikas. probleemas saakaas tur, ka neadekvaats siicis ir aizvilkts uz neadekvaatu pasaakumu un savu neapmierinaatiibu pauz visu vakaru blaujot. vai arii lielaaki beerni visu vakaru bizojot apkaart, spiedzot, gaazot prieksmetus un kriitot uz nerviem citiem apmekleetaajiem. un vecaaki biezi vien sajos gadiijumos neuzskata par vajadziigu dariit kaut jel ko lietas labaa..pie siis situaacijas patiesiibaa vainiigi ir arii paareejie apmekleetaaji, jo pie sevis dusmojas, bet pasaakuma administraacijai praktiski nesuudzas, taapeec arii nekas nenotiek.
sajaa gadiijumaa aizraadiijums no oficiantes puses par banaanu beebim ir stulbs. savukaart aizvainotajai maaminjai vajadzeetu padomaat par piemeerotaaka baara (vai varbuut tomeer eedinaasanas iestaades) izveeli, jo, ja pareizi atceros, tad 'teaatra baars' atrodas pagrabtelpaas, uz kuraam var nokluut tikai nokaapjot pa krietni daudziem pakaapieniem un vispaar taa ir diezgan drazaina iestaade - ko tur pieaugusajiem, nemaz nerunaajot par beerniem ir ko mekleet?

K Katt 23.05.2010

Njā tas ir dīvaini no restorāna puses. Varbūt tur kur esmu gājusi ar savu mazo nav tik smalki, bet biezeni burciņā man ir piedāvājuši sasildīt visur.
Interesanti ka te daži raksta ka mazais varētu traucēt, bet tai pašā laikā ja blakus būtu kāda kundzīte ar mazu suni tas ir bieži sastopams, tad gan neviens pat neiebilst, dīvaina ir mūsu sabiedrība un viņas prioritātes.
Uzskatu ka kārtīgs sabiedrības loceklis var izaugt jau no mazotnes ejot sabiedrībā un macoties uzvesties šādās vietās, domāju tiem kam ir bērni to saprot un atbalsta.

A Anna 06.08.2010

Manuprāt komentāros ir redzamas mūsu sabiedrības vērtības un attieksme pret lietām un līdzcilvēkiem, kur kā izrādās pieaug tendence - nost ar bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Mīļie negatīvisti, aizbrauciet ārpus Latvijas, paskatieties, veci cilvēki, māte tiek celta debesīs. Mazus bērnus līdzcilvēki uzskata par īpašu dieva dāvātu dāvanu.
Smieklīgi, bet apdzērušies vai apreibinājušies jaunieši, jaunas meitenes, kuras skrien izbaudīt visus dzīves piedāvājumus vai tenku žurnālos aprakstītā "smalkās"privātās dzīves detaļas nav pretīgi?
Es esmu trīs bērnu mamma un ar katru bērnu es esmu augusi gan pieredzē, gan attieksmē pret pret bērnu audzināšanu.
Ģimenes ar maziem bērniem ir tādi paši sabiedrības locekļi kā pārējie. Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka barot bērnu ar krūti nav nedz kauns nedz negods, jo neviens neizvēlas to darīt publiskā vietā, lai izrādītos, vienkārši bērnam ir noteikts režīms, protams gribētos to darīt klusā mierīgā vidē, bet manuprāt nezinu ēdināšanas uzņēmumu, kur būtu paredzētas vietas ģimenēm ar zīdaiņiem.
Arī ir patiess atzinums, ka savi bērni nekaitina kā sveši, bet vajag paskatīties uz sevi, jo no kurienes tad rodas tie nepaklausīgie bērni? No kosmosa? Vai Jūs ar savu 4 gadīgo bērnu ejat uz operu? Laikam jau nē, jo uzskatāt, ka bērns labāk attīstās pēc sena latviešu teiciena "Mucā audzis, pa spundi barots".

Par viesmīli - galīgi stulbs gājiens un attieksme. Bet viņu var saprast, nesakārtota dzīve, ir taču kādam par to jāatbild, kāpēc ne apmeklētāji, kuri ir laimīgi savā ģimenes dzīvē. Viņu tas kaitina. Labāk būtu angļu tūristi, kuri būtu lielāki uzņēmuma apgrozījuma cēlāji un dāsnāki uz dzeramnaudām.