www.sudzibas.lv Stenders STENDERS набирает национально озабоченных продавцов

Stenders - STENDERS набирает национально озабоченных продавцов

Компания STENDERS становится РУСОФОБСКОЙ! В т/ц Домина в магазине Стендерс продавец МАДАРА , отказалась обслуживать нас на русском языке, сказав Šeit ir Latvija.

Без проблем Стендерс - мы со свей семьей и друзьями переходим к вашим конкурентам LUSH и Body Shop. Поверьте мы очень много тратили денег у вас - теперь мы ни копейки у вас не оставим. Гордитесь своей тупой неграмотной Мадарой.

Q

K kreditorsPG 11.08.2014

PIekrītu, Vadim. Cilvēkiem ar normālu attieksmi negadās tādas situācijas, kā šīs sūdzības autoram. Šādas situācijas Latvijā rodas tiem, kas sarunā ar kādas iestādes personālu "быкует". Tā notiek ar tiem, kam galvā kaut kas nav labi, ja uzskata, ka visiem ir pienākums viņu priekšā izklāties un visiem ir pienākums zināt viņam vēlamo valodu.
Tie, kas iet "напролом", tie parasti arī saņem šādu attieksmi no pārdevēja, vai spļāvienu ēdienā restorānā.
Ir jāiemācās elemntāras pamatlietas pašiem un tad nebūs pamata rakstīt bezjēdzīgas sūdzības par to, ka Latvijā cilvēks nezina krievu valodu.

N nesija 11.08.2014

strādāju līdzīgā amatā kā Madara, un šeit tiešām piekritīšu iepriekšējam komentētājam kreditoramPG. visu izšķir attieksme. ja man kāds klients vienkārši, bez liekā dramatiskuma pasaka - ''izviņiķi, ja ņipaņimaju'', tad es centīšos ar viņu runāt krieviski - kā nu es māku. un arī, ja es tiešām redzu, ka viņš nesaprot. bet kad sākas visi šitie tekstiņi - ''što? što? pa ruski ņimožiš gavariķ?'' nu, tad atvainojiet, ja taisies pret mani kā pret sūdu izturēties, tad arī man mainīsies attieksme. es arī esmu tikai cilvēks, kurš dara savu darbu. diez vai, šiem cilvēkiem, kas nāk un taisa šos skandālus veikalā, patiktu, ka pret viņiem tā izturās un pazemo.
p.s. un jā - jauni cilvēki angļu valodu pārvalda daudz labāk, tā kā, lūdzu, nav problēmu runāt svešvalodā.

Latviešu tautas 11.08.2014

un jā - jauni cilvēki angļu valodu pārvalda daudz labāk, tā kā, lūdzu, nav problēmu runāt svešvalodā. = = = = Как бы лет через 5 и английский не оказался лишним. Девушка! Учите арабский: в будущем ОХ КАК пригодиться...

V Vadim 11.08.2014

Всё же мы не знаем, как там у автора именно получилось)) Если "Šeit ir Latvija" только лишь из-за того, что автор по русски обратился - это чистейшее хамство со стороны продавца. Но если это автор сам спровоцировал, попытавшись напрягать продавца и права качать, типа "говорите со мной порусски" - то такой ответ продавца как бы и ничего даже)) Но, повторюсь, директор магазина может иметь другое мнение на этот счёт и продавцу может "влететь" за такое.

В любом случае, чаще всего это всё фигня, раздутая из-за быкухи одной из сторон. Вот, к примеру, бываю в Германии иногда, в западной Германии. Хотя по немецки ни слова не знаю (о чём, кстати, жалею - мог выбрать немецкий вторым иностранным в школе). Всё равно всё удавалось покупать на английском (+ "язык жестов" :), если там продавец и англ. совсем не знал). И ни разу там мне не сказали, что здесь Германия, или говори по немецки или вали нахер из нашего магазина - всегда, как могли, старались и помогали разобраться и купить. Иногда даже кто-то из других посетителей помогал перевести продавцу с англ на немецкий. Так что, да - обычно attieksme всё решает.

Latviešu tautas 11.08.2014

Šeit nav Latvija? ---- Нет, блин, Арабстан со столицей Ригабадом...

S stop1 13.08.2014

Nu nepatīk ka tevi apkalpo, var izvēlēties citu un gan jau ne sliktaku vietu. Tagad jau paldies dievam ir izvēle. Priekš kam ir janervoze dēļ tadiem sīkumiem.

BondsBonds 15.08.2014

Tas ir tas gadījums, ka zemnieki no Latgales ar konstantu sekošanu Pervij Pribalķiskij atbrauca uz Latviju tūrisma ceļojumā. :)

V Vadim 15.08.2014

Да причём здесь Первый Балтийский. Я тоже его смотрю и я за Путина, правда не из Латгалии, а из Риги))) Но проблемы бы не создал из-за языка, глупо потому что.

Sardele 24.08.2014

Glavnoe što Krim naš, pareizi, Vadim?

V Vadim 26.08.2014

Не знаю даже, пофиг мне на Крым, не был никогда там. Без разницы мне, чей он :)

M mja 26.08.2014

Atkal krimnashfashisti saitu pievemstijushi. vai nebutu laiks uz roginu pie putlera braukt?

V Vadim 27.08.2014

Čemodans Ryanair Irija

M mja 27.08.2014

Luk ari Turcija krievu valoda jazin:

BondsBonds 27.08.2014

Manuprāt, labāk būtu izmantot latviešu valodu Latvijā un iespējams kļūdīties, to lietojot, šādi parādot, ka esi cilvēks un mēģini attīstīties un mācīties no kļūdām, kļūstot labāks, nekā parādīt savu nezināšanu, uzstājot, lai ar tevi runā svešvalodā, krievu valodā.

L lilly 28.08.2014

Nebeidzu brinīties latviešu naidībai! Jūs dzīvojat kopā ar Jūs saucamiem švešiem cilvēkiem jau daudzus gadus, bet joprojam ka suns ar kaķi, nu KAPĒC nevar jau beidzot nomierināties? Jā, te ir Latvija. Jā, oficialāla valoda ir latviešu. Nu un? Tas nav kaut kas īpašs ar ko jalepojas un jakliedz: Lūk! Skatities! Es runāju tikai Valsts valodā!
Ar to Jus ierobežojat sevi, jo vairāk valodas zini, jo labāk. Bet tikai te, manuprāt cilvēki lepojas ar to, ka runā tikai vienā valodā :D :D :D

BondsBonds 28.08.2014

" Jā, te ir Latvija. Jā, oficialāla valoda ir latviešu. Nu un? Tas nav kaut kas īpašs ar ko jalepojas." Nu, lilly, ja tev nav, tad tā ir tava darīšana, ka necieni tās valsts valodu, kurā dzīvo. "Ar to Jus ierobežojat sevi, jo vairāk valodas zini, jo labāk." Liekas šajā gadījumā pamatīgi kaut ko jauc, jo šis nav tas gadījums. Aizbrauc un Krieviju un pieprasi, lai ar tevi runā latviešu valodā, pēc tam vēl sūdzību uzraksti. :D :D :D

Latviešu tautas 28.08.2014

Vadim! Латышские фашисты готовы говорить по-английски, лишь бы не по-русски. Вы гляньте как они рьяно начали англицкий изучать! Задницу американцам надо на их родном языке лизать... ЛАТЫШИ! ИЗУЧАЙТЕ АРАБСКИЙ: СКОРО ОХ КАК ПОНАДОБИТЬСЯ! Арабы не будут заморачиваться с изучением английского, а тем более - латышского. Латышский УЖЕ начинает вымирать так как уже в деловых отношениях заменяется английским. P.S. тобы не было недоразумений, то скажу что латышским разговорным владею в совершенстве, на уровне родного (латыши принимают за своего), даже в магазинах сначала с продавцом говорю по-латышски, а уж потом, если слышу даже лёгкий акцент, перехожу на русский, а вот писать на нём ОЧЕНЬ не люблю...

L lilly 28.08.2014

Jus pat nesapratat manu domu, un atkal naids :) es cienu latviesu valodu tik pat ka cienu jebkuru citu pasaules valodu! Es meginu teikt to, ka valodu zinasana ir attistiba :) Par to, ka valoda nav kaut kas ipass...nu ta ir tacu, man vienalga, ja butu ta pati arabu, visi kliegtu ka ta ir valsts valoda :D tas ir tikai un vienigi sazinasas veids, un jo vairak valodas zini, vairak varesi komuniceties un viss :)

K kreditorsPG 28.08.2014

Lilly, valodu zināšanas, attīstība utt. Viss skaisti. Tikai šeit izskan doma, ka līdzko kāds nezina konkrēti vienu valodu - krievu, tā uzreiz tiek apsaukts par fašistu, nacionālistu, utt.
Tas nepavisam nav pareizi.

L lilly 28.08.2014

Varu tikai secināt, ka ta saka aizvainoti cilvēki, kuriem savukārt kāds kādreiz teicis kārtejo "te ir Latvija un jāruna latviski". Man nav ar to problēmu, bet personigi zinu cilvēkus kuri nevar iemacit valodu, nu tā gadās, ne visiem izdodas...ir tadi, kuriem ir valodas barjera, saprot visu, bet runat baidas...atkal dēļ tā, ka kadreiz kāds pasmejās par to ka nepareizi runā...tādi cilvēki izrāda agresiju ka pašaizsardzību. To ir jāsaprot, un jācenšas palidzet. Ja atbildet uz agresiju ar agresiju, tad ko vel var gaidīt? Mentalitātes ir dažādas, krievi ir vairāk impulsīvi, savukārt latviešiem ir jarāda piemērs un viss bus perfekti. Man pašai ir ļoti daudz latviešu un krievu draugu, un ja kādam ir valodas barjeras, tad abi runā katrs savā valodā, jā, smieklīgi, bet katrs saprot, un tas ir galvenais :) visi jau vismaz kaut minimali saprot krievu, tik daudz gadus nodzivot kopā, gribi vai negribi, saksi saprast jebkuru valodu. Negribi runāt, neruna, bet paradi otram cilvekam ka saproti.
Man piemēram draudzenei ir valodas barjera, vina saprot visu, un ari grib runat, bet kautrejas un baidās, jo kādreiz kāds pasmējas par viņas valodas zināšanu. Ja tas cilvēks toreiz reaģetu savadāk, es domaju ka viņai tagad nebūtu šo problēmu.