Statoil - Язык

Просто ужос, заправляюсь раз в неделю на заправочный станциях в Риге и в Районах бывает, люди работают... Но уже не раз наблюдал, как продавцы которые стоят за кассами просто похабна относятся к своей работе... Постоянно наблюдается.. как швыряется сдача или кридитная карточка.
Жалобы писать не самое лучшее, да и не люблю я это дело.
Был свидетелем, больше всего не понравился тот инцидент, когда человека просят говорить с клиентом на русском языке, а в ответ ты слышиш не цензурную лексику(расплачивался дедок)
и на сколько я понел, он глуховат! Постоянно переспрашивая продавца ( были и другие покупки)
продавец начал повышать голос(при этом ругаясь откровенно говоря матом).
Позвонив на бесплатный номер статоила мне ответили, чтоб писали жалобу на человека (в книгу жалоб) имя, фамилию его уволятю.
Но приезжая уже как месяц на Деглавскую заправку он до сих пор работает...
Что на это можно сказать?

D

V Vita 30.06.2008

vajag latviešu valodā runāt? :)
īsti neiedziļinājos tekstā, bet Latvijā latviešu valoda ir jāzin, nevis krievu...
...iebraucējus no mūsu krievu tūdaliņiem var atšķirt, ja neizdodas vai rodas pārpratums, var atvainoties...

A Anita 30.06.2008

Soverseno soglasno obezatelnoje trebovanije vstupaja na rabotu eto znanie latiskova. A ruskij esle znaes privetstvuetsa no ne obezatelno. A esle pokupatel mestnij no ne ponemaet ili negovorit po latiwki eto uze ne vina prodavca!

N nevaruizdomāt 30.06.2008

ko tad Tu pieļāvi, ka onkulim rupji atbild? Varēji palīdzēt sarunā ar pārdvēju. Es krievu valodu zinu un noteikti būtu patulkojusi nevis stāvējusi un skātījusies kā cilvēki viens otru nesaprot.

J Jeļena 02.07.2008

Katja, chto za chush Vi nesjote? Ne uhodja daleko, v toj zhe Litve i Estonii prodavci idealjno obschajutsa i na russkom, i na aglisjkom i na nemeckom! Tem-bolee, rabotaja v takom meste kak avtozapravochnaja stancija, kuda mozhet zajti luboj inostranec, kotorij estestvenno ne govorit na gos. jazike! Dolzhno bitj elementarnoe uvazhenie k ludjam, tem bolee pozhilim. U nas v strane v poslednee vremja toljko i mozhno uvidetj skruchennuju v grimase mordu, pri uslishanii ljubogo drugogo jazika, krome latishkogo!

D dana 02.07.2008

sovershenno soglasna s Jelenoj.Problema etoj strani ne v jazike, a v otnoshenii ljudej k sebe podobnim.da kakja raznica na kakom jazike kto govorit, elementarnoj vezhlevosti dostoin ljuboj iz nas.

G GaGaGa 02.07.2008

Veci cilvēki ne ar ko neatšķiras no jauniem cilvēkiem, Latvijas iedzīvotājiem. Pieņemu, ka šis cienījama vecuma vīrietis ne pirmo gadu dzīvo Latvijā, tātad valodu kaut cik elementāri vajadzētu tā kā zināt.

Piekrītu ---> Nevaruizdomāt. Ja reiz blakus stāvēji un redzēji, ka cilvēki viens otru nesaprot, varēji kaut nedaudz tomēr izpalīdzēt. Baigi muļķīgi tā stāvēt blakus un novērot visu notiekošo :D

G Guntis 22.07.2008

Latvijā - latviešu valodā! Ja cienījam sevi (kā krievi ciena sevi), nepakļausimies citas mantalitātes diktātam! Ja dzīvo mūsu zemē, tev jāciena mūsu valoda pat tad, ja tu domā ka tā ir suņu valoda! Bet ja esi daunis un nespēji iemācīties, tā nu ir tava problēma!

R RAsmaUrtāne 23.07.2008

Nav svarīgi kādā valodā runāja pircējs, svarīgi, ka pārdevējiem jāuzvedas korekti un pieklājīgi. Kā Jūs jūtaties, kad esat saņēmis rupjību lietusgāzi savā adresē? taču nepatīk! esmu par to, lai saimnieki paseko savu darbinieku kompetencei, jo tā ir jūsu vizītkarte. Es, piemēram, tādā vairs neeju un savu naudu neatstāju. nesen ar vīru pirmo reizi braucot garām Baldonai, iegājām centrā kafejnīcā, kur pret mums izturējās ļoti vīzdegunīgi un neatbilstoši tam, ko mēs gribējām saņemt - relaksēties un mazliet atpūsties. KAd ienācām, skanēja dārdoša mūzika, kas laikam izbaidīja visus apmeklētājus. pēc ilgām prasībām meitene nolēma to nomainīt pret citu. Kafijas arī nebija. Tā vietā. lai rupji izturēties pret klientu, sen jau būtu kafiju kaut termosā atnesusi. man palika nepatīkamas atmiņas par Baldonas kafejnīcu.

G gints 24.07.2008

Vairāk kā saprotams, ka krievam ar ir jāzin latviešu valoda. A vot stagnāti nodzīvojuši visu mūžu latvijā un nefiga nerubi. pilnīgi tupaki.

S ssu4iki4ka 24.07.2008

latviski!!! cūka.

а Александр 21.02.2009

да, к сожалению так и есть. самое смешное, что рекламу дают и на русском языке тоже. и автоматы платёжные стоят, сразу с выбором трёх языков. а вот говорить хочется только на одном языке. так не бывает. если делаете, что-то, то делайте до конца. и не забывайте, что зарплата вам платится из наших денег тоже. хотите больше зарабатывать? обслуживайте клиента, а не хамите ему.

L Laura 26.02.2009

Ja scitaju cto v ljuboi sfere obsluzivanija, celovek ne imeet parava hamitj klientu, i uz tem bolee rugatsja matom.Uzas kakoito kuda tolko nacalstvo Statoila smotrit..vrode prilicnaja firma, a operatori eto lico kompanii ..pecaljno..

M Marga 03.03.2009

Не важно, русский или латыш, налоги платят все, и акцыз ТОЖЕ!!! если продавец- обслуга не хочет говорить по-русски, будем говорить по-английски, мы ведь не только в Латвии, мы в Евросоюзе!!!

A Aicis 03.03.2009

Un šito gan jau raksta LV pilsonis(e):D Tad jau ķīnietis man ķīniski runāt pieprasīs...Un nāksies mācīties. Iemācies latviski, krievel, ne pirmo dienu te dzīvo...Man ir paziņas taizemietes, kuras tikai pus otru gadu te dzīvo, un jau tekoši runā latviski...Bet krievelim jau tas ir par grūtu, nav pelēkās vielas tik daudz. Atvainojos- ne visi krieveļi ir tādi.Un angliski...Iemācieties kau to, nekāda bēda, runāsim.Krievu valoda tā kā nepieder pie ES kopienas valodu saimes, ne?Labāk spāniski parunāsim.

M Marga 03.03.2009

a kāpēc mūsu "brāļi un māsas" igauņi un lietuvieši bez problēmām runā krieviski gan veikalos, gan benzīna uzpildes stacijās?! ar tādu attieksmi lv iedzīvotājiem drīz nāksies mācīties turku valodu, jo tulitas Turcija būs ES, un viņi brauks strādāt te, a prot viņi savu valodu un krievu, nevis latviešu ... Spāņu valoda jums nepalīdzēs!

L Loreta 03.03.2009

Marga, esi bijusi Igaunijā, Lietuvā??! Neviens ar degsmi neatbild krievu valodā!!! Igaunijā jau nu vispār, tādi ""nazionālisti""!!

Mamma 03.03.2009

Igaunija tikai igauniski runaa.

M Marga 03.03.2009

Sen neesmu bijusi Igaunijā, bet nu Lietuvā gan cilvēki laipni runā gan krievu, gan angļu valodā! Meitenes-zeltenes, man patīk i krievu, i latviešu i angļu valoda, nepatīk tikai dažu cilēku attieksme pret to valodu, ko viņi neprot...

T tori 03.03.2009

A sto delaet prodovec u kasi.V kase rabotaet kasir i eto dve bolsih razdnici.A v knigu zalob mozes pisat vseravno hamam katorie rabotajut v magazinah nicego ne budet.

S siikaa 28.04.2009

Nu, nu! Cilvēks kādu laiku nodzīvojis Latvijā, nav varējis iemācīties latviešu valodu. Vispār tik slikta atmiņa, ka neko nevar iemācīties, liecina par nopietnām problēmām - iespējams, cilvēks ir bīstams pie stūres un sabiedrībai vispār.