Slokas Patversme - Kaķenes Nikas nāve

Tik daudzi aizstāv Slokas patversmes attieksmi pret dzīvniekiem, Es sapratu , ka cilvēki kuri tā slavē Slokas dzīvnieku patversmi,vienkārši nav ar to saskārušies , vai arī tur citas lietas tiek kārtotas. Tādas ir manas domas. Izstāstīšu savu gadījumu. Sazvanījos ar Slokas patversmi, ka vēlos adoptēt kaķenīti , kuru ieraudzīju Slokas dzīvnieku patversmes mājas lapā. Kaķenītei 2 gadi patversmē dzīvo 6 mēnešus,. 19.03.15. nopirku 10 kg kaķu pārtiku ( tukšām rokām nebraukšu) un devos uz patversmi. Mani sagaidīja Oskars , iegājām kaķu mītnē , kur nenormāli smirdēja , tumša telpa bez logiem , daudz kaķi būros . Būri izvietoti viens uz otra. Manu kaķēni izņēma no būra , kurš bija zemē un kurā bija kādi 6 kaķi. Pēc tam devāmies pie veterinārārstes, tur kaķēni nosvēra , viņai bija 1,8 kg. Viņa bija kā skelets ar ādu. Man teica , ka es varu atteikties no viņas, KĀ ES VARĒJU ATTEIKTIES ! Pēc tam tika veikta vakcinācija pret trakumsērgu, tablete attārpošanai , tad ieraudzījām uz vēdera pūžņojoši brūci , sekas pēc sterilizācijas, nozīmēja smērēt ar antibiotiku. Pēc tam sāka tīrīt ausis no ērcēm, Nozīmēja mums zāles , kuras jāpilina pret ērcēm. Par pakalpojumu un zālēm samaksāju 30,00 eiro bez čeka. Atvedu mājās , divu dienu laikā ēdienam nepieskaras , pāris reizes padzērās. Zvanu uz patversmi un jautāju , ko darīt ja neēd un uz tualeti neiet. Man atbild , ka tas ir stress un varbūt zem gultas čurā. Es sapratu , ka saruna nav nopietna. Nākošajā dienā griezos ar kaķeni Niku Candera klīnikā. Klīnikā mūs pieņēma un manā klātbūtnē tika veikta vēdera dobuma ultrasonogrāfiskā izmeklēšana . Nikai bija jāpaliek klīnikā jo stāvoklis bija ļoti smags. Pēc diennakts aizbraucu apciemot un ārsta ieteikums bija un arī es sapratu , ka vēl jāpaliek klīnikā. Vēl pēc diennakts Nika nomira. Klīnikā darīja visu iespējamo, esmu viņiem pateicīga. Man ir izraksts no dzīvnieka medicīniskās vēstures un tātad sekojoši: Klīniskā izmeklēšana: Dzīvnieks ļoti vājš, kondīcija 2/9, gļotādas sausas un ikteriskas, āda ikteriska, slikts apmatojums, dehidratācija, izteikts nespēks. Pēc ultrasonogrāfiskās izmeklēšanas, konstatētas izmaiņas aknās, šķidruma daudzums vēdera dobumā, palielināti un izmainīti limfmezgli. Paņēmta pilna asins aina un bioķīmija. Un TAGAD saņēmtā TERAPIJA. NA CL 0,9% 2 x dienā . Hepatiale kapsula caur muti 1 x dienā, Linkospektīna injekcijas 1 x dienā, Vetry DMG caur muti 2 x dienā , Barota piespiedu kārtā ar Hill s l/d konservu, Dzīvniekam novēroja aknu mazspējas pazīmes un krampju lēkmes, 26,o3.15. EXITUS LETALIS. Es gribēšu redzēt , ko tie " aizstāvji" var komentēt. Un kā man tālāk rīkoties, naudu iztērēju 214,00 eiro. Bet šoreiz nav būtība naudā. Vai tiešām tas ir Latvijā bizness? Saņem patversme naudu un kā izlieto, ko dara dzīvnieku labā , iedod jumtu un ko vēl ? Kas sadarbojas ar patversmēm ? Kas kontrolē Slokas patversmi , kur aktos raksta , cik tur tīrs ar stikla durvīm un 2 stkla logiem. IR VIENS LIELS JAUTĀJUMS , KĀPĒC UN KAM TAS IR LABI.

M mal1shka 07.04.2015

ārprāts!!! viņus pašus vajag tajos būros sasēdināt!!! Kropļi tādi!!! Tagad zināšu arī par slokas patversmi.. Paldies par info!! Kaķīti tiešām ļoti žēl...

O Olga55 08.04.2015

вот точно такой же коментарий, но на русском.Уже все всё выяснили, но как видно у дамы вторая волна шизы накрыла. И как писали в одной из групп хозяйку кошки звали Виллия. Значит и тут пишет не сама хозяйка, а особые доброжелатели.Или у Виллии псевдоним...?
Ну вот кому не лень- и на фейсбуке и на драугием есть фото КАК В ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ ЖИВУТ КОТЫ В ПРИЮТЕ. А в инете есть видио как жили раньше. ЛЮДИ!! Приют это не место вообще для животных!! Вы видели насколько больные коты сидят на улицах, их потом ловят и везут в приюты.Со всей заразой. И иногда они поступаю в таком состоянии что надо годы чтобы выходить животное.
А Виллии особое спасибо что попытались спасти кошку. Боролись за неё. Бесконечно жаль, что не удалось. Как бы нам не хотелось- не всегда удаётся. пусть бегут по радуге наши любимые пушистые комочки...(((((
nformācija par kompāniju:
SLOKAS PATVERSME
Rīga
Dzirnavu 8, Jūrmala
sudzibas.lv
В марте 2015 года взяли кошечку из этого приюта. На сайте было изображение милой здоровой кошечки с блестящей шерсткой и ровными ушками.Специально из Риги в Юрмалу поехали за ней, потому что кошка очень напоминала недавно умершую любимицу.В приют привезли корм для животных и деньги.Когда проходили мимо клеток собак, они скулили и одна из них схватила пустую миску и побежала по клетке вдоль решеток навстречу проходящим людям.Кошки находились в каком-то полуподвальном помещении в маленьких грязных вонючих клетушках без света.А саму кошечку с трудом и не сразу вытащили откуда-то из-под клетки. Она была очень худенькой 1, 8 кг для своего двухлетнего возраста. Сплошные кожа да кости. Погладить было страшно, все ребра проступали. Ушко надрезано, была произведена операция по стерилизации, но, видно, плохо. Шов, как было позже дома обнаружено, гноился.Сотрудник, достав кошечку, еще поинтересовался, не хотят ли люди, приехавшие за ней, взять другую? Но увидев эту несчастную, как они могли от нее отказаться? Сказали, что ее возьмут и вылечат. Причем, прежде чем ее забрать, их отвели с кошечкой к ветеринару в этом приюте. Он осмотрел ее, сказал, что ушки чистые, и сама кошка здорова. И взял за осмотр подведомственного ему животного 30, 00 евро!После того, как кошечку привезли из приюта домой. Она не ела, в туалет не ходила, в ушах обнаружили массу клещей, шов на животе гноился. Отвезли в ветеринарную клинику в Риге. Там уже увидели, что рот желтый – изменения в печени, сделали ультросонографию. Поставили кошке систему и сказали, что ее лечить надо в клинике, дома это уже не получится! Заплатили 100 евро, приезжали навещать. Казалось, что кошечка уже идет на поправку, ее уже интересовало, что происходит на улице, за окном.Но на следующий день позвонили из клиники и сообщили о смерти несчастной! Пожалуйста, не отдавайте в такой приют животных! Пусть лучше они пропадают на вольной улице при свете солнца и возможности найти доброго неравнодушного человека, который их заберет к себе, чем погибать медленной мучительной смертью от голода в кромешной темноте, в тесных и грязных клетках! Это же какой-то концлагерь сделали для несчастных бездомных никому не нужных животных!Прошу отозваться всех, кто сталкивался с таким жестоким отношением к животным в этом приюте, и просто неравнодушных людей! Напишите, пожалуйста, мне на е-mail: [slēpt]@inbox.lv –Светлана. Надо что-то предпринимать, чтобы помочь оставшимся в Слокском приюте животным выжить!

O Olga55 08.04.2015

В предыдущем посте вывесила фото как живут коты в Слокском приюте.

Komentārs no DZĪVNIEKU DRAUGS pēc pirmas sūdzības

Atsaucoties uz pēdējās dienās saņemtajiem vairāku cilvēku satrauktiem zvaniem saistībā ar sociālajos tīklos izplatīto informāciju par it kā kritisko situāciju Slokas dzīvnieku patversmē, patversmes Dzīvnieku Draugs pārstāvji piektdien, 3.aprīlī, apmeklēja Slokas patversmi, lai iepazītos ar situāciju klātienē un sniegtu palīdzību, ja tāda būtu nepieciešama. Pēc šī apmeklējuma varam ar pilnu pārliecību apgalvot, ka izplatītā informācija ir pārspīlēta, vēl vairāk, lielā mērā pat nepatiesa un apmelojoša.

Visi Slokas patversmē esošie dzīvnieki (vairāk nekā 30 kaķi un vairāk nekā 50 suņi) saņem pienācīgu aprūpi, ir pabaroti un apkopti. Kaķi, par kuru apstākļiem un veselības stāvokli sociālajos tīklos pausts lielākais satraukums, dzīvo atsevišķā speciāli iekārtotā telpā ar autonomo apkuri, kur tiem ir nodrošināts viss nepieciešamais – gan ēdiens, gan ūdens, gan tualetes kastes, gan mājiņas un midziņas gulēšanai. Patversmē esošie slimie dzīvnieki (atsevišķi kaķi slimo ar augšējo elpceļu slimībām, kas izpaužas kā asarojošas, iekaisušas acis, aizlikts deguns, apgrūtināta elpošana; vairāki dzīvnieki, galvenokārt suņi, ir ļoti veci ar izrietošām veselības problēmām) saņem atbilstošu ārstēšanu, ko nozīmējis veterinārārsts. Visi dzīvnieki, kuru veselības stāvoklis to atļauj, ir sterilizēti un vakcinēti.

Tā kā Dzīvnieku Draugs nesen ir atvēris sociālo veterināro klīniku, kur ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu sniedz palīdzību bezpajumtes dzīvniekiem, tikšanās laikā tika nolemts, ka Slokas patversme papildus jau esošajam līgumam par ikdienas veterināro aprūpi, kas noslēgts ar Jūrmalas veterināro klīniku, sadarbosies arī ar Dzīvnieku Drauga vetklīniku, lai sniegtu palīdzību gadījumos, kad patversmē nonākušajiem dzīvniekiem nepieciešami īpaši izmeklējumi vai ilgstoša veterinārā aprūpe, piemēram, nopietnu traumu vai smagu saslimšanu gadījumos, kad patversmes apstākļos ir grūti nodrošināt pienācīgu ārstēšanu.
Komentēja: Apr 3, 2015 DzDraugs

I Indra-Ilze 08.04.2015

PVD rietumpierīgas pārvalde martā, veica revīziju Slokas patversmi- pārkāpumi nav konstatēti
Ikviens var zvanīt un noskaidrot rezultātus
Ar cieņu

E Evita1531 08.04.2015

Pretigi, ka Jurmala dzivo tadi cilveki kuriem tikai kadam uzriet virsu ! Ta jusu kakene vispar vareja tik - nobraukta, nomirtu aiz aukstuma/bada, kads cilveks pari izdaritu ! Vismaz kads Jurmala dod majas uz ielas palikusajiem dzivnieciniem . Varbut Jus pati kaut kur esat iesaistita ? Nu ko Jus gribat panakt ? Lai aiztaisa ciet patversmi ? Nu un ka labak bus ? Jums ? Padomajiet ar galvu kadreiz pirms rakstat so murgu !!! :) Jauku dienu, Alsas kundze !

A Alsa Kuznecova 09.04.2015

Ja Tu neesi lietas kursā, tad labāk neraksti, nepazemo sevi. Par nobraukšanu mazāk runā, ka ...

M mazaaa 09.04.2015

Alsa Kuznecova!
Pirms rakstat par Slokas dzivnieku patversmi, tad padomājat ko rakstat, jo tur kaķiem klājas labi!
Atsauksmes par patversmi ir ļoti labas un tā arī būs, jo ar telvīzīju jūs pati sevi par apsmieklu uztaisījāt!
Izstaba ir skaisti izromontēta un kaķi visi pabaroti, padzirdīti, izguldināti un svaigu gaisu izelpojušies viņi pat tiek palaisti pa telpu paskraidīt, protams arī iztīrīti un sakoti... Jo šeit kaķi tiešām tiek lutināti...!
Tākā nav ko rakstīt pārspīlētus melus... Varbūt jums ir kautkāda problēma ar redzi, kad visu saskatat tumša telpa, bez logiem!
Ja vēlaties, tad aizejat un pastrādājat, tad sapratīsiet, jo pati jūs nevarēsiet izskraidīt pakaļ 35 kaķiem un pārbaudīt visus, kas viņiem kaiš, kas ne...! Jūs netiktu galā ar tādu darbu.

A Alsa Kuznecova 10.04.2015

Tikai nevajag nodarboties ar apvainojumiem, Tas Jums nepiestāv Man ir liecinieki, jo es tur nebiju viena. Tā jau viss nebeigsies. Atbildēt nāksies vienalga . priekš tam ir attiecīgas iestādes. Vismaz rakstiet bez kļūdām.

M mazaaa 10.04.2015

Jūs nezinat, kas man piestāv, kas nē!
Mani sagaidīja Oskars, iegājām kaķu mītnē, kur nenormāli smirdēja, tumša telpa bez logiem, daudz kaķi būros .
Kur šijā teikumā ir taisnība?
Pat telvīzījā saka patiesību, kad tur ir viss!