www.sudzibas.lv Sky Darba pārtraukums

SKY"More t/c - Darba pārtraukums

Esmu kāda veikala pārdevēja t/c SKY&More. T/c SKY &More apkalpo "Grifon" apsardzes firma ar ļoti interesantiem darbiniekiem, ir daļa no tiem, kuri jūtas kā "Dievi", kuri lems, vai Tu šoreiz varēsi aizskriet pačurāt, vai nē. Iziet uz darba pārtraukumu ir problemātiski, vai jāsauc pārdēvējas no blakus esošiem veikaliem, vai ilgstoši jāgaida apsardzes darbinieks, kurš mierīgā pastaigā no veikala otra gala "peld" gar veikaliem, gadījies gaidīt apsargu arī līdz 40 min, ja ir nepieciešami tikt uz labierīcībām čurājiet kaut uz vietas. Turklāt, iziet pārdevēja/s var atļauties un mēģināt ik pa divām stundām ne vairāk ka uz 10 min, par visu dienu - 11 darba stundām pārdevēja/s drīkst iziet pa "savām darīšanām" tikai 4 reizes dienā, pie tam, no plkst. 10:00-11:00 un 20:00-21:00 iziet nevar nekādā gadījumā. T/c darba laiks ir 9:00-22:00.
Esmu ļoti nepamierināta ar šādu ierobežošanu, ka es netieku laikus uz labierīcībām, pusdienas pārtraukums priekš manis vispār neeksistē, ir jāēd visiem klientiem priekšā pie kases, skapīši virsdrēbēm arī nav. Īsta kazarma.
Esmu dzirdējusi, ka t/c MOLS, t/c Alfa, t/c Spice esot vēl sliktāka situācija ar darba pārtraukumu. Un kam tad ir Darba Likums ir izdomāts, ja viens uz otru ar pirkstu rāda un saka, ka citam, nevis viņam ir jārūpējas un jāievēro tādas lietas?!

D Dace 18.09.2009

Kāds sakars apsardzei ar tavu darba laiku...Pati stradaju t/c RIMI un mums tadas problemas nav...Kad man vajag tad es eju...Un apsardzej nav javakte tevi un citas pardevejas, bet gan zagli...Mums prieksnieciba patipateic, ka ik pes divam stundam pienakas 10 min partraukuks, un taja laika varu darit ko gribu.Pamegini parunat ar savu prieksniecibu varbut ka var ko mainit tada situacija...

K kriss 18.09.2009

alfaa viss ir normaali, ;)

A Anda 18.09.2009

vnk SKYjā pārdevējas čurāt/pīpēt/ēst laiž apsargi.Tieši pašā tirzniecības centrā, ne lielveikalā. Tur arī viss stress. un SKYjā tie apsargi tādi riebīgi-ja kkas ne tā, uzēdās... bet tas viss ir pārdzīvojams.

M Marina 18.09.2009

ja esmu to redzejusi kad meitenej vajadzeja iziet, vina gaida apsargu...isti nav normali...jus esat algoti cilveki nevis vergi...jo talak jo trakak...a cita sky veikala vel ari klienti sudzas...bet kur cilveciska attieksme...cilvekks strada piemeram 12stundas...un nevar normali paest vai uz tualeti iziet...traka maja...par sky ipasnieku nav nekadas labas atsauksmes

L Laila 19.09.2009

Dacīt, apsardze ir tāds sakars, ka bez viņa ziņas neesmu tiesīga atstāt savu darba vietu (veselu veikalu) bez uzraudzības, apakšpunkts nomnieka un īrnieka līgumā ir aprakstīts. Mēs strādājam pa vienam cilvēkam maiņā. Spriediet paši, kā tas viss notiek. Un t/c RIMI - tas nav tirdzniecības centrs, bet lielveikals, nejauc divas dažādas lietas.

D Dace 21.09.2009

Tur kur es stradaju ir ari citi veikali ne tikai Rimi, mes ari esam irnieki un mums navnekadu problemu...Ligumaari navrakstits ka mes esam atkarigi no apsardzes, un lielako dienas daļu stradajam pa vienai...

K Kasvinuzin 21.09.2009

Alfā arī ir lielas problēmas ar tualetes apmeklējumiem, ja maiņā strādā viena pārdevēja.Tualeti drīkst apmeklēt 3 x dienā, un apsargs šad tad jāgaida pat stundu, nerunāsim pat par to, ja viņš ierodas un tai momentā veikalā ir sanākuši cilvēki...
Reizēm ir tāda situācija, ka gribas vienkārši aiztaisīt žalūziju un iziet, jo ilgāk vairs nevari nociesties.
Par to liels fuj vadībai, jo viņiem par to galva nesāp.

L Laila 21.09.2009

Ja Tev, Dacīt, ir RIMI hipermārkets, kur ir daži mazi veikaliņi, ne vairāk ka 5-6 vienā stāvā, tad nav poblēmu, jo tādu veikalu daudzumu kauns būtu problemātiski apkalpot. Pie tam vēl, RIMI veikalam ir savi neatkarīgi apsardzes darbinieki, kuri nepieskata kādu citu veikalu, izņemot pašu RIMI. Priecājies. Mums ir TIRDZNIECĪBAS CENTRS divos garos stāvos, ka Origo, bišķiņ līdzīgs, katrā stāvā ir tikai pa vienam apsargam. Pie SKY lielveikala ir divi neatkarīgie apsargi, kuriem nav pienākums pieskatīt kādu citu veikalu.

L Laila 21.09.2009

Jā, par to Alfu esmu dzirdējusi, laikam tikai izredzētās dāmas, ar kurām var pakoķetēt, vieglākā veidā tiek ārā uz savu pārtraukumu.

Kas ir darba laiks?

Darba laiks ir periods, kura laikā darbinieks veic darbu un atrodas sava darba devēja rīcībā. Tas neietver laiku, kas tiek pavadīts dodoties uz un no darba, kā arī pārtraukumu darbā. Piemēram, ja jūs sākat darbu 9.00 un beidzat 18.00, un jums ir noteikts pusdienas pārtraukums 1 stundu, tad jūsu darba diena būs astoņas stundas.

Likums nenosaka, cikos darbiniekiem jāsāk un jābeidz strādāt, to nosaka uzņēmuma darba kārtības noteikumi, maiņu grafiki vai darba līgums.

Kad man ir tiesības uz darba pārtraukumu?

Ja jūsu darba laiks pārsniedz 6 stundas, jums ir tiesības uz pārtraukumu ne vēlāk kā četras stundas pēc darba sākuma. Pusaudžiem ir tiesības uz pārtraukumu, ja viņa darba laiks ir ilgāks par četrarpus stundām. Pārtraukuma ilgumu nosaka darba devējs pēc konsultācijām ar darbinieku pārstāvjiem, taču tam jābūt vismaz 30 minūtes garam.

Kam ir tiesības uz papildus pārtraukumu?

Darba devējam papildus pārtraukumi ir jāpiešķir darbiniekiem:

* kuri darbā pakļauti īpašam riskam;
* kam ir bērns līdz pusotra gada vecumam - bērna barošanai.

Papildus pārtraukuma laiks tiek ieskaitīts darbinieka darba laikā, saglabājot par šo laiku darba samaksu.

Kāds ir normālais darba dienas ilgums?

Normālas darba dienas ilgums nedrīkst pārsniegt 8 stundas.

Tomēr gadījumā, ja ir noteikta sešu dienu darba nedēļa, darba dienas ilgums nedrīkst pārsniegt 7 stundas.

Savukārt, ja darbinieki, kas pakļauti īpašam riskam, šajā darbā ir nodarbināti ne mazāk kā 50 procentus no normālā dienas vai nedēļas darba laika, darba dienas ilgums viņiem nedrīkst pārsniegt 7 stundas (normālais saīsinātais darba laiks). Ja iepriekš minētajiem darbiniekiem ir noteikta sešu dienu darba nedēļa, darba dienas ilgums viņiem nedrīkst pārsniegt 6 stundas.

E esa 23.09.2009

Mīļā Laila, ne jau TC vai tā apsardze ir vainīga pie šādas situācijas, bet gan tavs darba devējs (sīkbodes īpašnieks), kas nevar nodrošināt divas pārdevējas. Ja ir kāds, kas paliek veikalā aiz letes - ej uz tualeti kaut 20 reizes dienā.

L Laila 25.09.2009

Esa, mums te pa 2 nav ko darīt, te vienam darbs nav, kur tad vēl 2 pārdevējām - tas nav loģiski, mums nav tik liels klientu skaits, ne mums vienīgiem, bet visam lielveikalam. Un ja veikalā vienlaikus ir 2 pārdevējas, apsardze vispār nav tiesīga ne vienu laist uz pārtraukumu.