www.sudzibas.lv Siguldas slimnīca Briesmīga pieredze dzemdību nodaļā

Siguldas slimnīca - Briesmīga pieredze dzemdību nodaļā

Vēlos informēt māmmiņas, kuras domā, ka Siguldā ir labākie dzemdību speciālisti. Diemžēl, tā pat kā es, kļūdaini saņēmuši šādu informāciju.
Mans dzemdību stāsts gandrīz beidzās ar traģēdiju, protams viss tagad ir kārtībā un mans bērns ir ar mani, bet vēlos padalīties ar savu rūgto pieredzi, ticu ka kādai tas noderēs un liks aiz auss lemjot kur pašai dzemdēt.
Tā tad, mans stāsts sākas 02.08.2019. Pēc Siguldas vecmātes vārdiem “pirms” dzemdību periods, bet man ar vīru, ar kuru uzņēmām laiku, jau tās sāpes izskatījās pēc kontrakciju sāpēm. Piezvanīju 04: 00 Siguldas slimnīcas dzemdību nodaļai, ko viņi paši bija ieteikuši. Protams attieksme caur telefonu nebija jaukākā, bet nu saprotu - 4.00 no rīta, labi pasaka, ka kontrakciju sāpes ir starp 6-7 minūtēm, lai braucam uz Siguldu. Nomazgājāmies, paēdām un tad jau devāmies ar vīru uz slimnīcu siguldā, ieradāmies, paņēma visus manus dokumentus, mātes pasē man ir ierakstītās manas alerģijas, kas diemžēl, ir laktozes nepanesamība un alerģija no olām. Man ar riebīgu toni pajautā-“kas tas tāds!? ” un ko tagad viņiem darīt, jo slimnīcā visus baro vienādi uz ko es atbildēju ka ar vīru izdomāsim kā sevi varam pabarot, pēc šis atbildes mēģināja pirmo reakciju norakstīt kā joku. Labi lai jau ir, daudz par to nedomāju.
Tālāk ejam pārbaudīt tonīšus, elpoju un drusku elsoju, man paziņo ka neko nevar darīt, man nav nekas vēl sācies un ka pašlaik ir “pirms” dzemdību sāpes, kas esot normāli, jo citām sievietēm tādas esot 2 nedēļas pirms dzemdībām. Pārbauda ik pēc 3 h tonīšus, vēl pārbaudīja dzemdi un pat “iebīdīja” vietā dzemdi, lai varētu sākties dzemdības, liek staigāt un pat ir iedevušas klizmu, lai varētu dzemdēt tajā vakarā, tagad jau man ir “pirms” dzemdību periods 20h un man paziņo, kad nekas nesākās un vispār viņiem mani vajadzēja sūtīt mājās jau no rīta, bet tā kā man sāpēja un jau bijām paņēmuši istabiņu (maksas, tā saukto ģimenes palātu) man apsolīja sākt dzemdības ar gēla palīdzību nākošajā rītā, ja pa nakti nebūs sākušās, iedeva man pret sāpju svecīti un viss, no rīta pieceļos (03.08.2019) un man paziņo, kad nestimulēs dzemdības un kad varu braukt mājās un lai braucot, kad man būs dzemdību sāpes, lai braucu. Nomainās maiņa un tagad mani pārbauda daktere/dzemdību speciāliste, kad nekas nenotiekot, bet es informēju, kad viss korķis ir izkritis ārā un pēc principa līdz 48h ir jāsākās dzemdībām, gribēja laist mājās, informēju, kad tas ir mans pirmais bērns un man ir bails un kad nevēlos doties mājās, labi mani atstāja slimnīcā ar gariem zobiem un minēja ja nesāksies šodien dzmedības, tad nākošajā dienā stimulēs dzemdības, tonīšus pārbaudīja arī ik pēc 3h, bet atcerieties man ūdeņu krāsu nepārbaudīja, ko viņi var, arī ja nepārplēš ūdeņus. Tā tad visu dienu staigāju un pati cenšos stimulēt dzemdības, pieceļos 04.08.2019 ar briesmīgām sāpēm, aizeju uz pārbaudi, atkal man atsaka stimulāciju, jo mans dzemdes kakls esot saīsinājies un kaut kas notiek, tā tad beidzot dzemdības, aizeju pastaigāties un pastaigas laikā man ir sākušās dzemdības (sāpes bija tādas pašas kā 02.08.2019, kaut man minēja kad dzemdību sāpes atšķiras no “pirms” dzemdību sāpēm, es nebiju tas gadījums) , ar taksi aizbraucam atpakaļ uz slimnīcu, tagad pārbauda mani, nu viss ir tas svarīgais moments sācies man notiek dzemdības, mēs ar vīru priecīgi beidzot, mani jau uzreiz aizved uz dzemdību palātu, dēļ sarežģījumu sāpēm (ko vēl tajā mirklī nezināja ne daktere ne mēs ar vīru) man iedeva epedriālo anestēziju, pārbauda tonīšus un tagad jau dzemdību process notiek, bet es neizjūtu tik traki sāpes, beidzot ir 6cm atvērums, man pārdur ūdeņus un opā ir zaļi šķidri ūdeņi, tā tad vajag ķeizargriezienu, jo vēl 5h dabīgajās dzemdībās un mans bērns neizdzīvotu (piezīmēšu to, kad diemžēl man ir panikas lēkmes saistībā ar smagu pieredzi operācijā) par ko personāls bija brīdināts, visu ātri izdara mani ved uz operāciju, iedod otru anestēziju un tagad sākās ķēzergrieziens bērns piedzima, to es dzirdēju, bērns nonāk pie tēva un tagad mans vīrs gaida, kad mani atvedīs no zāles, mani atved, knapi ievieto gultā, gandrīz izvēlos no gultas, daktere / dzemdību speciāliste bija nofotogrāfējusi manu dzemdi, kura komplikāciju dēļ bija kļuvusi zaļa un šo fotogrāfiju rāda manam vīram (pēc principa viņa bez manas atļaujas šādu darbību nevarēja veikt) un paziņo manam vīram un man ar zemtekstu, kad mums ir jāpārbaudās uz sts un streptokoku, kaut vai abi ar vīru bijām pārbaudījušies un mūsu attiecībās viss bija kārtībā, lai šis dakteres zem teksts būtu vietā. Šajā mirklī, dēļ dakteru laika novilkšanas un nolaidības, es un mans bērns varējām aiziet bojā un apzinoties savu kļūdu, tā pat vainoja mani un manu vīru. Protams labi, tas kas labi beidzās, bet nākošā diena nebija labāk 05.08.2019 man iedeva zāles, kuras reaģēja uz abām anestēzijām no 04.08.2019, visu dienu vemju, ūdeni, gan kuņģa šķidrumu un man par šīm zālēm nepaziņo, izsaucu medmāsiņu un pasaku, kad man ir slikti, viss ko man pasaka ir kad tas ir jārunā ar vecmāti vai dakteri un viss iziet ārā. Gaidu, kad iespējams, kādu šī māsiņa būs pasaukusi, bet nē, nācās vemstoties doties meklēt dakteri un prasīt, kas ir noticis, tad tikai mani informēja, kad tā ir zāļu reakcija. Attieksme tik tiešām nebija labākā, protams ne no visa personāla, bija arī dakteres / bērnu speciālistes un māsiņas kuras tiešām bija labi speciālisti un profesionāli pareizi rīkojās.

15.08.2019

Saivii 15.08.2019

kaa maksaa-taa straadaa! Bet ko tur kunksteet, nevareegaas maaminjas, beerni dzimst pat uz kartupelju lauka.